10نکته برای بازسازی منزل

در بازسازی اصولی هر فضایی نیاز به رعایت یک سری موارد اساسی میباشد. در اینجا 10نکته برای بازسازی منزل  و تغییرطراحی داخلی به صورت خلاصه و با زبان ساده بیان شده است.

1.بررسی قدمت ساختمان و چک کردن موارد فنی و تاسیساتی توسط یک متخصص جهت بازدید و چک کردن لوله های آب و سیم کشی های برق و سیستم سرمایش و گرمایش.

2.اولویت بندی تغییرات اساسی بر اساس موارد ضروری و آسیب دیده شامل کف سازی ها و تخریب یا جابه جایی دیواره ها و کلیه کاشی کاری ها و در اخر موارد نجاری(کابینت ها و کمدها و…).

3.قبل از شروع اجرا و تخریب و بازسازی حتما نقشه های  دو بعدی و فنی و سپس تصاویر سه بعدی طراحی شده توسط طراح را در اختیار داشته باشید و مطابق طرح پیشروی کنید.

4.مرحله اول اجرا شروع تخریب های لازم و یا دیوارکشی های مجدد است.

10نکته برای بازسازی منزل (مرحله دوم)

5.مرحله دوم اجرای موارد فنی مانند سیم کشی ها و تعبیه جای نورها و تعبیه لوله کشی های مجدد و وسایل سرمایش و گرمایش است.

6.مرحله ی سوم اجرا اجرای سقف میباشد و سپس اجرای کلیه کف سازی های لازم مانند داخل سرویس و حمام و تراس و کف کل منزل.

7.پس از اجرای کف و سقف و انجام کلیه گچکاری های لازم و نقاشی نوبت به نصب موارد داخل سرویس ها و همچنین اجرای بخش نجاری میباشد مانند کابینت ها و کمددیواری ها

8.مرحله اخر  که مهمترین مرحله از 10نکته برای بازسازی منزل می باشد ، کار نصب کاغذدیواری ها و اجرای کلیه موارد نازک کاری میباشد که توسط طراح یا شرکت معماری طراحی شده است.

9.چیدمان و نصب لوازم روشنایی نیز جزو مراحل اخر میباشد.

10نکته برای بازسازی منزل که مهمترین مراحل برای اجرا توجه و نظارت به نحوه ی اجرای هر مورد فنی میباشد.زیرا اجرای مجدد هر مورد در صورت خطا مستلزم هزینه و زمان زیادی خواهد بود ازین رو پیشنهاد میشود معمولا یک شرکت معماری داخلی معتبر را برای بازسازی انتخاب کنید و کلیه موارد را توسط متخصصین اجرا نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *