interior garden

interior garden یا حیاط در فضای میانی (ویلا) یکی از زیباترین نمود های طراحی و معماری مدرن است. شاید بتوان آن را نقطه ای مشترک بین طراحی کلاسیک و مدرن دانست. این اشتراک در اهمیت به طبیعت و نقش طبیعت و محیط زیست در فضا و معماری است. میدانیم که در طراحی ها و مهماری های کلاسک باغ ها و باغچه ها و محیط های طبیعی از اهیمت فراوانی برخوردار بوده اند.  شاید تا همیت 50 سال پیش هم حیاط دار بودن خانه ها اهمیت زیادی داشت.

فضای میانی در ویلا interior garden به عنوان نورگیر و فضایی به عنوان تبادل آب و هوا در ویلاهای مدرن در نظر گرفته میشود.در این فضا معمولا باغچه در میان این فضا قرار میگیرد و این فضای سبز در واقع با مفهوم گودال باغچه در معماری ایرانی شکل گرفته است.

interior garden

نحوه طراحی و اجرای interior garden یا حیاط در فضای میانی (ویلا):

در فضاهای ویلایی این فضا یا محصور و یا آزاد و بدون جداره ساخته و اجرا میشود.در صورتیکه این باغچه ی میانی در وسط ویلا تعبیه شود هم به زیبایی بصری و هم به تبادل نور و هوا کمک خواهد کرد.در برخی ویلاها interior garden به عنوان فضای کناری و یا کناره ی راه پله تعبیه میشود.مانند تصویر زیر که ازین فضا به عنوان فضایی برای استراحت در هوای ازاد با وجود نور طبیعی بهره گرفته است.

d3bcfde91fd69be467e7868004421ee0ا

از فضاهای باغچه های میانی گاهی برای جدا کردن دو قسمت و و کاربری مختلف در یک ویلا استفاده میشود و حتی گاهی برای رفع قناصی ویلا ازین گونه فضاها استفاده میشود.

در interior garden میتوان هم از گیاهان آپارتمانی و تزیینی و هم از گیاهان محوطه استفاده نمود.بسته به اینکه تا چه میزان از نور و هوای آزاد محیط میتوان بهره برد.

interior garden

در صورتیکه فضای کافی برای طراحی باغچه های میانی در ویلا interior garden موجود باشد میتوان ازین فضا برای ارتباط بین دو فضا با کف سازی سنگی و یا چوبی استفاده کرد.

685e8ce23c1f71df2266da0ca0211e89

مقالات

اجرای دکوراسیون داخلیانواع _معماریانواع_ حیاطبازسازیباغچهباغچه_ آرایی_ حیاطبهترین_ دکوراسیون_ منزلتعریف _معماریچند _نمونه _دکوراسیون_ داخلی_ منزلچوبحیاط _سازی _سادهحیاط _سازی _ویلادرآمد_ طراحی _داخلیدسته بندی نشدهدکوردکور _چوبیدکور_ تلویزیوندکور_ دیواریدکوراسیوندکوراسیون _آشپزخانهدکوراسیون داخلیدکوراسیون و چیدماندکوراسیون_ خانهدکوراسیون_ داخلیدکوراسیون_ داخلی _آشپزخانهدکوراسیون_ داخلی _منزلدکوراسیون_ داخلی_ پذیراییدکوراسیون_ داخلی_ منزلدکوراسیون_ داخلی_ منزل _کوچکدکوراسیون_ داخلی_ منزل _مدرندکوراسیون_ منزل _برترینهادکوراسیون_ منزل_ کوچکدکوراسیون_داخلی _منزل_ ایرانیزیباتری_دکوراسیون_ داخلی_ منزلزیباترین_ دکوراسیون _داخلی _منزلساختمان_سازیسایت _معماریشرکت _طراحی_ داخلیشروع _کار _طراحی _داخلیطراحی _حیاط _کوچک _منزل _ایرانیطراحی _داخلی _ساختمان _مسکونی -ایرانیطراحی _داخلی _منزل _ایرانیطراحی _داخلی_ رشتهطراحی _داخلی_ ساختمانطراحی _داخلی_ منزلطراحی _داخلی_ منزل _با _کاغذ _دیواریطراحی _داخلی_ منزل _کوچکطراحی _کف _حیاط _ویلاطراحی داخلیطراحی_ حیاط _منزل_ ایرانی_ سادهطراحی_ داخلیطراحی_ داخلی _اداریطراحی_ داخلی _ساختمان_ مدرنطراحی_ داخلی _مدرنطرح های منزل مسکونیعکس _حیاط _خانه _های _ویلاییفضای سبزکابینت کابینت آشپزخانهلاکچریمحوطه سازیمعماریمعماری _ساختمانمعماری داخلیمعماری ویلامعماری_داخلیمهندسی _معماریوسایل_ دکورویلا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *