پنج اصل مهم در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی و کلینیک درمانی

اصول طراحی داخلی مطب دندانپزشکی

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی ، باید به صورتی باشد که بیماران از حضور در آن احساس آرامش کرده و از میزان استرسی که دارند کاسته شود. از آنجایی که برخی افراد به هنگام رفتن به مطب های دندان پزشکی ممکن است با استرس و نگرانی های زیادی مواجه شوند، طراحی اصولی و صحیح در این محیط می تواند تاثیر خوبی روانی بر بیماران داشته باشد. وقتی بیمار از نظر روانی در شرایط نرمالی و ایده آلی قرار دارد، دندان پزشک نیز می تواند به راحتی به کار خود ادامه داده و ترمیم دندان ها را به خوبی انجام دهد.

معماری داخلی مطب، باید توسط طراحان حرفه ای صورت گیرد. طراحی این فضا چیزی نیست که بتوان آن را به صورت سلیقه ای اعمال کرد و باید بر طبق اصول و ضوابطی که در معماری داخلی وجود دارد، انجام شود. دندان پزشکانی که برای کار خود و بیماران خود احترام زیادی قائل هستند سعی می کنند به معماری داخلی مطب خود اهمیت زیادی بدهند. طراحان حرفه ای به خوبی می دانند که چگونه باید از عناصر موجود استفاده کنند و محیطی بسیار چشم نواز و زیبا در آن خلق کنند. برای طراحی مطب دندان پزشکی تان حتما به افراد خبره و مجرب در این حوزه مراجعه کنید تا شاهد زیباترین صحنه ها در مطب خود باشید.

اصول طراحی داخلی یک مطب دندان پزشکی

برای آنکه طراحی داخلی مطب دندانپزشکی در زیباترین و چشم نوازترین شکل ممکن انجام شود، اصولی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، باید رعایت شود.

اصل اول

مهم ترین اصل معماری داخلی مطب دندانپزشکی توجه به سلیقه و علاقه دندان پزشک است. یک طراح داخلی حرفه ای قبل از آنکه شروع به کار کند با دندان پزشک صحبت کرده و از ایده ای که برای طراحی دارد، سوال می کند. اگر موارد مطرح شده قابلیت پیاده سازی و اجرا داشته باشد که طراح سعی می کند از آنها استفاده کند. اما اگر نتوان آنها را اجرا کرد، باید دلایل منطقی برای کارفرما آورده شود تا تصور نکند که طراح به نظر او هیچ احترامی نمیگذارد.

اصل دوم

در برخی از مطب های دندان پزشکی اتاقی برای درمان دندان های کودکان نیز در نظر گرفته می شود. شرکت دکوراسیون داخلی هلگر  بنابراین لازم است که این اتاق کاملا با روحیه کودکان سازگاری داشته شرکت دکوراسیون داخلی هلگر و از قرار گرفتن در آن نهایت شادی را احساس کنند. طراحی این اتاق باید همراه با استفاده از رنگ های شادی و ایجاد یک محیط و فضای دوست داشتنی برای کودکان باشد.

اصل سوم

اصل مهم دیگر در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی رعایت رنگ بر اساس تخصصی است که دندان پزشک در آن حوزه کار می کند. از آنجایی که ممکن است برخی افراد از انجام عملیات ترمیم بر روی دندان های خود استرس زیادی را تجربه کنند بهتر است شرکت دکوراسیون داخلی هلگر  از رنگ های ملایم و آرامش بخش در میحط استفاده شود تا استرس به وجود آمده در این افراد به طور کامل از بین برود و فرد با آرامش خیال بر روی یونیت دندانپزشکی قرار گیرد.

اصل چهارم

استفاده از گل و گیاه در مطب نیز می تواند تاثیرات روحی و روانی خوبی از خود به جای بگذارد و جدای از ایجاد یک محیط پاکیزه برای نفس کشیدن، می تواند در تزریق آرامش به بیماران نیز کمک فراوانی کند. تماشای گیاهانی که رنگ سبز دارند به شدت می تواند بر روی کاهش استرس تاثیر داشته باشد.

اصل ششم

فراهم کردن لوازمی که بتواند بیماران را در اتاق انتظار سرگرم کند، نیز از دیگر اصول طراحی داخلی به شمار می رود. از آنجایی که حضور بیمار در اتاق انتظار ممکن است طولانی شود، بهتر است یک دستگاه تلویزیون در جایی که همه به آن دید داشته باشند، قرار داده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *