رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی : بررسی زیبایی شناسانه

رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی : بررسی زیبایی شناسانه

استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی از مواردی است که باید با دقت و ظرافت بالایی انجام شود. رنگ قرمز از رنگ های گرم است. در واقع گرمترین رنگ طیف است. همه ی ما رنگ قرمز را به عنوان نمادی از شور و هیجان و اشتیاق میشناسیم. رنگ قرمز رنگ آتش و عشق نیز هست. در دید عموم مردم اغلب افراد رنگ قرمز را رنگی به اصلاح جیغ می شناسند و آن را مناسب فضای داخلی منزل نمی دانند. جای ذکر است که اگر رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی به درستی و با تخصص در طراحی داخلی استفاده شود ، فضای را به شدت مدرن و جذاب خواهد کرد.

از دید روانشناسی، افرادی که رنگ مطلوب آنها رنگ قرمز است، دارای اعتماد‌به‌نفس بالایی هستند، افرادی توانگرند (افراد ثروتمند و افرادی که در زندگی خود همیشه ریسک می‌کنند از این رنگ استفاده می‌کنند)، افرادی که عاشق این رنگ هستند، افرادی با اطلاع، برونگرا، هیجانی، سبقت‌جو، با انرژی، شجاع، خوشبین، ماجراجو و مثبت هستند. استفاده از  این نوع رنگ برای این افراد میتواند  جالب باشد و یا ممکن است باعث هیجان بیش از حد این افراد شود.

اثرات نامطلوب رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی :

این رنگ علاوه بر اثرات مثبتی که در افراد ایجاد می‌کند اثرات بدی هم دارد رنگ قرمز یک رنگ قوی است و ضربان قلب را تشدید می‌کند، فشار خون را بالا می‌برد و باعث می‌شود حرکت تنفسی بالا برود. در دکوراسیون منزل رنگ قرمز را می‌توانند در برخی از فضاها استفاده کنید نه درهمه دیوارها و فضاها

رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی

رنگ قرمز متمایل به شرابی: رنگ قرمز یاقوتی، این طیف رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی توانگری، قدرت و سنت را در روحیه افراد یادآور می‌شود و از ترکیبات کلاسیک رنگ قرمز محسوب می‌شود رنگ قرمز گیلاسی: سرزندگی، جوانی و انرژی را در فرد ایجاد می‌کند. رنگ قرمز گوجه‌ای: گرما را به فرد انتقال می‌دهد.

02.

03رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی

04.

این رنگ  برای بهبود بخشیدن به حس بویایی و اشتها در افراد کاربرد بالایی دارد. به شکل سنتی، رنگ قرمز، رنگ افسونگری بوده و در خیلی از فرهنگ‌ها، این رنگ برای نشان شادی و خوشبختی استفاده می‌شود

رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی

مقالات مرتبط