طراحی داخلی مغازه و فروشگاه ها جزو مهمترین عواملی هستند که در موفقیت تجاری کسب و کارها موثر می باشند. در طراحی داخلی مغازه چیدمان صحیح و اصولی محصولات بسیار حائز اهمیت است و موجب جذب مشتریان بیشتر خواهد شد. دکور مغازه باید برای مشتری و کاربران آرامش کافی در زمان خرید ایجاد کند.

به طور کلی طراحی داخلی دکوراسیون مغازه ها و فروشگاه ها به سلیقه شخصی و میزان بودجه فرد بستگی دارد اما پیشنهاد می شود که روی این موضوع سرمایه گذاری بسیاری کنید و حتما با یک طراح حرفه ای دکوراسیون داخلی مشورت نمایید چرا که اگر دکور داخلی فضا زیبا و جذاب باشد مشتریان بسیاری به سمت مغازه و فروشگاه شما خواهند آمد. در ادامه ی مطلب قصد داریم، شرکت معماری داخلی  در خصوص نکات مهم طراحی مغازه و فروشگاه ها صحبت نماییم:

 

نکات مهم در طراحی داخلی مغازه و فروشگاه

 

ویترین

 

در طراحی داخلی چیزی که باید بسیار به آن اهمیت بدهید ویترین است چرا که ویترین همانند یک پل ارتباطی بین محیط بیرون و محیط داخلی مغازه است و علاوه بر این طراحی ویترین اگر به شیوه ای اصولی انجام شود میزان فروش و تعداد مشتری افزایش پیدا می کند.بعد از طراحی دکوراسیون ویترین مغازه نوبت به طراحی داخلی مغازه می رسد.

پرهیز از شلوغی و هرج و مرج

 

به طور کلی در کسب و کارهای کوچک بهتر است چیدمان محصولات به گونه ای انجام شود که شلوغی و بی نظمی ایجاد نشود. لازم به ذکر است که یک مغازه مرتب و سازماندهی شده در مقایسه با یک مغازه شلوغ مشتریان بیشتری به خود جذب می کند علاوه بر آن اگر مغازه مرتب و کاملا سازماندهی شده باشد بزرگتر نشان داده می شود.  با استفاده از رنگ های خنثی نظیر سفید مایل به زرد و خاکستری برای مبل یا صندلی و آیتم های بزرگ مانع از شلوغی در فضا خواهید شد. شرکت دکوراسیون داخلی  رنگ های خنثی علاوه بر آراستگی فضا، آن را بزرگ تر و دلبازتر از آنچه که هست نشان می دهد.

چیدمان محصولات به شکل عمودی

 

چیدمان محصولات به شکل عمودی در مغازه و فروشگاه موجب بزرگتر نشان داده شدن فضای داخلی می شود و شرکت دکوراسیون داخلی  از لحاظ بصری برای مشتریان بسیار سودمند است. شما می توانید برخی اجناس را از سقف تا زمین آویزان کنید تا توجه افراد به بالا جذب شود.

 

ایجاد فضا در بین قفسه ها

 

قفسه ها بهترین راهکار برای استفاده از فضای دیوار هستند اما باید به دنبال روش های بهینه سازی فضا باشید. به جای تعبیه قفسه های بزرگ برای جواهرات و المان های کوچک می توانید شلف های دیواری با اندازه های مناسب نصب کنید. اگر در فروشگاه های بزرگ به صورت خطی قفسه تعبیه می کنید باید بین آن ها فضای کافی برای تردد مشتریان در نظر بگیرید.

استفاده از قفسه کتاب به عنوان پارتیشن

 

همانطور که می دانید پارتیشن بندی فضای مغازه ها یا فروشگاه های کوچک همواره جزو چالش برانگیزترین موارد می باشد. اما استفاده از قفسه های بلند کتاب بهترین راهکار است. قفسه های کتاب  نه تنها کالاها را به خوبی به نمایش می گذارند بلکه فضا را بازتر نشان می دهند. معماری داخلی هلگر  این قفسه ها بسیار انعطاف پذیر هستند و به شما اجازه می دهند هم اجناس و هم دکوراسیون را تغییر دهید.

 

متفاوت نشان دادن رنگ یکی از دیوارها

 

رنگ آمیزی یکی از دیوارها با رنگ برجسته یکی از موثرترین راه هایی است که نه تنها فضا را دکوراتیو می کند بلکه آن را بزرگ تر و دلبازتر به نمایش می گذارد.علاوه بر رنگ آمیزی می توانید از کاغذ دیواری و یا پارچه های رنگی برای جلب توجه مشتریان استفاده نمایید. معماری داخلی استفاده از دیوارپوش آجری نیز یکی از بهترین و جذاب ترین روش های دکوراتیو نمودن فضاست.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *