طراحی نمای مدرن

در طراحی نمای این پروژه ی تجاری استفاده از المان شیشه و فلز در اولویت کانسپت اولیه ی طراحی معرفی شده است. این طراحی نمای مدرن همچون نمونه ای است که به عنوان کلاس درس میتوان آن را مورد بررسی قرار داد. این طراحی منحصر به فرد تمام خصوصیات یک اثر هنری را دارد. یک اثر هنری پست مدرن. با ویژگی هایی که  فقط مخصوص همین ساختمان است. طراحی منحصر به فردی که از ذهنیت ناب طراح برخواسته است. در بررسی این اثر معماری و هنری و شاهکار طراحی به ویژگی های خاص و منحصر به فر این اثر خواهیم پرداخت.

  خصوصیات یک طراحی نمای مدرن و موفق:

همان طور که در تصاویر مشخص میباشد نما دارای عقب نشینی در قسمت بالکن ها بطور یکپارچه میباشد.و این امر باعث ایجاد حرکت مواج صفحه های یو شکل روی نما شده است.

طراحی نمای مدرن

با توجه به اینکه نما دارای سه بر اصلی میباشد و موقعیت مکانی آن در مرکزیت واقع شده است.تکرار صفحات در دورتادور نما از نقاط عطف طراحی در این پروژه میباشد.

استفاده از دو متریال عمده ی شیشه و فلز و ترکیب هنرمندانه ی آن موجب شده است که این طراحی نمای مدرن جزو نماهای مدرن طبقه بندی شود.

IMG-7216

ترکیب خطوط منحنی و شکسته و استفاده از جان پناه های یکدست شیشه از دیگر نکات قابل توجه در طراحی میباشد.

یکی از موارد مهم و کلیدی در طراحی نمای مدرن یک مجتمع طراحی سردر ورودی میباشد.نقش مهم و اساسی در معرفی یک بنا و هویت بخشیدن به آن از طریق تعریف ورودی صحیح و اصولی میباشد.زیرا در وحله ی اول ورود به یک بنای معماری المانی مورد توجه قرار میگیرد که ارتفاع آن ارتفاعی مطابق با ارتفاع قد استاندارد انسان داشته باشد.به همین دلیل هویت بخشیدن به ورودی و تعریف درست ورودی چه از نظر زیبایی و چه از نظر کاربردی امری مهم میباشد.

طراحی نمای مدرن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *