طراحی اتاق کودک بابالاترین کیفیت و استاندارد:

طراحی اتاق کودک بابالاترین کیفیت و استاندارد:
در طراحی اتاق کودک چندین نکته دارای اهمیت میباشد.اتاق کودک نیز مانند سایر فضاها دارای اصول چیدمان مخصوص به خود است که طراح باید این نکات را مد نظر قرار داده و در طراحی خود اعمال کند.اتاق خواب کودک باید به چندبخش مختلف تقسیم شود.اول فضایی مختص قرارگیری تخت و خواب کودک که این فضا در زیر پنجره در کنار درب ورودی و در زیر قسمت قرارگیری لوستر و نورهای سقفی نباید باشد.دوم فضایی مختص قرارگیری لباس ها و فضای تعویض لباس و فضای قرارگیری لوازم ضروری کودک است که این فضا ترجیحا کنار تخت است.فضای سوم که در صورتیکه متراژ اتاق اجازه دهد فضای بازی و قرارگیری اسباب بازی های کودک است. طراحی اتاق کودک IMG-1157 در صورت داشتن فضای کافی در اتاق بهتر است در کنار فضای تخت صندلی تاشو و یا راحتی برای مادر یا شخصی که از کودک مراقبت میکند قرار گیرد.

اما چندین نکته ی مهم در قدم بعدی پس از جانمایی فضاها در طراحی اتاق کودک مطرح میباشد:

1.انتخاب رنگ برای دیوارها و انتخاب رنگ سرویس نوزاد

بهتر است تا سنین 2-3 سالگی کودک فضای اتاق دارای رنگ های ملایم باشد.انتخاب رنگ های خیلی سرد و یا خیلی گرم به دلیل سطح انرژی رنگها در اتاق نوزاد پیشنهاد نمیشود.برای این منظور میتوانید از رنگ های فیلی ,گلبهی ,آبی آسمانی, لیمویی ,کرم و بژ و یا ترکیب دو رنگ ملایم استفاده کنید.برای انتخاب رنگ سرویس نوزاد رنگ های سفید و قهوه ای کمرنگ انتخاب مناسبی میباشد.

2.کف سازی اتاق

مناسب ترین متریال برای اتاق کودک برای ایجاد سطحی گرم و بدون خطر موکت و قالیچه و در درجه ی دوم لمینت یا پارکت به همراه قالیچه ای مناسب میباشد.

3.اهمیت نورپردازی در طراحی اتاق کودک

به منظور تامین روشنایی اتاق بهتر است از ترکیب نورهای مستقیم و نقطه ای و غیرمستقیم استفاده شود.باید به این نکته توجه شود که اتاق دارای نورطبیعی باشد و حتما از ترکیب نور آفتابی و مهتابی برای اتاق استفاده شود و از نورهای رنگ دیگر مانند ابی و بنفش و … استفاده نشود.حتما در کنار تخت نوزاد اباژوری با نور قابل تنظیم قرار داده شود و محل قرارگیری تخت زیر لوستر نباشد.استفاده از هالوژن و نور مخفی بهترین ترکیب نورپردازی ست. طراحی اتاق کودک    
مقالات مرتبط