چیدمان پذیرایی منزل

چیدمان پذیرایی منزل یکی از مهمترین بخش های طراحی داخلی و دکوراسیون است. پذیرایی قسمتی است که اکثر اعضا خانواده و میهمان ها از آن استفاده می کنند. قبل مشاهده ترین بخش منزل هم هست. یس پیدمان آن نقش کلیدی و اساسی خواهد داشت.

1. اولویت بندی در چیدمان پذیرایی منزل:
* بهتر است ابتدا بزرگترین قطعه مبلمان را در فضا ی مورد نظرقرار دهید. . برای مثال نقطه کانون توجه منزل خود را درنظربگیرید .در نظر بگیرید که ابتدا مبلمان شما در مسیر رفت و امد نباشد سپس فاصله ی دو مبل رو به رو هم نیز بیشتر از 2/5 متر نشود.شما با اولویت بندی چیدمان پذیرایی منزل میتوانید بدون سردرگمی وسایل خود را به راحتی چیده و از ان لذت ببرید.

چیدمان منزل

2. تقارن را حفظ کنید:
* چیدمان متقارن برای اتاق های رسمی بسیار خوب است و چیدمان غیر متقارن احساس غیر رسمی تری به اتاق می دهد. با توجه به کاربرد اتاق تان می توانید مبل های تان را متقارن یا غیر متقارن بچینید.یکی از دیوارهای مهم خانه که در معرض توجه نیز هست را به رنگ دلخواهتان رنگ کنید. تابلوها و لوازم هنری از آن آویزان کنید و مبل جدید و زیبایی در آن قسمت قرار دهید (البته دقت داشته باشید که در چیدمان پذیرایی منزل کلیه رنگها  با سایر لوازم خانه هماهنگ باشد)

چیدمان پذیرایی منزل

3. تنوع را رعایت کنید:
* اندازه مبلمان در سراسر اتاق باید متفاوت باشد. با قرار دادن یک مبل بزرگ یا بلند در یک طرف و قرار دادن یک مبل با قد و اندازه مشابه در طرف دیگر فضا را برایچیدمان پذیرایی منزل مبل های دیگر مهیا کنید. البته می توانید از یک اثر هنری برای نمایش این توازن در سمت دیگر اتاق نیز استفاده کنید.وسایل و لوازم اضافی باعث از بین رفتن جلوه اتاق می‌شود. برای برگه‌ها، اسباب‌بازی‌های بچه‌ها و سایر اسباب و وسایلی که شکل اتاق را بر هم می‌زند، جای مخصوصی تدارک ببینید.

چیدمان پذیرایی منزل

4.تضاد را به نمایش بگذارید:
* خطوط منحنی و صاف را با هم ترکیب کنید. اگر مبلمان تان مدرن و خطی است آن را به دور یک میز گرد قرار دهید. اگر مبلمان تان شکل منحنی دارد آن را با یک قطعه زاویه دار هماهنگ کنید.لحاف‌ها و رواندازها نیز مثل کوسن‌های تزئینی، به اتاقتان رنگ می‌دهد. این رواندازها و روتختی‌ها در انواع جنس‌ها و رنگ‌ها موجود می‌باشد. با توجه به روحیه و سلیقه خود زیباترین چیدمان پذیرایی منزل را انتخاب کنید.
چیدمان پذیرایی منزل

5.استفاده از  همه فضاها:
* برای اینکه همه وسایل خود را در جایی مرتب و منظم قرار دهید و هر چیزی جای مخصوص خود را داشته باشد، از تاقچه های دیواری یا کابینت های تزئینی داخل اتاق کمک بگیرید.تابلوهایی آویزان کنید که شخصیت و روحیه شما را منعکس کند. سعی کنید از قاب‌های تزئینی‌تر و زیباتر استفاده کنید. هنگام آویزان‌کردن دقت کنید که تابلو از هر قسمت خانه قابل مشاهده و گیرا باشد.همچنین لوسترها و لامپ‌ها جزو وسایلی هستند که خیلی زود بر بیننده آشکار می‌کنند که سبک چیدمان پذیرایی منزل خانه‌تان قدیمی است یا جدید. به دنبال لوسترهایی باشید که جدیدتر و فانتزی باشند و ضمناً با لوازم و رنگ‌بندی خانه‌تان نیز هماهنگ باشند.توجه داشته باشید که بهتر است مبلمان را از کنار دیوار برداشته و سعی کنید آنها در زوایای جدیدتر و گیراتر بچینید. مثلاً قرار‌دادن کاناپه به صورت مورب در یک اتاق نشیمن باریک باعث می‌شود که اتاق وسیع‌تر دیده شود.

چیدمان پذیرایی منزل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *