دکوراسیون داخلی و بازسازی

در حال حاضر بسیاری از افراد به دلیل بالا بودن قیمت ساخت و ساز قادر به خرید محل کار جدید یا حتی منزل مسکونی تازه ساز نیستند و ترجیح می‌دهند برای ایجاد تغییر در محل زندگی یا محیط کار خود به سمت طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان روی بیاورند. از این رو، مشاهده می‌شود که در دنیای پر زرق و برق امروزی، بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است.

بنابراین؛ اگر احساس می‌کنید از منظره و ظاهر منزل خود خسته شده‌اید یا اینکه به نظرتان چیدمان خانه کسل کننده و از مد افتاده شده، یا حتی چنانچه بخشی از دکور منزل یا محیط کارتان آسیب دیده و نیاز به رسیدگی و تعمیر دارد، اولین و مقرون به صرفه‌ترین راهی که پیش روی شما قرار دارد، بازسازی دکوراسیون داخلی خواهد بود. با انجام این کار، هم منزلتان مثل روز اول نو و تازه می‌شود، هم تغییری را که به دنبال آن بودید، می‌توانید به دست آورید.

به همین خاطر ما، در این مطلب از هلگر تصمیم داریم به بررسی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان و تفاوت میان آنها بپردازیم و برای شمایی که قصد انجام این کار را دارید، به بیان نکات مهم پیرامون این موضوع پرداخته‌ایم. پس اگر تصمیمتان برای بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی قطعی است و به دنبال یک شرکت طراح معتبر می‌گردید یا اینکه در حوزه دکوراسیون داخلی و بازسازی نیاز به دانستن مطالب جامع دارید، با ما همراه باشید.

منظور از طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان چیست؟

برای انجام دکوراسیون داخلی لازم است بین وسایل، رنگ‌ها و اشیایی که در قسمتی از فضای منزلتان یا حتی در جای دیگری از ساختمان وجود دارند، هماهنگی و سازگاری ایجاد کنید و این کار را به روشی هنرمندانه و شیک انجام دهید، به عبارت دیگر دکوراسیون داخلی میان معماری و طراحی داخلی اداری و طراحی داخلی مسکونی یک اتصال به وجود می‌آورد.

طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان

با توجه به اینکه در حال حاضر افراد بیشتر وقت خود را در فضاهای بسته می‌گذرانند، داشتن یک محیط شاد و لذت بخش، می‌تواند باعث ایجاد اوقاتی خستگی ناپذیر در آن محیط شود؛ بنابراین دکوراسیون داخلی با کیفیت، بهترین روش برای بهبود وضعیت زندگی می‌باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی شما مجموعه‌ای از عوامل مختلف نظیر مبلمان، دیوار، کف، سقف، رنگ، بافت، فرم، نور، لوازم کاربردی و تزیینی را مشاهده می‌کنید که در اصل این عناصر، ابزار و وسایل کار طراح هستند تا همه به شکل هماهنگ و مناسبی در قالب یک طرح و سبک مرتبط در کنار هم قرار بگیرند.

رنگ به عنوان مهم‌ترین معیار در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می‌شود و باید به آن توجه ویژه شود. به عنوان مثال، بهتر است برای سالن نشیمن از رنگ‌های خنثی مثل استخوانی، کرمی یا حتی بژ استفاده شود تا احساس آرامش و راحتی را در منزل به وجود آورد. لازم به ذکر است که در رابطه با ایجاد روح در کنار رنگ‌های خنثی، شما می‌توانید در جزئیات از رنگ‌های تیره‌تر هم استفاده کنید. به عنوان مثال، استفاده از مجسمه نسبتاً بزرگ در سالنی که رنگ تیره دارد، گزینه بسیار جذابی خواهد بود.

دریافت مشاوره رایگان

Request for advice

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱   |   ۰۹۳۰۴۶۱۴۷۴۶

دریافت مشاوره رایگان

Request for advice

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱

 ۰۹۳۰۴۶۱۴۷۴۶


در دکوراسیون داخلی ساختمان بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید که مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از:

 • در نظر گرفتن نقطه کانونی: یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان در نظر گرفتن نقطه کانونی فضای مورد نظر است، در واقع زمانی که می‌خواهید وسایل و اجزایی را در یک قسمت از فضای مورد نظر قرار دهید، نباید آنها با یکدیگر هماهنگ باشند؛ چرا که استفاده از لوازم هماهنگ باعث ایجاد محیطی خسته کننده می‌شود، بلکه لازم است یک بخش از مکان مورد نظر را به عنوان نقطه کانونی انتخاب کنید و سپس وسایل مورد نظر خود را دور آن بچینید.
 • حفظ تعادل در انتخاب و چیدمان وسایل: در علم دکوراسیون داخلی تعادلی اصل مهم و اساسی به شمار می‌آید که درک اطلاعات محیط را برای شما آسان‌تر می‌کند تا به این ترتیب، افراد در محیط مورد نظر از آرامش کافی برخوردار باشند. به طور کلی تعادل در طراحی داخلی به تعادل شعاعی، تعادل متقارن و تعادل نامتقارن تقسیم بندی می‌شود و بهتر است از آن برای طراحی داخلی منزل یا محیط کار خود الهام بگیرید.
 • رعایت ریتم: رعایت ریتم در فضا و ایجاد آن باعث می‌شود که چشم در سراسر فضای مورد نظر حرکت کند و اطلاعات موجود در آن را دریافت و پردازش نماید. نکته مهمی که باید بدانید این است که ریتم با تکرار عناصر در فضا، اجزای آن را به یکدیگر پیوند می‌دهد و به آن ظاهری بسیار جذاب و پویا می‌بخشد.
 • تناسب در عناصر و وسایل: یکی دیگر از اصول و معیارهای مهم و اساسی در دکوراسیون داخلی این است که میان وسایل و طرح‌های به کار رفته در فضای مورد نظر تناسب را رعایت کنید. به عنوان مثال، بهتر است هنگام چیدمان وسایل در اتاق‌های کوچک اثاثیه و مبلمان بزرگ را قرار ندهید و همچنین در فضای بزرگ از اثاثیه و مبلمان کوچک استفاده نکنید.
 • توجه به رنگ‌های به کار رفته در محیط و نور پردازی آن: انتخاب رنگ برای محیط مورد نظر موضوع مهمی است و برای انجام این کار بهتر است به سراغ روان‌شناسی رنگ‌ها بروید و از آن کمک بگیرید. نور پردازی هم اصول خاص خود را دارد و باید به بهترین شکل ممکن صورت گیرد. در واقع، برای یک نورپردازی اصلی در محیط مورد نظر لازم است از سه لایه نور محیطی، نور تأکیدی و نور وظیفه‌ای استفاده نمایید. در این رابطه شما می‌توانید با یک شرکت طراح معتبر همچون شرکت هلگر که از کارشناسان و طراحان حرفه‌ای و باتجربه بهره برده است، مشاوره و راهنمایی بگیرید.

با انواع مختلف دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا شوید

از آنجایی که دکوراسیون داخلی از ترکیب علم و هنر به وجود آمده است، زیباسازی محیط هدف اصلی آن می‌باشد. به همین دلیل، در طراحی داخلی معمولاً از ترکیب انواع سبک‌های رایج در دکوراسیون داخلی با نوع مبلمان، رنگ‌های مرتبط، پارچه‌ها و نور پردازی داخلی برای محیط استفاده می‌شود. انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی بسیار گسترده بوده و هر سبکی حس و حال و پیشینه خاص خود را دارد. بعضی از سبک‌ها مثل سبک کلاسیک همیشه مد هستند، برخی دیگر ارزان‌تر و برخی گران‌تر، بعضی مثل سبک مینیمال ساده هستند؛ اما بعضی دیگر شامل پالت رنگی شاد و جیغ می‌شوند. اینکه از میان انواع، کدام استایل دکوراسیون داخلی برای ساختمان مورد نظر شما مناسب و بهتر است، کاملاً بستگی به ذائقه و فضایی دارد که می‌خواهید به اجرای طراحی داخلی آن بپردازید.

دکوراسیون داخلی

با توجه به اینکه مواردی همچون جنس و رنگ بندی فرش‌ها، مبلمان مناسب، پارکت و کف‌پوش به همراه دیگر المان‌های دکوراتیو، عناصر اصلی دکوراسیون داخلی را تشکیل می‌دهند، برای اینکه شما بتوانید متناسب با شرایط موجود، بهترین سبک دکوراسیون را انتخاب کنید، لازم است کاربرد فضا و سلیقه خود را هم در نظر بگیرید؛ چرا که در استفاده از انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی ایده شخصی شما به همراه بودجه‌ای که می‌خواهید برای این کار  هزینه کنید، نقش مهمی در انتخاب سبک دکوراسیون ایفا می‌کنند.

سبک‌های دکوراسیون داخلی زیادی در جهان و ایران وجود دارند که هم اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما سبک‌هایی که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم، جزو پرطرف‌دارترین سبک‌های دکوراسیون داخلی محسوب می‌شوند:

سبک طراحی مدرن

ریشه سبک طراحی مدرن به سبک‌های آلمانی و اسکاندیناوی برمی‌گردد و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی از اوایل قرن بیستم میلادی شروع شده است. برای طراحانی که سبک مدرن را مد نظر دارند، معمولاً کاربرد عناصر و اشیا نسبت به فرم و شکل ظاهری آنها بیشتر حائز اهمیت است. شاید در نگاه اول سبک مدرن مشابه سبک کانتمپروری به نظر برسد، اما اصول اولیه آنها با یکدیگر دارای تفاوت‌هایی است. به این صورت که در طراحی به سبک مدرن برای ایجاد فضای گرم و صمیمی از خطوط واضح و طیف رنگ‌های ساده استفاده می‌شود. مواردی نظیر انواع فلز و شیشه در این سبک از طراحی کاربرد فراوانی دارند و معمولاً از رنگ‌های سفید و سیاه در کنار رنگ‌هایی مثل آبی، قرمز و رنگ‌های اصلی دیگر به میزان بیشتری استفاده می‌شود.

دکوراسیون داخلی مدرن

سبک طراحی کلاسیک

اگرچه بعضی از مشخصات و ویژگی‌های سبک سنتی یا کلاسیک به سبک‌های متداول در قرون هجدهم و نوزدهم میلادی شباهت دارد، اما نمی‌توان ریشه این سبک را مختص دوره زمانی خاصی در نظر گرفت. تقارن و یکدست بودن وسایل و اجزا از جمله اصول اولیه سبک کلاسیک به شمار می‌آید. با وجود اینکه زرق و برق برخی از سبک‌های دیگر طراحی در این سبک دیده نمی‌شود، اما نمی‌توان جذابیت و خاص بودن آن را نادیده گرفت. برای افرادی که به آثار هنری قدیمی و اشیای آنتیک علاقه زیادی دارند، سبک طراحی کلاسیک، سبکی مناسب و ایده آل خواهد بود. استفاده از وسایل و پارچه‌های پررنگ در این سبک کاربرد فراوانی دارد و شما می‌توانید وسایل و عناصر سبک کلاسیک را در محیط‌هایی که با سبک مدرن طراحی شده‌اند، به کار ببرید. به عنوان مثال، استفاده از فرش‌های دستبافت، آباژورها و لوسترهای آنتیک می‌تواند جذابیت فضای داخلی منزل را چند برابر کرده و ظاهری کلاسیک به آن ببخشد.

دریافت مشاوره رایگان

Request for advice

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱   |   ۰۹۳۰۴۶۱۴۷۴۶

دریافت مشاوره رایگان

Request for advice

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱

 ۰۹۳۰۴۶۱۴۷۴۶

سبک طراحی نئوکلاسیک

ریشه سبک طراحی نئوکلاسیک به قرن‌های هجدهم و نوزدهم میلادی برمی‌گردد و این سبک در پاسخ به سبک رمانتیک که در اروپا و آمریکا شکل گرفته بود، به وجود آمد. سبک نئوکلاسیک الهام گرفته شده از معماری روم و یونان باستان در کنار منازل اعیان‌نشین اروپایی‌ها است و شما می‌توانید اثر این دوره‌ها را بر روی گچ کاری‌ها، دیوارها و ستون‌های خانه‌هایی که به این سبک طراحی شده‌اند، به وضوح مشاهده کنید. همچنین در این سبک، استفاده از چوب نقش پر‌‌‌‌ رنگ و مهمی در مبلمان و وسایل داشته و در بالشت‌ها و قالیچه‌ها، نقش مایه یا موتیف گل بیشترین میزان کاربرد را دارد. از جمله پرکاربردترین اشیا و وسایل در این سبک از طراحی می‌توان به قالیچه‌ها، مجسمه‌ها و انواع گلدان اشاره نمود.

سبک طراحی صنعتی

سبک صنعتی در محیط‌های اداری و تجاری از محبوبیت خاصی برخوردار است. از جمله مواردی که در این سبک بسیار متداول می‌باشد، می‌توان به ستون‌های بتنی و فولادی، رنگ‌های تیره، مبلمان چرمی و دیوارهای آجری اشاره نمود. شما می‌توانید علاوه بر واحدهای اداری و تجاری، برای بازسازی و دکوراسیون داخلی منازل مسکونی هم این سبک را به کار ببرید. سبک طراحی صنعتی با به کار بردن گرما و صمیمت عناصر قدیمی در کنار عناصر شیک و مدرن، می‌تواند به محیط خانه جلوه‌ای خاص و منحصربه‌فرد بخشد. برخلاف سبک‌های دیگر دکوراسیون داخلی، این سبک تلاش می‌کند مصالح ساختمانی را بدون هیچ پوششی در فضای داخلی منزل در معرض دید افراد قرار دهد. بد نیست که به این نکته هم توجه داشته باشید که سبک صنعتی معمولاً برای دیزاین و طراحی واحدهای آپارتمانی و منازلی به کار برده می‌شود که دارای سقف بلندی هستند یا فضای مدرنی دارند.

دکوراسیون داخلی صنعتی

سبک طراحی مینیمال

دو سبک مینیمال و کانتمپروری مشترکاتی بسیاری باهم دارند، مثل استفاده از خطوط واضح و اشکال ساده و بدون پیچیدگی. اما الفبای سبک مینیمال کاملاً متفاوت با سبک کانتمپروری است. فلسفه این سبک در عبارت “کمتر، بیشتر است” خلاصه می‌شود. در طراحی مینیمال وسایل و عناصر کاربردی طراحی در اولویت قرار دارند و از پرداختن به زرق و برق و استفاده از وسایل صرفاً نمایشی پرهیز می‌شود، بنابراین اولین اصل این سبک اولویت بندی وسایل و ملزومات ضروری و چینش اصولی و درست آنها است. علاوه بر این، استفاده از طیف رنگ‌های خنثی و انتخاب رنگ‌های اصلی به عنوان رنگ تأکیدی در سبک مینیمال رایج و پرکاربرد است.

سبک طراحی کانتمپروری

واژه کانتمپروری به معنای امروزی و معاصر بوده و سبک کانتمپروری بیشتر به مد و گرایش‌های فعلی در دنیا می‌پردازد، بنابراین نمی‌توان تعریف دقیق و مشخصی از اصول و قوانین این سبک ارائه نمود. اگرچه سبک‌های کانتمپروری و مدرن در مواردی شبیه هم هستند، اما اصول سبک کانتمپروری و مدرن کاملاً با یکدیگر متفاوت است، به این صورت که سبک مدرن اصول اولیه خود را از سبک طراحی رایج در قرن 20 گرفته؛ اما سبک کانتمپروری خود را با مد روز دنیا تطبیق می‌دهد. به عنوان مثال، طرحی که در سال 2010 میلادی کانتمپروری محسوب می‌شده، ممکن است در حال حاضر کانتمپروری نباشد، اما سبکی که در سال 2010 میلادی مدرن بوده، امروزه هم مدرن به شمار می‌آید.

سبک طراحی اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی مجموعه‌ای از سبک‌های طراحی مختلف است که در قرن 20 در کشورهای منطقه اسکاندیناوی نظیر دانمارک، ایسلند، نروژ، سوئد و فنلاند به تکامل رسید. راحتی، کارایی و طراحی داخلی مینیمال سه اصل مهم در سبک اسکاندیناوی به شمار می‌آیند. ویژگی مشترک میان سبک مینیمال و اسکاندیناوی ساده گرایی و اولویت بخشیدن به کاربرد اشیا و وسایل است. اما در خصوص اصلی‌ترین تفاوت میان این دو سبک باید بگوییم که سبک اسکاندیناوی مقرون به صرفه بودن عناصر طراحی را در نظر می‌گیرد. دکوراسیون به سبک اسکاندیناوی دارای تزیینات ساده و طبیعی، طیف رنگی سیاه و سفید و مبلمان گرد است.

سبک طراحی بوهیمان

سبک بوهیمان یا بوهو، سبکی الهام گرفته از زندگی افراد کوچ‌نشین منطقه بوهیما در اروپا است که در دهه‌های 60 و 70 میلادی طرف‌داران بسیار پیدا کرد و در حال حاضر هم علاقه‌مندان زیادی دارد. این سبک الگوها، بافت‌ها و رنگ‌های مختلف را باهم ادغام کرده و از المان‌های طراحی دوره‌های زمانی و فرهنگ‌های مختلف بهره می‌برده است. یکدست بودن و مطابقت اشیا با یکدیگر در سبک بوهیمان اهمیت چندانی ندارد و شما می‌توانید تمام وسایل خود را در دکوراسیون منزل به نمایش بگذارید، به همین علت این سبک دقیقاً در نقطه مقابل سبک مینیمال قرار دارد.

دکوراسیون داخلی بوهیمان

سبک طراحی ترنزیشنال

سبک داخلی ترنزیشنال المان‌ها و ویژگی‌های دکور و مبلمان سنتی را با سبک مدرن یا کانتمپروری تلفیق می‌کند. افرادی که به سبک کاملاً سنتی علاقه‌مند نیستند، معمولاً برای طراحی دکوراسیون از سبک ترنزیشنال استفاده می‌کنند. طرح‌های ترنزیشنال کاملاً تازگی و جذابیت خود را به مدت چند دهه حفظ می‌کنند. در این سبک معمولاً خطوط به سبک سنتی کار شده‌اند، اما مبلمان و رنگ‌ها ظاهری مدرن دارند. طیف رنگ‌های سبک ترنزیشنال مثل سبک کانتپمروری به چند رنگ محدود می‌شوند، اما به صورت کلی این سبک به اندازه سبک کانتمپروری جسورانه نیست.

سبک طراحی مونوکروم

طراحی سبک مونوکروم به معنای استفاده از تنها یک رنگ و طیف‌های مختلف آن در اجزا و اشیای گوناگون فضای داخلی است. اگر ظرافت‌ها و اصول سبک دکوراسیون داخلی مونوکروم به درستی رعایت شود، این سبک می‌تواند جذابیت‌های بصری زیادی داشته باشد. یکی از مزایای مهم این سبک یکدست بودن تمامی اجزا و وسایل است که باعث می‌شود فضای داخلی بزرگ‌تر به نظر برسد. در این سبک با توجه به یک رنگ بودن اجزای دکوراسیون، تنوع بافت آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. بافت اشیا و وسایل به جذابیت و عمق فضای داخلی می‌افزاید.

سبک طراحی هوگه

سبک هوگه از جمله سبک‌هایی است که به تازگی طرف‌داران زیادی پیدا کرده و بسیار محبوب است؛ چرا که این سبک علاوه بر زیبایی و شکیل بودن، راحتی و فضایی ایده آل را برای محیط‌های دوستانه و صمیمی ایجاد می‌کند. استفاده از بالشتک‌های مخملی، وسایل چوبی، شمع و سبدهای حصیری و همچنین گلیم‌های دست بافت از جمله المان‌ها و عناصر به کار برده شده در این سبک می‌باشند. سبک هوگه لذت، آرامش و راحتی را در با هم بودن و سادگی خلق می‌کند و در آن هم چیز ساده و بی آلایش و به دور از تجمل و ریخت و پاش می‌باشد. پس می‌توان نتیجه گرفت که هوگه یک سبک راحت از زندگی است که در آن انتخاب مبلمان، لوازم و پارچه‌های دکوراسیون محیط مورد نظر بر اساس همین ساده بودن لحاظ می‌شود، از فرش‌های نرم و راحت گرفته تا پتوهای بافتنی و کوسن‌های نرم در هر قسمتی از منزل حتی اتاق خواب.

سبک طراحی تروپیکال

هدف اصلی سبک طراحی تروپیکال این است که فضا و جو مناطق استوایی به افراد حاضر در محیط مورد نظر القا شود و به همین علت استفاده از مواد طبیعی مثل چوب درختان خیزران، بامبو، ساج و حصیر در آن بسیار متداول می‌باشد. بافت‌های مختلف و چوب در سبک تروپیکال برای طراحی فضای مورد نظر نقش مهمی را ایفا می‌کنند. علاوه بر این، به کار بردن وسایل دکوری ساخته شده از برگ‌های نخل و نیشکر به خوبی حس مناطق استوایی را به ساکنین منتقل می‌کند. در خصوص المان‌ها و لوازمی که برای اجرای سبک طراحی تروپیکال از آنها استفاده می‌شود، می‌توان به دیوارهای سفید رنگ، پرده‌های ابریشمی، کرکره‌ها، وسایل تزیینی که از جنس بامبو هستند و بادبزن‌هایی که از برگ درخت خرما ساخته شده‌اند، اشاره نمود.

دکوراسیون داخلی تروپیکال

سبک طراحی فارم هاوس

معنای کلمه فارم هاوس، خانه روستایی است و ریشه سبک طراحی فارم هاوس به اولین سال‌هایی برمی‌گردد که مهاجران اروپایی در قاره آمریکا ساکن بودند و در روستا زندگی می‌کردند، البته این سبک از طراحی در سال‌های اخیر، تغییرات زیادی نسبت به شکل اولیه خود داشته و با عناصر مدرن تلفیق شده است. از آنجایی که مهاجران اروپایی به درختان انبوه آمریکا دسترسی فراوانی داشته، در خانه‌های آنها الوارهای چوبی جزو وسایل پرکاربرد محسوب می‌شد. در حال حاضر هم چوب و هم وسایل چوبی کاربردهای فراوانی در این سبک دارند. ایجاد محیطی با فضای راحت و صمیمی برای ساکنین هدف اصلی سبک فارم هاوس به شمار می‌آید.

سبک طراحی شابی شیک

برای افرادی که لوازم طرح دار و شلوغ دوست دارند، سبک شابی شیک بسیار مناسب است. در این سبک از مبلمان شلوغ و با تزیینات زیاد استفاده می‌شود و بخش اصلی طراحی آن مربوط به کف‌پوش‌های سفید و پارچه‌های گل دار است. استفاده از رنگ‌های زیاد، پارچه‌ها و لوازم مجلل، طراحی زنانه، مبلمان رنگارنگ با طراحی شلوغ و لوازم با طرح گل از ویژگی‌های بارز سبک شابی شیک محسوب می‌شود. این سبک از جمله نمونه‌های پرطرفداری است که در کشورهای اروپایی معرفی شده و در نقطه مقابل سبک‌های گران قیمت و تجملاتی سلطنتی و ویکتوریایی قرار دارد. به عنوان اصلی‌ترین نشانه از سبک شابی شیک در محیط، می‌توان به پشت سر گذاشتن وسایل مجلل و لوکس و جایگزین کردن آنها با لوازم قدیمی، پارچه‌های گل‌دار کتان و نخ در کنار دیوارهای ساده با رنگ‌های روشن و استفاده از مبلمان با ظاهری آنتیک اشاره نمود.

سبک طراحی روستیک

معنای کلمه روستیک، روستایی است و سبک طراحی روستیک الهام گرفته از طراحی زندگی روستایی می‌باشد. ریشه سبک روستیک به مهاجران ساکن در آمریکا برمی‌گردد که در قرن 19 تصمیم گرفتند خانه‌های خود را دور از مناطق شهری بسازند، به دلیل عدم دسترسی به مصالح و امکانات محیط‌های شهری، این افراد تصمیم گرفتند از مواد و مصالح طبیعی مثل سنگ و چوب برای طراحی منازل خود استفاده کنند، امروزه نیز در سبک دکوراسیون داخلی روستیک چوب و سنگ بیشترین میزان کاربرد را دارد. ایجاد فضایی صمیمی و آرامش بخش از اهداف مهم این سبک محسوب می‌شود، از این رو، بسیاری از علاقه‌مندان به سبک روستیک اصول اولیه آن را با دکوراسیون سنتی و مدرن تلفیق می‌کنند.

اکنون که با مفهوم دکوراسیون داخلی و سبک‌های آن آشنا شدید، بهتر است به بررسی نوسازی و بازسازی ساختمان هم بپردازید تا بتوانید تصمیم نهایی خود را برای اجرای دکوراسیون داخلی و بازسازی منزل مسکونی یا محیط اداری خود بگیرید و در نهایت با یک برنامه ریزی منظم و مراجعه به یک شرکت طراح معتبر همچون شرکت هلگر، راحت‌تر بتوانید این کار را در مدت زمان کوتاه‌تری و با هزینه مناسب‌تری انجام دهید.

دریافت مشاوره رایگان

Request for advice

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱   |   ۰۹۳۰۴۶۱۴۷۴۶

دریافت مشاوره رایگان

Request for advice

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱

 ۰۹۳۰۴۶۱۴۷۴۶

منظور از فرایند بازسازی ساختمان چیست؟

به کلیه فرایندهایی که در آن تغییرات و تعمیرات اساسی محیط مورد نظر بدون تخریب ساختمان به صورت کامل، انجام می‌شود، بازسازی ساختمان می‌گویند. این فرایندها می‌توانند تغییر نمای بیرونی ساختمان یا حتی تعمیرات تأسیسات آن را در بر بگیرند. با این وجود، در مرحله اول بازسازی ساختمان با هدف جلوگیری از تخریب و بهبود کارایی ساختمان و همچنین افزایش طول عمر بنا انجام می‌شود. علاوه بر این، در بازسازی ساختمان امکان دارد تعداد اتاق‌ها کم یا اضافه شده، دیوارهای داخلی تخریب شوند یا حتی به صورت کامل ساختمان تغییر کاربری دهد.

بازسازی ساختمان

در بازسازی منازل مسکونی ممکن است تخریب بخش‌هایی از فضای داخلی و خارجی ساختمان، تعمیرات اساسی در سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی، برق کشی، لوله کشی و… نیز صورت گیرد. از جمله کارهای مهمی که در بازسازی ساختمان انجام می‌شود، می‌توان به تعویض درب و پنجره‌ها، تغییر نمای ساختمان، رفع نم و رطوبت ساختمان، تغییر کاربری ساختمان با حذف یا اضافه کردن دیوارها و اتاق‌ها، تغییر کاشی کاری‌های کف ساختمان، تخریب دیوارهای مجاز در داخل ساختمان برای اضافه یا کم کردن اتاق‌ها و همچنین تعمیرات اساسی لوله کشی‌ها و سیستم‌های سرمایشی یا گرمایشی اشاره نمود.

مرمت و بازسازی منازل یا بناهای مختلف، فعالیتی است که توسط مهندسان و متخصصان این حوزه بر روی یک سازه انجام می‌شود تا هم عمر مفید سازه افزایش پیدا کند و هم با انجام تعمیرات و تغییرات در آن به حفظ و ماندگاری بنای مورد نظر کمک شود. بسیاری از منازلی که سال ساخت بالایی دارند، به دلیل متریال مورد استفاده در آنها، کهولت در سن ساختمان و… نیاز به بازسازی خواهند داشت؛ چراکه به کمک بازسازی می‌توان از زیربنای مفید ساختمان استفاده بهتری کرد.

اما دلایل اصلی نوسازی، بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان عبارت است از:

 1. افزایش طول عمر ساختمان و تجهیزات آن
 2. برخورداری از فضای بیشتر
 3. ایجاد تنوع در ظاهر دیوار، سقف و نمای ساختمان
 4. بهبود کیفیت محیط با تغییر دکوراسیون آن
 5. افزایش عملکرد تأسیسات ساختمان
 6. افزایش مقاومت سازه
 7. برخورداری از امکانات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی جدید
 8. و…

در نوسازی و بازسازی ساختمان لازم است اصول مهندسی در هر مقطع از دکوراسیون داخلی و بازسازی، به درستی رعایت شود؛ چرا که در غیر این صورت، منزل یا ساختمان مورد نظر به درستی بازسازی نخواهد شد و به عبارتی دیگر انجام این فرایند تأثیر خاصی بر زیبایی و افزایش طول عمر بنا نخواهد داشت.

با انواع مختلف بازسازی ساختمان آشنا شوید

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان با کاربری‌های مختلفی تعریف می‌شود که عبارت است از:

 • بازسازی ساختمان مسکونی: این روش بازسازی در قالب یک آپارتمان یا یک خانه شخصی صورت می‌گیرد و می‌تواند به صورت کامل یا بخشی از آن باشد. به عنوان مثال، فقط بازسازی آشپزخانه، بالکن، سرویس بهداشتی، سقف کاذب یا فضاهای مشاعات می‌توانند مواردی برای بازسازی باشند و طراحی دکوراسیون و اجرای آن به سبکی که مد نظر کارفرما است، بستگی دارد.
 • بازسازی ساختمان اداری و تجاری: این روش بازسازی می‌تواند برای یک پروژه اداری و تجاری در قالب یک مغازه کوچک، یک دفتر کار ساده و معمولی یا یک ساختمان اداری به طور کامل یا بخشی از آن انجام شود. فضای مناسب و زیبای محیط کار در کنار ایجاد حس خوب و انگیزه برای کارمندان و مشتریان باعث افزایش راندمان کاری خواهد. در هنگام بازسازی شرکت، مغازه یا فروشگاه لازم است به صنف، برند و نوع خدمات مجموعه مورد نظر توجه شود.
 • بازسازی خانه‌های ویلایی یا دربستی: مواردی که در خصوص بازسازی ساختمان مسکونی بیان شد را هم می‌توان برای خانه‌های ویلایی و شخصی یا دربستی و خانه‌های قدیمی و پر پتانسیل که به صورت ویلایی هستند، نیز انجام داد. علاوه بر این نما، محوطه و فضاهای داخلی آن را نیز بازسازی نمود. باید توجه داشت که به دلیل هزینه‌های بالای ساخت و ساز، بازسازی مسکونی مورد استقبال مالکین علاقه‌مند به زندگی در خانه‌های ویلایی و شخصی قرار گرفته است.

برای اینکه بازسازی و دکوراسیون داخلی ساختمان موفقیت آمیز و با بیشترین تغییر را داشته باشید، لازم است برخی از موارد را در نظر بگیرید، مثلاً:

بازسازی فضای آشپزخانه: از آنجایی که اکثر بانوان ایرانی برای پخت و پز بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌گذرانند و دلشان می‌خواهد آشپزخانه‌ای رؤیایی داشته باشند، به همین دلیل بازسازی آشپزخانه سهم بزرگی در طراحی دکوراسیون منزل دارد. برای رسیدن به یک آشپزخانه ایده آل و مناسب سلیقه بهتر است هنگام دکوراسیون داخلی و بازسازی این قسمت از منزل به روش مثلث کار در آشپزخانه توجه کنید. در این روش سینک ظرف‌شویی، اجاق گاز و یخچال در رأس قرار دارند.

ممکن است در آشپزخانه‌های کوچک به صورت خطی روش مثلث کار اجرا شود، بنابراین فاصله باید متناسب باشد، نه آن‌قدر کم که فضا را تنگ کند و نه آن‌قدر زیاد که رفت و آمدها را طولانی کند. به این دلیل که جریان هوا می‌تواند رطوبت داخل سینک را خشک کند، می‌توان روش مثلث کار را در نزدیکی پنجره قرار دارد، البته اگر آشپزخانه پنجره داشته باشد.

بازسازی آشپزخانه

چه تفاوت‌هایی بین دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان وجود دارد؟

زمانی که تفاوت بین دکوراسیون داخلی و بازسازی را بدانید، بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که فضای مورد نظر شما نیاز به بازسازی دارد یا اینکه باید به اجرای دکوراسیون داخلی آن بپردازید. علاوه بر این، با دانستن تفاوت میان این دو اصلاح، مالک ساختمان و پیمانکار بهتر می‌توانند منظور یکدیگر را متوجه شوند. در بسیاری از مواقع، افرادی که با شرکت‌های طراح تماس می‌گیرند، اعلام می‌کنند که قصد بازسازی منزل مسکونی خود را دارند، اما بعد از بررسی تغییرات و تعمیرات مورد نظر، شرکت طراح متوجه می‌شود که هدف مالک طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی جدید در منزلش بوده است نه بازسازی آن.

دریافت مشاوره رایگان

Request for advice

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱   |   ۰۹۳۰۴۶۱۴۷۴۶

دریافت مشاوره رایگان

Request for advice

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱

 ۰۹۳۰۴۶۱۴۷۴۶


با توجه به این موضوع، در ادامه این مطلب به تفاوت‌های اصلی دکوراسیون داخلی و بازسازی می‌پردازیم که شامل موارد زیر می‌شود:

تفاوت اول: دکوراسیون داخلی و بازسازی در استفاده از اصطلاح تخصصی باهم تفاوت دارند

طراحان و متخصصان معماری معمولاً به شکل‌های متفاوتی معنا و مفهوم بازسازی و دکوراسیون داخلی را بیان می‌کنند. اما شاید اضافه شدن المان‌های دکوراتیو جدید به فضای مورد نظر ساده‌ترین مشخصه‌ای باشد که به تفاوت بین این دو نوع پروژه اشاره می‌کند. در خصوص اضافه شدن آیتم‌ها و المان‌های دکوراتیو جدید به محیط لازم به ذکر است بگوییم در صورتی که بخواهید در یک پروژه با انجام تعمیرات و ایجاد تغییرات المان‌ها، آیتم‌ها و بخش‌هایی را که ارزش دکوراتیو و معماری دارند، به فضای مورد نظرتان اضافه کنید، آن پروژه از نوع پروژه‌های مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود.

علاوه بر این، چنانچه قصد داشته باشید در یک پروژه فقط به تعویض، تعمیر یا اصلاح شرایط، لوازم، متریال و مصالح موجود در داخل محیط بپردازید، پروژه مورد نظر شما از نوع نوسازی و بازسازی ساختمان خواهد بود؛ به این دلیل که به فضای مورد نظر در پروژه هیچ گونه المان‌ و آیتمی که ارزش دکوراتیو و معماری را داشته باشد، اضافه نشده است.

تفاوت دوم: دکوراسیون داخلی و بازسازی در نوع خواسته و هدف کارفرما باهم تفاوت دارند

درک درست خواسته و هدف کارفرما از پروژه، یکی دیگر از دلایلی است که باعث می‌شود بین بازسازی و دکوراسیون داخلی تفاوت‌هایی وجود داشته باشد. هنگامی که کارفرما قصد انجام تغییر دکوراسیون داخلی در فضای مورد نظر خود را داشته باشد، به این معنی است که بازسازی ساده فضا به همان شکل موجود، نتیجه راضی کننده‌ای برای کارفرما نخواهد داشت و باید در فضایی که موضوع پروژه مورد نظر است، تغییرات اساسی ایجاد شود تا نظر مالک را جلب نماید. در این شرایط لازم است در خصوص انجام طراحی داخلی ساختمان، منزل مسکونی، ویلا، باغ، دفتر کار یا هر محیط دیگری که مورد نظر پروژه می‌باشد، اقدام نموده و سپس دکوراسیون داخلی مورد پسند و قابل قبول مالک پروژه با توجه به این طرح‌ها، اجرا شده و به او تحویل داده شود. در غیر این صورت، مالک بعد از بازسازی فضای مورد نظرش، رضایت کافی از زمان و پولی که برای پروژه در نظر گرفته، راضی نخواهد بود و پروژه هم آن نتیجه مطلوب و قابل قبول را به همراه نخواهد داشت.

علاوه بر این، هنگامی که هدف کارفرما از اصلاح شرایط موجود، ترمیم، تعویض یا تعمیر قسمت‌های مختلفی از فضای مورد نظر باشد، دیگر نیازی به طراحی و اجرای دکوراسیون جدید برای آن فضا نبوده و در این شرایط، مالک از شکل و مشخصات فضای مورد نظرش رضایت دارد، بنابراین فقط نیاز است به منظور تعویض یا تعمیر، مصالح و المان‌های جدید را جایگزین مصالح و قسمت‌های قدیمی نمایید. همچنین، در نظر داشته باشید در صورتی که اشتباها به جای بازسازی پروژه مورد نظر، به سراغ اجرای دکوراسیون داخلی بروید، احتمال دارد کارفرما به دلیل نبود دلیل قانع کننده‌ای در خصوص هزینه‌های پروژه و همچنین صرف پول و زمان زیاد، از نتیجه کار ناراضی باشد.

گاهی اوقات نیز ممکن است در طول مراحل اجرای پروژه‌های دکوراسیون داخلی یا در انتهای آن، مالک یا کارفرما، روند کاری و هزینه‌های مربوط به پروژه خود را با دیگر پروژه‌ها مقایسه نماید و متوجه شود که نیازی به صرف هزینه و زمان برای پروژه نبوده و او می‌توانسته در مدت زمان کوتاه‌تر و با صرف هزینه کمتر، بدون تغییر دکوراسیون، فرایند بازسازی فضا را انجام دهد و به نتیجه مورد نظر خود برسد.

تفاوت سوم: دکوراسیون و بازسازی در شیوه کار، برنامه ریزی و دقت اجرای پروژه باهم تفاوت دارند

تفاوت در شیوه کار، برنامه ریزی و دقت در اجرای پروژه یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی بین بازسازی و دکوراسیون داخلی است. هنگامی که از اجرای دکوراسیون داخلی صحبت می‌شود، منظور این است که برای زیبا سازی بیشتر در پروژه مورد نظر از متریال‌ها و المان‌های خاص و ویژه استفاده شود. اما در پروژه‌هایی که قصد بازسازی آنها را دارید، معمولاً متریال‌های متعارف ساختمانی بیشترین کاربرد را دارند و مصالح مختلفی نظیر سنگ‌ها، چوب، استیل، سرامیک در ابعاد بزرگ یا به اصلاح اسلب، متریال‌های جدید از خانواده پی وی سی و پلاستیک یا منسوجات پارچه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در چنین شرایطی، مطمئناً برنامه ریزی و هماهنگی برای اجرای این مصالح و متریال‌ها بسیار زمان بر، پیچیده و حتی حساس خواهد بود. علاوه بر این، بیشتر قسمت‌های مربوط به المان‌های دکوراتیو معمولاً خارج از محل پروژه ساخته می‌شوند و نهایتاً انتهای پروژه در محل مورد نظر، نصب می‌گردند. به این صورت، دقت در سفارش و ساخت این المان‌ها و آماده سازی محل نصب و قرار گرفتن آنها، دلیل اصلی تفاوت پروژه‌های بازسازی و دکوراسیون داخلی و شیوه کار هر کدام است.

تفاوت چهارم: دکوراسیون داخلی و بازسازی در استفاده از نیروهای کار متخصص باهم تفاوت دارند

یکی از اشتباهات پرتکرار که بعضاً در بسیاری از پروژه‌های مختلف ساختمانی همچون دکوراسیون داخلی، بازسازی و ساختمان سازی به چشم می‌خورد، استفاده از نیروهای کار متخصص و باتجربه هر کدام از این شاخه‌های کاری در پروژه‌های دیگر است. به عنوان مثال، در برخی از پروژه‌های بازسازی یا ساختمان سازی و حتی پروژه‌های مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی مشاهده می‌شود که نیروهای کارگر باتجربه و متخصص که مشغول کار در پروژه‌های دیگر هستند، در پروژه‌های دکوراسیون داخلی به کار گرفته می‌شوند.

که این مسئله، می‌تواند باعث ایجاد دردسر یا بروز خسارت و مشکلات متعدد و یا حتی بعضاً منجر به کاهش کیفیت نهایی پروژه مورد نظر شود. دلیل این امر، این است که معمولاً نیروهای کار متخصص و باتجربه مثل آهنگر، کارگر، نجار یا نقاش و… که سابقه فعالیت در پروژه‌های بازسازی ساختمانی را دارند، با ظرافت‌های کار در پروژه‌های مربوط به طراحی و دکوراسیون داخلی آشنایی کافی ندارد. مسلماً کیفیت کار یک استادکار نقاشی که فقط در پروژه‌های بازسازی ساختمانی تجربه دارد، با کیفیت کار یک نیروی متخصص مثل نقاشی که در زمینه پروژه‌های طراحی و دکوراسیون داخلی دارای سابقه است و از حساسیت و دقت کار باخبر می‌باشد، قابل مقایسه نخواهد بود.

بنابراین، لازم است به تفاوت استفاده از نیروی کار متخصص و باتجربه در پروژه‌های مربوط به دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی ساختمان بیشتر توجه شود؛ چراکه در غیر این صورت، ممکن است پروژه مورد نظر متحمل هزینه و زمان زیادی شود و در نهایت پروژه از کیفیت مناسب برخوردار نباشد.

تفاوت پنجم: دکوراسیون داخلی و بازسازی در قیمت و هزینه پروژه باهم تفاوت دارند

استفاده از متریال‌ها، مصالح و المان‌های دکوراتیو خاص و گران‌قیمت، استفاده از نیروهای کار متخصص و حرفه‌ای، دقت در شیوه اجرای پیچیده‌تر و همچنین مدت زمان بیشتری که برای پروژه‌های دکوراسیون داخلی به کار برده می‌شود، در مقایسه با پروژه‌های بازسازی، دلایلی هستند که مشخص می‌کنند پروژه‌های بازسازی ساختمان نسبت به اجرای پروژه‌های مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی قیمت و هزینه بیشتری را به دنبال خواهند داشت؛ بنابراین در صورتی که تصمیم دارید ساختمان مسکونی یا محیط کار خود را بازسازی نمایید، هزینه‌ای که لازم است برای این کار بپردازید، به مراتب کمتر از اجرای طراحی دکوراسیون داخلی در آن فضا خواهد بود.

همچنین در صورتی که بازسازی پاسخگوی نیاز مالک و کارفرمای پروژه است، دیگر نباید اجازه دهیم با صرف زمان و هزینه بیشتر، پروژه به سمت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی برده شود. البته در مورد فضاهایی که از قبل طراحی دکوراسیون داخلی گران‌قیمت و پرزرق و برقی دارند و می‌خواهیم بازسازی آنها را انجام دهیم، این موضوع ممکن است صدق نکند.

آنچه لازم است درباره دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان بدانید!

بسیاری از مکان‌های تجاری یا منازل مسکونی بعد از مدتی که سال ساخت آنها می‌گذرد، نیاز به نوسازی یا بازسازی دارند و لازم است با انجام تعمیرات، شرایط نگهداری از آنها را فراهم نمود. برای اینکه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی منازل و مکان‌های مختلف به درستی صورت گیرد، باید برای انجام آن یک برنامه ریزی درست و منسجم داشته باشید تا مانع از بروز خسارت‌های مالی و اشتباهات مختلف شوید و به کیفیت مطلوبی دست پیدا کنید.

دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان

بنابراین، در صورتی که قصد اجرای دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان مسکونی خود را دارید، برای اینکه بتوانید این کار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب انجام دهید، بهتر است نکاتی که در ادامه آنها را برایتان بازگو می‌کنیم، در نظر بگیرید:

هنگام بازسازی و دکوراسیون داخلی به اجرا و نوع پوشش دیوارها در محیط مورد نظر توجه کنید.

هنگامی که تصمیم به بازسازی یک مکان می‌گیرید، در مرحله اول لازم است به طراحی دکوراسیون داخلی آن دقت کنید؛ چرا که با توجه به داغ بودن بحث بازسازی مکان‌های مختلف، موارد زیادی پیش روی شما قرار می‌گیرد و تنوع بسیار در این زمینه وجود دارد و در نهایت شما باید یکی از انواع مختلف پوشش‌های دیواری را برای طراحی دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر خود انتخاب کنید.

در خصوص انواع مختلف دیوارپوش‌ها می‌توان به مواردی همچون پوسترهای سه بعدی، دکوراتیوهای سه بعدی، کاغذ دیواری، سنگ‌های دکوراتیو، شیشه‌های تزیینی و… اشاره نمود که شما می‌توانید بر اساس نوع ساختمان و مدلی که مدنظر دارید و همچنین میزان بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید، بهترین و مناسب‌ترین نمونه را انتخاب کنید. بعد از اینکه نوع پوشش دیوارها را مشخص نمودید، بهتر است به بررسی نمونه کارهایی بپردازید که با استفاده از آن پوشش در مکان‌های مختلف کار شده است. البته لازم است که در این زمینه اصول معماری را هم برای انتخاب نهایی در نظر بگیرید.

هنگام بازسازی و دکوراسیون داخلی به نحوه چیدمان و طراحی محیط مورد نظر توجه کنید.

بعد از اینکه پوشش دیوارها را انتخاب کردید، یکی دیگر از مراحل مهمی که باید انجام دهید، نحوه چیدمان و طراحی منزل یا محیط کار است؛ چرا که فضا‌های مختلف زیادی وجود دارند که حتی بعد از هزینه‌های زیاد و بازسازی، به دلیل چیدمان اشتباه نتیجه مطلوبی را نمی‌دهند و هر چقدر هم که در این زمینه هزینه شده باشد، باز هم مورد پسند واقع نمی‌شود؛ بنابراین لازم است در مورد اصول چیدمان و طراحی داخلی منزل و محیط کار شناخت کافی داشته باشید و وسایلی برای قرار دادن در قسمت‌های مختلف انتخاب کنید که در کنار داشتن هارمونی و هماهنگی با یکدیگر، زیبایی محیط را هم تضمین نمایند.

برای انجام این کار حتی می‌توانید از شرکت‌هایی که طراحان داخلی حرفه‌ای و باتجربه دارند، همچون شرکت هلگر کمک بگیرید. سعی کنید برای به کار بردن ایده‌های مبتکرانه و خلاق کمی جسارت داشته باشید؛ چراکه همیشه در گام اول ممکن‌ است الگوهای منحصر به‌ فرد کمی عجیب به نظر برسند، اما به مرور زمان جای خود را در بین مخاطبان پیدا می‌کنند و ارزش کار منحصر به‌ فرد قابل مقایسه با هیچ کاری نخواهد بود. برای اینکه ایده طراحی خاص و زیبا به ذهن شما برسد، بهتر است ابتدا با انواع سبک‌ها و طراحی‌های دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا شوید و نمونه‌های مختلف را بررسی کنید تا بتوانید راحت‌تر ایده‌های خلاقانه خود را در فضای مورد نظر ایجاد نمایید.

هنگام بازسازی و دکوراسیون داخلی به رنگ آمیزی دیوارها و سقف در محیط مورد نظر توجه کنید.

زمانی که مشغول نوسازی و بازسازی مکان‌های مختلف هستید، لازم است توجه داشته باشید که برای منزل خود طرح و نقشی را انتخاب کنید که به سلیقه و نظر افراد خانه نزدیک‌تر باشد. در بیشتر خانه‌ها مخصوصاً منازل ایرانی، معمولاً رنگ سفید به عنوان رنگ غالب در محیط استفاده می‌شود، اما شما می‌توانید بر اساس ارتباط و اثری که رنگ‌های مختلف در شما ایجاد می‌کنند، رنگ‌های دیگر را هم برای این کار انتخاب کنید. با این وجود، انتخاب رنگ ساختمان جزو موارد مهم در بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان به شمار می‌آید و بهتر است با توجه به سلیقه شخصی شما مشخص شود.

هنگام بازسازی و دکوراسیون داخلی به نوسازی کف محیط مورد نظر توجه کنید.

بعد از اینکه مراحل بیان شده را پشت سر گذاشتید، اکنون نوبت به انتخاب کف‌پوش و نوسازی کف محیط مورد نظر شما می‌رسد. در این زمینه بهتر است نوع کف‌پوش فضا را بر اساس سلیقه و نوع کاربری انتخاب کنید. یادتان باشد که برای ساختمان‌های مختلف کف‌پوش‌های متفاوتی در بازار وجود دارد که شما می‌توانید با مشاهده انواع نمونه‌ها متنوع، برای منزل یا محیط کار خود بهترین و باکیفیت‌ترین آنها را انتخاب کنید. البته، علاوه بر انتخاب کف‌پوش مناسب برای مکان مورد نظر، اجرای اصولی و درست آن هم از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد؛ بنابراین بهتر است برای نوسازی، بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل خود از یک گروه حرفه‌ای و باتجربه کمک بگیرید.

هنگام بازسازی و دکوراسیون داخلی به طراحی داخلی محیط مورد نظر توجه کنید.

طراحی داخلی در زیبایی و انرژی فضای داخلی ساختمان تأثیر زیادی دارد، اما همیشه طراحی داخلی شامل بازسازی منزل و نحوه چیدمان مبلمان نمی‌شود، بلکه برای اینکه طراحی داخلی مکان مورد نظر به بهترین شکل ممکن انجام شود، لازم است به دنبال خلاقیت و ایجاد یک فضای جدید و منحصر به‌ فرد در آن باشید که در این رابطه، با قرار دادن اشیا در جای مناسب خود و نور پردازی‌های مناسب، شما می‌توانید به هدف خود برسید.

لازم به ذکر است که انتخاب وسایل با شکل و ارتفاع مشخص در فرم کلی فضا تأثیر زیادی دارد و شما می‌توانید با طراحی فضای داخلی ساختمان و انتخاب درست وسایل، به هر قسمت از آن شخصیت ببخشید و شخصیت فضای آن را مشخص کنید، به صورتی که حتی بدون قرار دادن وسایل اصلی، حتی با نگاه کردن به فضای ساختمان متوجه تفکیک قسمت‌های مختلف از یکدیگر باشید. موارد مختلفی مانند رنگ فضا، شکل پنجره، انتخاب نوع مصالح، مبلمانی که در آن قرار می‌گیرد و بافتی که در قسمت‌های مختلف وجود دارد، همگی در طراحی داخلی دکوراسیون منزل شما اثرگذار خواهند بود.

با رعایت تمامی موارد و به کار گرفتن خلاقیت و سلیقه شما می‌توانید در منزل خود یک اثر ماندگار خلق کنید. فردی که طراحی داخلی یک ساختمان را برعهده دارد، با تمامی این اصول آشنا بوده و می‌تواند با نور پردازی مناسب، انتخاب درست رنگ‌ها و خرید وسایل مثل مبلمان و… به بهترین شکل ممکن، یک اتاق ساده و معمولی را به یک اتاق خواب کودک، یک دفتر کار و یا هر محیط دیگری تبدیل کند.

بازسازی یک منزل در گرو تغییر و تحول و بازسازی در قسمت‌های مختلف آن است که شامل بازسازی اتاق خواب، بازسازی اتاق نشیمن یا پذیرایی، بازسازی حمام و سرویس بهداشتی و همچنین بازسازی آشپزخانه می‌شود و شما با آگاهی نسبت به قوانین مهم در رابطه با ایجاد تغییر، تحول و بازسازی در هر کدام از این قسمت‌ها می‌توانید در نهایت طراحی داخلی منزل خود را بر اساس سلیقه و نظر خود و به صورت هدفمند انجام دهید، زیرا وقتی که طراح داخلی و معمار به خوبی متوجه چیزی که شما می‌خواهید باشد، روند کار بدون دغدغه و سریع‌تر انجام می‌شود.

هنگام بازسازی و دکوراسیون داخلی به ترکیب هماهنگ سبک‌های مختلف طراحی توجه کنید.

برای طراحی مکان مورد نظر شما با هیچ محدودیتی مواجه نیستید و همه چیز به سلیقه و خلاقیت شما بستگی دارد. به عنوان مثال، می‌توانید عناصر سبک مدرن را به دکوراسیون سبک سنتی اضافه کنید. اگر از مخلوط کردن بیش از یک مدل با یکدیگر می‌ترسید، طراحان دکوراسیون داخلی به شما پیشنهاد می‌کنند که به رنگ‌های خاص پایبند باشید و به جای آن هماهنگی بین آنها را در نظر بگیرید.

هنگام بازسازی و دکوراسیون داخلی به تأثیر استفاده از مبلمان و سبک آن توجه کنید.

طراحان دکوراسیون داخلی ساختمان بر این عقیده هستند که تقارن قطعات مبلمان از یک سبک و یک روند واقعاً قدیمی بوده و حتی بهتر است قطعات سبک مختلف را ترکیب کنید تا روحیه‌ای شگفت انگیز و متفاوت مثل ترکیب مبل سبک مدرن با صندلی آنتیک با میز چوبی هماهنگ با صندلی‌های فلزی به دست آورید. این ترکیب هماهنگ به طرح درخشندگی و زیبایی بیشتری می‌بخشد.

هنگام بازسازی و دکوراسیون داخلی از چیدن مبلمان به صورت چسبیده به دیوارها خودداری کنید.

هنگامی که می‌خواهید مبلمان را در اتاق قرار دهید، اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد این است که برای صرفه جویی در فضای مورد نظر همه مبلمان را به دیوار بچسبانید، اما این باور باعث خسته شدن روحیه افراد می‌شود. در صورتی که اگر مبلمان را با فاصله‌ای متفاوت از دیوارها قرار دهید، هم در روحیه افراد اثر مثبتی خواهد داشت و هم توانسته‌اید فضاهای اضافی در محیط ایجاد کنید.

هنگام بازسازی و دکوراسیون داخلی به همخوانی و هماهنگی رنگ‌ها توجه کنید.

هنگام طراحی اتاق‌ها بهتر است به تناژهای رنگی هماهنگ پایبند باشید و این اصل را برای هر چیزی که در اتاق قرار دارد مثل دیوارها، پرده‌ها، مبلمان، اثاثیه و… رعایت کنید. طراحان معتقد هستند که رنگ‌های روشن با رنگ‌های پاستیلی مطابقت ندارند و فقط باید یکی از آنها را انتخاب کرد. البته این عقیده به معنی این نیست که شما یک طراحی خسته کننده خواهید داشت، بلکه شما می‌توانید با ترکیب سایه‌های مختلف رنگ، بین رنگ‌ها هماهنگی فوق‌العاده‌ای ایجاد کنید تا یک ترکیب خاص را به دست آورید.

هنگام بازسازی و دکوراسیون داخلی به دقیق بودن اندازه گیری‌ها توجه کنید.

در طراحی داخلی ساختمان که توسط افراد کم تجربه انجام می‌شود، یک اشتباه رایج این است که یا با قرار دادن وسایل باعث شلوغ شدن اتاق می‌شوند یا برعکس اتاق را خلوت می‌کند. برای جلوگیری از این مشکل، پیشنهاد می‌شود که اندازه‌های دقیق ابعاد اتاق را با در نظر گرفتن اندازه دیوارها انجام دهید و برای این کار بهتر است از پایین اندازه گیری کنید، بنابراین این اندازه را دست کم نگیرید و سعی کنید سایز قطعاتی را که می‌خواهید خریداری کنید، اندازه بگیرید. البته در این زمینه می‌توانید از نرم افزار طراحی داخلی هم کمک بگیرید. این نرم افزار به شما امکان می‌دهد تا اتاق خود را به صورت سه بعدی تجسم کنید. افراد حرفه‌ای در حوزه طراحی توصیه می‌کنند که برای مسیرهای عبور و مرور فضای 36 اینچ یا 91 سانتیمتری را هم در نظر بگیرید.

هنگام بازسازی و دکوراسیون داخلی بهتر است اتاق‌ها را نام‌گذاری نکنید.

نیازی نیست که برای فضای داخلی منزل خود نام خاصی را در نظر بگیرید، بلکه می‌توانید از همان اتاق برای بیش از یک منظور استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید در همان اتاق کتابخانه، میز ناهار خوری را قرار دهید یا اینکه در اتاق نشیمن برای خود یک دفتر کار کوچک در نظر بگیرید. این راهکار برای بهره برداری مفید از فضاها بسیار فوق‌العاده است، به خصوص برای آپارتمان‌هایی که فضای داخلی آنها کوچک‌تر است و شما باید هنگام چیدمان مبلمان در آنها این مسئله را در نظر بگیرید.

هنگام بازسازی و دکوراسیون داخلی به نور پردازی فضا توجه کنید.

نور پردازی تأثیر حیاتی در دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان دارد و به عنوان یک عنصر مهم در طراحی محسوب می‌شود، چرا که نور پردازی منبع نور است و دکوراسیون نیز به آن اضافه می‌شود. در صورتی که برای کل اتاق یک منبع نور در نظر بگیرید، اتاق خیلی تاریک به نظر می‌رسد، بنابراین بهتر است برای ایجاد فضای فوق‌العاده از یک منبع روشنایی در سطوح مختلف استفاده کنید و هم‌زمان که برای هر اتاق یک نور مناسب را تأمین می‌کنید، به تکمیل طرح مورد نظر خود بپردازید.

هنگام بازسازی و دکوراسیون داخلی هم از طراحان دیگر الهام بگیرید و هم به سلیقه خود اعتماد کنید.

هنگامی که طراحی منزل خود را در ذهنتان مجسم می‌کنید، می‌توانید بلافاصله برای الهام گرفتن از وب سایت‌های طراحان دیگر شروع کنید، اما به یاد داشته باشید که منزل شما جایی است که بیشتر وقت خود را در آن می‌گذرانید و باید متناسب با شخصیت، سلیقه شما و دیگر افراد خانواده باشد. به همین علت، بهتر است هم سلیقه خود را در نظر بگیرید و هم از ایده‌های طراحان دیگر استفاده کنید، البته ایده آنها تنها اساس طراحی نیست و شما می‌توانید روح، ذوق و سلیقه خود را هم برای طراحی در محل مورد نظر وارد کنید.

دریافت مشاوره رایگان

Request for advice

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱   |   ۰۹۳۰۴۶۱۴۷۴۶

دریافت مشاوره رایگان

Request for advice

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱

 ۰۹۳۰۴۶۱۴۷۴۶

چه عواملی بر روی هزینه دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان تأثیرگذار هستند؟

شاید اینکه هزینه دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان چقدر می‌شود؟ اولین سؤالی باشد که شما باید قبل از هرگونه اقدامی به آن توجه داشته باشید تا بتوانید بر روی بودجه مورد نظر خود به درستی برنامه ریزی کنید. ارزیابی هزینه‌های نوسازی، بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی به خصوص در شهرهای بزرگ که هزینه‌های زندگی بالاتر است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

بازسازی و دکوراسیون داخلی

با این وجود، لازم است بدانید که عوامل مختلفی که در ادامه برخی از آنها را برایتان بازگو می‌کنیم، می‌توانند بر روی هزینه بازسازی و طراحی داخلی ساختمان‌های مسکونی و مکان‌های دیگر اثرگذار باشند:

حجم بازسازی

یکی از عوامل مؤثر بر روی هزینه بازسازی و دکوراسیون داخلی ساختمان، حجم بازسازی فضای مورد نظر شما می‌باشد. گاهی اوقات ممکن است هدف شما از بازسازی تنها تغییر بخش‌های کوچکی از منزل باشد که به تخریب یا تغییر دیگر قسمت‌ها نیازی نیست. به عنوان مثال، فقط می‌خواهید سقف منزلتان را کناف بزنید، یا برای قرار دادن گلدان‌ها در خانه، یک قفسه نصب کنید یا اینکه سرویس حمام و بهداشتی را نوسازی و بازسازی نمایید که در این صورت هزینه‌های بازسازی فضای مورد نظر شما بسیار کمتر از زمانی خواهد بود که تصمیم دارید سبک کلاسیک دکوراسیون داخلی منزلتان را به سبک مدرن تبدیل کنید یا حتی بخواهید جای آشپزخانه را تغییر دهید.

نوع ساختمان

منظور از نوع ساختمان، آپارتمانی یا ویلایی و تجاری یا اداری بودن آن است که می‌تواند بر روی هزینه طراحی و بازسازی ساختمان اثرگذار باشد. به عنوان مثال، ساختمان‌های ویلایی به دلیل وسعت بیشتری که دارند نسبت به آپارتمان‌های مسکونی هزینه بالاتری هم برای بازسازی و هم برای طراحی نیاز دارند. البته نمی‌توان به طور قطع بیان نمود که بازسازی و دکوراسیون داخلی منازل ویلایی گران‌تر می‌باشد؛ چرا که ممکن است تغییراتی که شما برای بازسازی و طراحی فضای داخلی آپارتمان مسکونی خود در نظر دارید، بسیار گسترده‌تر باشد و در عین حال هزینه‌های بیشتری را هم برای شما به وجود آورد.

سبک بازسازی دکوراسیون داخلی

بسته به اینکه برای بازسازی منزل خود چه سبک دکوراسیون داخلی را در نظر گرفته باشید، هزینه بازسازی ساختمان شما می‌تواند متفاوت باشد. به طور معمول، سبک کلاسیک که به وسایل مجلل یا گچ بری‌های پیچیده نیاز دارد، در مقایسه با سبک‌های مینیمال و مدرن که ساده‌تر است، هزینه بیشتری را بر روی دست شما خواهد گذاشت. به همین علت، به شما توصیه می‌کنیم که برای کاهش هزینه‌های بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان خود، حتماً به سراغ سبک‌های جدید و ساده بروید و آنها را انتخاب کنید که هم برای اجرای آنها زمان کمتری نیاز داشته باشد و هم از هدر رفتن متریال و مواد اولیه جلوگیری کنید.

طراحی اولیه ساختمان

در فهرست عوامل مؤثر بر روی هزینه بازسازی و طراحی لازم است هزینه طراحی اولیه ساختمان را هم در نظر بگیرید. منظور از طراحی اولیه همان شمای سه بعدی است که طراحان و معماران شرکت مورد نظر به شما ارائه می‌دهند تا بدانید چه تغییراتی لازم است در ساختمان ایجاد شود و نتیجه کار چگونه است. معمولاً با نرم افزار این طراحی صورت می‌گیرد و شما هزینه جداگانه‌ای را باید برای انجام آن پرداخت کنید.

کاربری ساختمان

در خصوص کاربری ساختمان و اثر آن بر روی هزینه بازسازی و طراحی بهتر است بدانید، این هزینه برای ساختمان‌های مسکونی کمتر می‌باشد؛ چرا که فقط سلیقه شخصی افراد در آن دخیل بوده و شما می‌توانید بر اساس بودجه‌ای که در اختیار دارید، درباره این مسئله تصمیم بگیرد. اما هزینه بازسازی و طراحی برای ساختمان‌های اداری و تجاری بیشتر خواهد بود، آن هم به دلیل بحث رقابت با دیگران برای زیبایی و جذابیت بیشتر فضای مورد نظر.

قدمت ساختمان

چه ساختمان قدیمی باشد یا جدید و یا چند سال ساخت، باز هم روی هزینه بازسازی و طراحی آن تأثیر دارد. به عنوان مثال، هزینه بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی برای خانه‌های کلنگی که هم مقاومت خوبی ندارند و هم از پایه محکمی برخوردار نیستند، نسبت به خانه‌های چند سال ساخت بیشتر است؛ چرا که ممکن است هنگام انجام عملیات، مشکلاتی مثل تخریب ناخواسته قسمت‌های دیگر یا وارد شدن آسیب به سقف و دیوارها اتفاق بیفتد. همین مسئله می‌تواند در نهایت هزینه بیشتری را به شما تحمیل کند و زمان مورد نیاز برای بازسازی و طراحی را هم افزایش دهد. به همین علت، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با یک شرکت متخصص و معتبر نظیر شرکت هلگر مشورت کنید و سپس با توجه به استحکام ساختمان، طرح و نقشه را انتخاب نمایید.

نوع مصالح استفاده شده

یکی دیگر از عواملی که روی هزینه بازسازی و طراحی ساختمان تأثیر می‌گذارد، نوع مصالحی است که در این فرایند مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته، این موضوع تا حد زیادی بستگی به سبکی دارد که شما برای این کار انتخاب می‌کنید. برای مثال، در صورتی که بخواهید کابینت‌های آشپزخانه منزل خود را تغییر دهید، می‌توانید از کابینت‌هایی استفاده نمایید که از انواع چوب ساخته شده‌اند. علاوه بر این، برای بازسازی و طراحی سقف منزلتان هم نوع چراغ‌هایی که انتخاب می‌کنید و هم کناف یا طرح گچ بری که می‌خواهید بر روی آن قرار دهید، بر روی این هزینه‌های نهایی شما اثرگذار هستند.

کاربری و متراژ محل بازسازی

از جمله موارد دیگری که می‌تواند بر روی هزینه بازسازی و طراحی ساختمان اثرگذار باشد، می‌توان به متراژ و کاربری محل بازسازی اشاره نمود. به عنوان مثال، اگر شما می‌خواهید بازسازی و طراحی کلی ساختمان را با در نظر گرفتن نما و قسمت‌های داخلی آن انجام دهید، تا حد زیادی هزینه‌های شما افزایش می‌یابد؛ به دلیل اینکه این هزینه‌ها بر اساس متر مربع حساب می‌شود. اما اگر تصمیم به بازسازی و نوسازی یک بخش خاص مثلاً آشپزخانه یا سرویس بهداشتی و حمام داشته باشید، هزینه کمتری را در این زمینه باید پرداخت کنید؛ چراکه هم به نقشه کمتری برای طراحی و استفاده از نیروی انسانی کمتر نیاز است و هم مصالح مصرفی کمتر استفاده می‌شود.

تغییر فصل

تغییر فصل‌های سال یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار بر روی هزینه بازسازی و طراحی ساختمان، است. به عنوان مثال، هزینه کانال کشی کولر در فصل تابستان بیشتر بوده و قیمت عایق بندی یا قیرگونی هم در فصل زمستان زیادتر خواهد بود. علاوه بر این، در فصل‌های سرد سال هزینه نقاشی ساختمان هم با افزایش قیمت مواجه است. به همین دلیل، اگر به دنبال این هستید که هزینه‌های مربوط به نوسازی، بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر خود را کاهش دهید، بهتر است حتماً بر اساس کاری که می‌خواهید در ساختمان مورد نظر خود انجام دهید، فصل مناسب را انتخاب نمایید.

حجم و مقدار تخریب مورد نیاز

گاهی اوقات مواردی وجود دارد که لازم است برای بازسازی و طراحی آن، بخش‌هایی از ساختمان مورد نظر تخریب شود که این امر می‌تواند هزینه‌ها را افزایش دهد. به عنوان مثال، اگر بخواهید دیوار یکی از اتاق‌های خواب را تخریب کرده و آن را با اتاق پذیرایی یکی کنید، هزینه تخلیه نخاله‌ها و خاک‌برداری را باید به دیگر قسمت‌ها اضافه نمایید. علاوه بر این، برای تمیزکاری و تخریب بعد از آن نیروی انسانی که نیاز دارید، بیشتر از یک بازسازی معمولی می‌باشد و در نتیجه هزینه بیشتری به همراه خواهد داشت.

دستمزد شرکت پیمانکار

و در نهایت لازم است بیان کنیم که دستمزد شرکت پیمانکار هم از جمله عوامل مهم و اثرگذار بر روی هزینه بازسازی و طراحی ساختمان است و هزینه پرداختی آن بستگی به این دارد که از خدمات کدام شرکت استفاده می‌کنید.

اگر به دنبال شرکت طراح معتبری هستید تا بتواند اجرای دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان مسکونی یا واحدهای اداری و تجاری خود را با هزینه مناسب انجام دهید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که با شرکت هلگر تماس بگیرید. ما در زمینه بازسازی و طراحی انواع ساختمان‌های مسکونی، باغ، ویلا، تجاری و اداری سابقه چند ساله دارد و نمونه کارهای ویژه‌ای را در وب ‌سایت خود قرار داده ایم. شما می‌توانید برای اجرای دکوراسیون داخلی و انجام بازسازی مورد نظر خود در محیط زندگی یا محل کار خود با مجموعه هلگر همکاری کنید.

دریافت مشاوره رایگان

Request for advice

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱   |   ۰۹۳۰۴۶۱۴۷۴۶

دریافت مشاوره رایگان

Request for advice

برای مشاوره آنلاین و غیر حضوری و مشاوره حضوری اطلاعات تماست رو در اختیار ما بزار تا تیم خوش ذوقمون بهترین نتیجه رو برات خلق کنن

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱

 ۰۹۳۰۴۶۱۴۷۴۶

برای اجرا و طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان بهترین و معتبرترین شرکت کدام است؟

امروزه اکثریت جامعه به اهمیت بالای طراحی و زیبا سازی فضای منزل و محیط کار خود واقف بوده و به همین علت حاضر هستند بیش از گذشته برای این کار هزینه پرداخت کنند. اما از آنجایی که بسیاری از ساختمان‌ها به مرور زمان دچار فرسودگی و خرابی می‌شوند، لازم است به دنبال راهکارهای مؤثری برای نوسازی و بازسازی آنها باشید تا با صرف کمترین هزینه، زیبایی و عملکرد ساختمان را به بهترین شکل ممکن به آن برگردانید.

اجرا و طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان

رسیدن به این هدف ساده نبوده و شما باید به دنبال بهترین طراح داخلی یا معتبرترین شرکت بازسازی، ساخت و اجرای دکوراسیون داخلی باشید تا شما را در این زمینه یاری نماید. لازم به ذکر است که معتبرترین شرکت‌های طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان باید مجموعه‌ای از توانایی‌ها، تخصص‌ها و تجربیات لازم را هم در زمینه طراحی و هم در زمینه اجرا دارا باشند؛ چرا که در غیر این صورت، آنها نمی‌توانند به مشتریان خود کمک به سزایی نمایند و حتی ممکن است باعث دردسر آنها شوند.

در حال حاضر هم در تهران و هم در شهرهای دیگر کشور، شرکت‌های بسیاری به ارائه خدمات در خصوص نوسازی و بازسازی، ساخت و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان می‌پردازند، اما اگر شما به دنبال بهترین و معتبرترین شرکت هستید که هم در این زمینه نمونه کارهای اجرایی منحصر به‌ فرد و خاصی را به مشتریان خود ارائه کرده باشد و هم بتوانند با هزینه مناسب، ساختمان مسکونی یا اداری و تجاری شما را به محیطی لذت بخش تبدیل نماید، حتما با ما تماس بگیرید.

و در پایان، اگر پروژه‌ای پیش روی شما است که باید برای اجرا و طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی آن تصمیم گیری نمایید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً نمونه کارهای قبلی شرکت هلگر را مورد بررسی قرار دهید و در این زمینه از مشاوره تلفنی، آنلاین یا حضوری که کارشناسان ما بصورت رایگان در اختیار شما قرار میدهند، استفاده نمایید و در نهایت اگر تمایل داشتید برای همکاری با شرکت ما تماس بگیرید. شرکت هلگر آماده همکاری در خصوص نوسازی، بازسازی و اجرای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، ویلایی، خانه‌های کلنگی و… است، فقط کافیست با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

منظور از طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان چیست؟

دکوراسیون داخلی از ترکیب علم و هنر به وجود آمده است، زیباسازی محیط هدف اصلی آن می‌باشد. به همین دلیل، در طراحی داخلی معمولاً از ترکیب انواع سبک‌های رایج در دکوراسیون داخلی با نوع مبلمان، رنگ‌های مرتبط، پارچه‌ها و نور پردازی داخلی برای محیط استفاده می‌شود.

پرطرف‌دارترین سبک‌های دکوراسیون داخلی چیست ؟

سبک طراحی مدرن – کلاسیک – نئوکلاسیک – صنعتی – مینیمال – کانتمپروری – اسکاندیناوی – بوهیمان – ترنزیشنال – مونوکروم – هوگه – تروپیکال – فارم هاوس – شابی شیک – روستیک

منظور از فرایند بازسازی ساختمان چیست؟

به کلیه فرایندهایی که در آن تغییرات و تعمیرات اساسی محیط مورد نظر بدون تخریب ساختمان به صورت کامل، انجام می‌شود، بازسازی ساختمان می‌گویند. این فرایندها می‌توانند تغییر نمای بیرونی ساختمان یا حتی تعمیرات تأسیسات آن را در بر بگیرند.

دلایل اصلی نوسازی، بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان چیست ؟

افزایش طول عمر ساختمان و تجهیزات آن – برخورداری از فضای بیشتر – ایجاد تنوع در ظاهر دیوار، سقف و نمای ساختمان – بهبود کیفیت محیط با تغییر دکوراسیون آن – افزایش عملکرد تأسیسات ساختمان – افزایش مقاومت سازه – برخورداری از امکانات و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی جدید

انواع مختلف بازسازی ساختمان چیست ؟

بازسازی ساختمان مسکونی – بازسازی ساختمان اداری و تجاری – بازسازی خانه‌های ویلایی یا دربستی

چه تفاوت‌هایی بین دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان وجود دارد؟

دکوراسیون داخلی و بازسازی در استفاده از اصطلاح تخصصی باهم تفاوت دارند – دکوراسیون داخلی و بازسازی در نوع خواسته و هدف کارفرما باهم تفاوت دارند – دکوراسیون و بازسازی در شیوه کار، برنامه ریزی و دقت اجرای پروژه باهم تفاوت دارند – دکوراسیون داخلی و بازسازی در استفاده از نیروهای کار متخصص باهم تفاوت دارند – دکوراسیون داخلی و بازسازی در قیمت و هزینه پروژه باهم تفاوت دارند

36 دیدگاه

 • مهم‌ترین عامل که در طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی باید در نظر گرفته بشه، چه موردی هست؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در این مورد در مقاله فوق بصورت کامل توضیح داده ایم .

 • هزینه بازسازی و دکوراسیون یه خونه 12 سال ساخت حدود 80 متر چقدر میشه ؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   همانطور که در مقاله فوق گفته شد عوامل زیادی روی قیمت دکوراسیون و بازسازی منزل تاثیر دارند شما میتوانید برای اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما و شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

 • برای آپارتمان‌های کوچیک دکوراسیون داخلی مدرن مناسبه ؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بله دکوراسیون سبک مدرن برای انواع متراژها مناسب میباشد.

 • اگر بخوایم فقط سرویس بهداشتی را بازسازی کنیم هزینش حدودا چقدر میشه ؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   هزینه بازسازی به عوامل مختلفی همچون متراژ و نوع متریال بستگی دارد لطفا جهت مشاوره با شمارهخ های مندرج در سایت تماس بگیرید.

 • طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی یک خونه 60 متری معمولا چقدر زمان میبره؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   همانطور که در مقاله فوق توضیح دادیم بستگی به طراحی و حجم کارتون داره ولی اگر کار بازسازی نداشته باشید و فقط دکوراسیون داخلی باشه حدود یک ماه رو می تونید براش در نظر بگیرید.

 • من دیوار اتاقم سبز رنگه به نظر شما از چه رنگی میتونم برای سرویس خوابم استفده کنم که اتاقم یکنواخت نشه؟

  • سلام وقتتون بخیر دوست عزیز
   انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی به فاکتورهای زیادی بستگی داره از جمله سن کاربر، متراژ اتاق خواب و میزان مبلمانی که می خواهید استفاده بشه برای مشاوره تخصصی تر لطفا با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید .

 • سلام طراحی دکوراسیون داخلی برای یک آپارتمان 90 متری چقدر میشه

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   لطفا برای اطلاع از هزینه های طراحی دکوراسیون داخلی با مشاورین هلگر تماس بگیرید.

 • یک تیم جوان و با انگیزه در عین حال با تجربه که کمک بزرگی برای طراحی و دکوراسیون داخلی ما کرد و واقعا از خدمات و سلیقه ای که به کار بردن بسیار تشکر میکنم

  • سلام وقت بخیر خانم مالکی عزیز
   ممنون از حسن نظرتون نسبت به تیم هلگر

  • سلام وقتتون بخیر دوست عزیز
   در برخی از ساختمان ها که تغییرات اساسی مانند تغییر کاربری ، احداث آسانسوریا بازسازی قسمتی از خانه که روی نمای ساختمان تاثیر می گذارد، احتیاج به مجوز می باشد. ولی اگر یک بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی در خانه نیاز دارید به اخذ مجوز نخواهد داشت.

 • بنظرتون خونه ای بخریم که بازسازی شده یا خونه ای که نیاز به بازسازی داره ؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   این قضیه کاملا مرتبط به بودجه شماست اگر خانه بازسازی شده بخرید کار را برای شما آسان میکند ولی در عوض فروشنده قیمت بازسازی را روی قیمت فروش خانه حساب میکند .

 • نحوه سفارش پروژه طراحی دکوراسیون داخلی به چه صورت میباشد؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   جهت سفارش پروژه میتوانید با شماره تماس های درج شده و یا از طریق واتساپبا ما در ارتباط باشید و مشخصات پروژه خود را ذکر فرمایید. سفارش پروژه میتواند از طریق ارسال عکس از فضا و یا بعد از بازدید توسط تیم ما انجام گیرد.

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   زمان طراحی با توجه به سبک و درخواست مشتری متفاوت میباشد.

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   از رنگ‌های گرم استفاده کنید، از صندلی‌های راحت و عناصری مانند فرش‌های مخملی و اکسسوری های نرم را استفاده کنید که آرامش را بیشتر می‌کنند.

 • برای استفاده بیشتر از فضای خونه بازسازی بهتره یا تغییر دکوراسیون ؟

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   این مورد بستگی به بودجه شما دارد برای مشاوره لطفا با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بله سبک انتخابی شما بر روی هزینه بازسازی تاثیر میگذارد.

 • بازسازی و دکوراسیون آپارتمان 68 متری 6 سال ساخت چقدر میشه؟

  • سلام وقتتون بخیر دوست عزیز
   لطفا در مورد اطلاع از هزینه ها با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

 • بازسازی و تغییر دکوراسیون خونه 80 متری چقدر طول میکشه ؟

  • سلام وقتتون بخیر
   همانطور که در مقاله فوق توضیح داده شد فاکتورهای متعددی در زمان تحویل پروژه تاثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *