چیدمان پذیرایی منزل

چیدمان پذیرایی منزل یکی از مهمترین بخش های طراحی داخلی و دکوراسیون است. پذیرایی قسمتی است که اکثر اعضا خانواده و میهمان ها از آن استفاده می کنند. قبل مشاهده ترین بخش منزل هم هست. یس پیدمان آن نقش کلیدی و اساسی خواهد داشت.

1. اولویت بندی در چیدمان پذیرایی منزل:
* بهتر است ابتدا بزرگترین قطعه مبلمان را در فضا ی مورد نظرقرار دهید. . برای مثال نقطه کانون توجه منزل خود را درنظربگیرید .در نظر بگیرید که ابتدا مبلمان شما در مسیر رفت و امد نباشد سپس فاصله ی دو مبل رو به رو هم نیز بیشتر از 2/5 متر نشود.شما با اولویت بندی چیدمان پذیرایی منزل میتوانید بدون سردرگمی وسایل خود را به راحتی چیده و از ان لذت ببرید.

چیدمان منزل

2. تقارن را حفظ کنید:
* چیدمان متقارن برای اتاق های رسمی بسیار خوب است و چیدمان غیر متقارن احساس غیر رسمی تری به اتاق می دهد. با توجه به کاربرد اتاق تان می توانید مبل های تان را متقارن یا غیر متقارن بچینید.یکی از دیوارهای مهم خانه که در معرض توجه نیز هست را به رنگ دلخواهتان رنگ کنید. تابلوها و لوازم هنری از آن آویزان کنید و مبل جدید و زیبایی در آن قسمت قرار دهید (البته دقت داشته باشید که در چیدمان پذیرایی منزل کلیه رنگها  با سایر لوازم خانه هماهنگ باشد)

چیدمان پذیرایی منزل

3. تنوع را رعایت کنید:
* اندازه مبلمان در سراسر اتاق باید متفاوت باشد. با قرار دادن یک مبل بزرگ یا بلند در یک طرف و قرار دادن یک مبل با قد و اندازه مشابه در طرف دیگر فضا را برایچیدمان پذیرایی منزل مبل های دیگر مهیا کنید. البته می توانید از یک اثر هنری برای نمایش این توازن در سمت دیگر اتاق نیز استفاده کنید.وسایل و لوازم اضافی باعث از بین رفتن جلوه اتاق می‌شود. برای برگه‌ها، اسباب‌بازی‌های بچه‌ها و سایر اسباب و وسایلی که شکل اتاق را بر هم می‌زند، جای مخصوصی تدارک ببینید.

چیدمان پذیرایی منزل

4.تضاد را به نمایش بگذارید:
* خطوط منحنی و صاف را با هم ترکیب کنید. اگر مبلمان تان مدرن و خطی است آن را به دور یک میز گرد قرار دهید. اگر مبلمان تان شکل منحنی دارد آن را با یک قطعه زاویه دار هماهنگ کنید.لحاف‌ها و رواندازها نیز مثل کوسن‌های تزئینی، به اتاقتان رنگ می‌دهد. این رواندازها و روتختی‌ها در انواع جنس‌ها و رنگ‌ها موجود می‌باشد. با توجه به روحیه و سلیقه خود زیباترین چیدمان پذیرایی منزل را انتخاب کنید.
چیدمان پذیرایی منزل

5.استفاده از  همه فضاها:
* برای اینکه همه وسایل خود را در جایی مرتب و منظم قرار دهید و هر چیزی جای مخصوص خود را داشته باشد، از تاقچه های دیواری یا کابینت های تزئینی داخل اتاق کمک بگیرید.تابلوهایی آویزان کنید که شخصیت و روحیه شما را منعکس کند. سعی کنید از قاب‌های تزئینی‌تر و زیباتر استفاده کنید. هنگام آویزان‌کردن دقت کنید که تابلو از هر قسمت خانه قابل مشاهده و گیرا باشد.همچنین لوسترها و لامپ‌ها جزو وسایلی هستند که خیلی زود بر بیننده آشکار می‌کنند که سبک چیدمان پذیرایی منزل خانه‌تان قدیمی است یا جدید. به دنبال لوسترهایی باشید که جدیدتر و فانتزی باشند و ضمناً با لوازم و رنگ‌بندی خانه‌تان نیز هماهنگ باشند.توجه داشته باشید که بهتر است مبلمان را از کنار دیوار برداشته و سعی کنید آنها در زوایای جدیدتر و گیراتر بچینید. مثلاً قرار‌دادن کاناپه به صورت مورب در یک اتاق نشیمن باریک باعث می‌شود که اتاق وسیع‌تر دیده شود.

چیدمان پذیرایی منزل

مقالات

انواع _معماریبهترین_ دکوراسیون_ منزلپذیراییتعریف _معماریچند _نمونه _دکوراسیون_ داخلی_ منزلچیدمانچیدمان _منزل _سنتیچیدمان_ منزل _به _سبک _ایرانیچیدمان_ منزل _سادهچیدمان_ منزل _عروس _ایرانیچیدمان_ منزل _کوچک _ایرانیچیدمان_ منزل _مربع_ شکلچیدمان_منزل _شیکدرآمد_ طراحی _داخلیدسته‌بندی نشدهدکوردکور _چوبیدکور_ تلویزیوندکور_ دیواریدکوراسیوندکوراسیون _آشپزخانهدکوراسیون_ خانهدکوراسیون_ داخلیدکوراسیون_ داخلی _آشپزخانهدکوراسیون_ داخلی _منزلدکوراسیون_ داخلی_ پذیراییدکوراسیون_ داخلی_ منزلدکوراسیون_ داخلی_ منزل _کوچکدکوراسیون_ داخلی_ منزل _مدرندکوراسیون_ منزل _برترینهادکوراسیون_ منزل_ کوچکدکوراسیون_داخلی _منزل_ ایرانیزیباتری_دکوراسیون_ داخلی_ منزلزیباترین_ دکوراسیون _داخلی _منزلساختمان_سازیسایت _معماریشرکت _طراحی_ داخلیشروع _کار _طراحی _داخلیطراحی _داخلی _ساختمان _مسکونی -ایرانیطراحی _داخلی _منزل _ایرانیطراحی _داخلی_ رشتهطراحی _داخلی_ ساختمانطراحی _داخلی_ منزلطراحی _داخلی_ منزل _با _کاغذ _دیواریطراحی _داخلی_ منزل _کوچکطراحی_ داخلیطراحی_ داخلی _اداریطراحی_ داخلی _ساختمان_ مدرنطراحی_ داخلی _مدرنکابینت کابینت آشپزخانهکلاسهای_ چیدمان_ منزللاکچریمطالب دکوراسیون داخلی و چیدمانمعماریمعماری _ساختمانمعماری_داخلیمنزلمهندسی _معماریوسایل_ دکور

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *