رنگ زرد و طوسی در طراحی داخلی و دکوراسیون

رنگ زرد و طوسی در طراحی داخلی و دکوراسیون

ترکیب رنگ زرد و طوسی در طراحی داخلی و دکوراسیون باعث می شود شما به قضایی مدرن دست پیدا کنید. معمولا در طراحی ها و دکوراسیون کلاسیک از این دسته از رنگ ها استفاده نمیشد ولی در هنر ندرن بسیار مورد توجه هستند. کاربرد رنگ علم پیچیده است است که از زیبایی شناسی هنر تا روانشناسی در آن نقش دارد.

رنگ زرد جزء رنگهای گرم می باشد. این رنگ یک رنگ تحریک کننده و شاد می باشد. این رنگ در نورپردازی اتاق نقش ویژه ای دارد. یکی از دلایل اهیمت رنگ زرد و طوسی در طراحی این است که خود رنگ زرد به خودی خود باعث روشنایی می شود.

زرد قویترین گزینه برای روشنتر کردن اتاق یا اتاقهایی که رو به شمال قرار دارند می باشد. این رنگ برای آشپزخانه ، اتاق ناهارخوری و اتاق های روبه شمال مناسب می باشد. ولی برای اتاق خواب مناسب نمی باشد.

از طرفی رنگ خاکستری یا طوسی پذیرای افکار جدید است و بین ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه ارتباط برقرار می‌کند. تحت تاثیر رنگ خاکستری افراد با شخصیت ، محترم ، مسلط به خود و اهل عمل به نظر می‌رسند و شخصیت آن ها تا حدی اسرار آمیز ، زیرک و جذاب جلوه می‌کند.

ویژگی های رنگ زرد و طوسی در طراحی داخلی :

استفاده از رنگ طوسی در آشپزخانه‌ها امروز بسیار متداول شده است. چرا که آشپزخانه مکانی برای گردآوری بسیاری از وسایل است و استفاده از رنگ طوسی حس دعوت‌کنندگی و گرما را انتقال می‌دهد.

بسیاری از افراد در انتخاب رنگ زرد تردید دارند اما وقتی آن را در ترکیب با رنگ طوسی به کار می‌برند و با استفاده  رنگ زرد و طوسی در طراحی  مشکل به کلی مرتفع می‌شود. می‌توانید با استفاده از رنگ طوسی با تناژ متوسط و زرد روشن یک فضای شاد بیافرینید.

مانند بسیاری دیگر از رنگ‌های خنثی، طوسی نیز امکان زیادی برای تلفیق با سایر رنگ‌ها و ایجاد طیف رنگی متنوع را دارد. به غیر از این تلفیق رنگ، بافت و طرح را نیز فراموش نکنید. شاید به کار بردن رنگ طوسی مطلق کسل‌کننده باشد اما به کار بردن رنگ طوسی با رنگ زرد این رنگ را ملایم‌تر می‌کند و به کار بردن طرح‌‌های متنوع و شاد نیز می‌تواند مناسب باشد.

رنگ زرد و طوسی در طراحی

33

رنگ زرد و طوسی در طراحی

55

66

رنگ زرد و طوسی در طراحی

مقالات مرتبط