طراحی داخلی بیمارستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، چرا که بیمارستان مکانی می باشد که افراد برای رفع و برطرف نمودن بیماری های جسمی و روحی به آنجا مراجعه می نمایند و به همین علت دکوراسیون داخلی فضای بیمارستان می تواند در روند افزایش بهبود روحیه و وضعیت بیماران تاثیرگذار باشد. اگر در طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان خلاقیت به کار برده شود می تواند تاثیرات بسیار زیادی در روند درمان بیماران و ایجاد احساس آرامش در آن ها داشته باشد.
مزیت های ذکر شده فقط مختص به بیماران و مراجعه کندگان نبوده و شامل پرسنل کادر درمان نیز می باشد. شرکت دکوراسیون داخلی بیمارستان می تواند عملکرد پرستاران و پزشکان را بهتر از قبل کرده و باعث ایجاد نشاط و آرامش در آن ها شود. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص طراحی داخل بیمارستان بیشتر صحبت نماییم:

 

در معماری داخلی بیمارستان چه مواردی حائز اهمیت است

 

همانگونه که می دانید یک بیمارستان از بخش های مختلفی تشکیل شده است. اتاق بیماران یکی از مهم ترین بخش ها در فضای هر بیمارستان محسوب می شود  که باید در شرکت دکوراسیون داخلی توجه بسیاری به آن کرد زیرا بیماران بستری شده در بیمارستان بیشتر وقت خود را در اتاق بستری سپری می کنند. در طراحی اتاق بستری موارد بسیاری هستند که هر کدام از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. یکی از موارد مهم و تاثیرگذار در طذاحی دکوراسیون داخلی اتاق بستری رنگ می باشد. رنگ اتاق بستری می تواند مستقیما بر روی روحیه بیماران تاثیر بگذارد. اگر رنگ اتاق بستری به شیوه ای اصولی انتخاب نشود ممکن باعث ایجاد اختلال در بیماران شود. نکته ی قابل توجه آنکه باید توجه داشته باشید که در هر بخش از بیمارستان باید از رنگ خاصی استفاده شود زیرا در هر کدام از بخش های بیمارستان اتفاق های مختلفی رخ می دهد.

علاوه بر رنگ مدل پرده و رنگ کفپوش و طرح تخت خواب های اتاق بستری نیز از دیگر مواردی هستند که باید مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی بیمارستان قرار بگیرند. یکی از مهم ترین تجهیزات در اتاق بستری تخت خواب بیمار است. تخت خواب جزو مهم ترین مواردی است که بیماران بستری با آن سر و کار دارند. راحتی و کیفیت تخت و طرح و رنگ ملحفه های تخت از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در روحیه بیماران محسوب می شوند. طراحی داخلی بیمارستان

 

بخش پرستاری، طراحی داخلی بیمارستان

بخش پرستاری بعد از قسمت بستری بیماران از مهم ترین مکان ها در طراحی دکوراسیون بیمارستان است که باید برای معماری داخلی بخش پرستاری حساسیت های لازم را به خرج داد. بهتر است برای بخش پرستاری از تم های رنگی مانند آبی و زرد و سبز که با رنگ سفید مخلوط شده اند استفاده شود. شرکت معماری داخلی

 

داروخانه

همانگونه که گفتیم بیمارستان دارای بخش های مختلفی می باشد. یکی از بخش هایی که بیماران پس از ویزیت دکتر با آن سر وکار دارند داروخانه می باشد. داروخانه فضایی است که با توجه به این که با وظایف گوناگون و در عین حال پیوسته ای در ارتباط می باشد، نیازمند دکوراسیون و چیدمانی خاص و منحصر به فرد است. از این رو طراحان باید فاکتورهای مختلفی را در هنگام شرکت دکوراسیون داخلی این فضا در نظر داشته باشند.

 

درمانگاه

یکی دیگر از بخش های هر بیمارستان درمانگاه است که برای جذابیت بیشتر دکوراسیون درمانگاه  می توانید از تابلو های زینتی و آسمان مجازی استفاده کنید. برای طراحی بخش درمانگاه در بیمارستان ها بهتر است از رنگ های روشن و ساده روی دیوار ها استفاده کنید. از آنجایی که بیماران برای دریافت نوبت به شکل حضوری به قسمت درمانگاه بیمارستان مراجعه می کنند و ممکن است دقایقی یا حتی ساعتی را در آنجا سپری نمایند قرار دادن تابلوهایی زیبا و چشم نواز به نحوی حکم سرگرمی برای آنان را داشته و متوجه گذران وقت نمی شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *