interior garden

interior garden یا حیاط در فضای میانی (ویلا) یکی از زیباترین نمود های طراحی و معماری مدرن است. شاید بتوان آن را نقطه ای مشترک بین طراحی کلاسیک و مدرن دانست. این اشتراک در اهمیت به طبیعت و نقش طبیعت و محیط زیست در فضا و معماری است. میدانیم که در طراحی ها و مهماری های کلاسک باغ ها و باغچه ها و محیط های طبیعی از اهیمت فراوانی برخوردار بوده اند.  شاید تا همیت 50 سال پیش هم حیاط دار بودن خانه ها اهمیت زیادی داشت.

فضای میانی در ویلا interior garden به عنوان نورگیر و فضایی به عنوان تبادل آب و هوا در ویلاهای مدرن در نظر گرفته میشود.در این فضا معمولا باغچه در میان این فضا قرار میگیرد و این فضای سبز در واقع با مفهوم گودال باغچه در معماری ایرانی شکل گرفته است.

interior garden

در فضاهای ویلایی این فضا یا محصور و یا آزاد و بدون جداره ساخته و اجرا میشود.در صورتیکه این باغچه ی میانی در وسط ویلا تعبیه شود هم به زیبایی بصری و هم به تبادل نور و هوا کمک خواهد کرد.در برخی ویلاها interior garden به عنوان فضای کناری و یا کناره ی راه پله تعبیه میشود.مانند تصویر زیر که ازین فضا به عنوان فضایی برای استراحت در هوای ازاد با وجود نور طبیعی بهره گرفته است.

d3bcfde91fd69be467e7868004421ee0ا

از فضاهای باغچه های میانی گاهی برای جدا کردن دو قسمت و و کاربری مختلف در یک ویلا استفاده میشود و حتی گاهی برای رفع قناصی ویلا ازین گونه فضاها استفاده میشود.

در interior garden میتوان هم از گیاهان آپارتمانی و تزیینی و هم از گیاهان محوطه استفاده نمود.بسته به اینکه تا چه میزان از نور و هوای آزاد محیط میتوان بهره برد.

interior garden

در صورتیکه فضای کافی برای طراحی باغچه های میانی در ویلا interior garden موجود باشد میتوان ازین فضا برای ارتباط بین دو فضا با کف سازی سنگی و یا چوبی استفاده کرد.

685e8ce23c1f71df2266da0ca0211e89

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *