اصول مهم در طراحی، اجرا و بازسازی ویلا

طراحی دکوراسیون ویلا

دکوراسیون ویلا خانه های ویلایی همواره جزو فضاهایی بسیار مطلوب برای زندگی به حساب می آیند. اگر طراحی دکوراسیون ویلاها بسیار حرفه ای و مطابق با علم روز دنیا صورت گیرد نتیجه ای بسیار عالی به همراه خواهد داشت.

تصور ویلا در ذهن اکثریت فضایی است بزرگ با حیاطی پوشیده از درخت و منظره های زیبا و طبیعی که آرامش و آسایش محیطی را در خود دارد. وجود حیاط و اثرات مثبت آن بر هیچکس پوشیده نیست معماری داخلی هلگر اما زندگی در آپارتمان این موهبت را از ما گرفته است. وجود حیاط و محوطه ای سبز و زیبا بر روی روحیه و شادابی انسان نقش بسیار موثری را ایفا می نماید.

یکی از دلایل پناه بردن به ویلا به دست آوردن آسایش و آرامش از دست رفته ی زندگی در آپارتمان است. برای ایجاد آرامش در ویلا باید در حین طراحی اصولی را رعایت نمود که در ادامه قصد داریم به آن ها اشاره کنیم:

 

اصول طراحی دکوراسیون ویلا

 

یکی از مواردی که هر فردی در طراحی ویلا خواستار آن است، بزرگ و دلباز بودن فضای داخلی است. برای بزرگ جلوه دادن فضای داخلی باید از تکنیک هایی استفاده نمود که یکی از آن ها به کار گیری جداره های شفاف و شیشه ای است که هم به بزرگتر شدن فضا کمک می کند و هم طبیعت سبز و دلنشین بیرون را به داخل خانه دعوت می نماید.

 

لوکس و به روز بودن فضای داخلی ویلا

 

از دیگر مواردی که افراد خواستار آن می باشند، لوکس و جذاب بودن فضای داخلی ویلا است. برای محقق شدن این امر لازم است که فرد طراح به خوبی از دانش زیبایی شناسی برخوردار باشد و متریال های روز دنیا را بشناسد و با مهارت از آن ها استفاده نماید تا بتواند در نهایت فضایی لوکس و زیبا خلق کند. شرکت معماری داخلی  آشنایی با علومی دیگر همچون روانشناسی رنگ ها نیز برای ایجاد فضایی لوکس و زیبا الزامی می باشد.

 

متناسب با شخصیت فرد استفاده کننده

 

شناخت دقیق نیاز کارفرما، در نظر داشتن شغل و جایگاه اجتماعی او در طراحی بسیار مهم است.  چرا که هر کدام از آن ها روی طراحی تاثیر می گذارند. بنابراین    می توان گفت که یک طراحی حرفه ای تنها زمانی اتفاق می افتد که نیازها، علایق، فرهنگ کارفرما در طراحی لحاظ گردد.

پاسخگوی نیاز کارفرما بودن

 

هر فردی رویا و تصوراتی در خصوص طراحی داخلی ویلایش در ذهن دارد. طراحی باید به گونه ای باشد که در نهایت پاسخگوی نیاز وی بوده و با مواردی که شرکت دکوراسیون داخلی  در ذهنش بوده نزدیک باشد.

 

داشتن ارتباط درونی و بیرونی مناسب

 

منظور از ارتباط بیرون  و درون به داخل کشاندن طبیعت سبز فضای بیرون ویلا می باشد که این اتفاق توسط دیوارها ی شیشه ای ممکن می شود. همچنین با طراحی پلان معماری می توان از باغچه یا تک درخت در داخل فضای ویلا بهره برد که تاثیر بسیار مثبتی بر روحیات انسان دارد و موجب ارتقا کیفیت زندگی می شود.

 

همراه داشتن المان های زیبایی

 

زیبایی شناسی حسی جزو مواردی است که حتما باید در طراحی دموراسیون ویلا اعمال شود. زیبایی شناسی حسی با درگیر کردن و ارضاء حواس پنجگانه می تواند تجربه ای زیبا از زندگی را خلق نماید که یکی از اهداف مهم معماران و دغدغه اندیشمندان نظریه پرداز معماری جهان محسوب می شود.

 

داشتن آرامش و آسایش

یکی از دلایل استقبال از ویلاها استفاده از فضای دلنشین آن است. آسایش و آرامشی که در منازل آپارتمانی شکل به سختی دریافت می شد. طراحی دکوراسیون ویلا باید به گونه ای باشد که در راستای ایجاد آرامش و آسایش باشد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *