واحدهای درسی معماری داخلی

سرفصل ها و واحدهای درسی معماری داخلی

  واحدهای درسی معماری داخلی در مقطع کارشناسی جمعا 134 واحد می باشد که 39 واحد مربوط به دروس تخصصی، 27 واحد مربوط به دروس اصلی، 34 واحد دروس پایه، 20 واحد دروس عمومی و در نهایت 8 واحد اختیاری و 6 واحد نیز مربوط به پایان نامه می باشد. نکته ی قابل توجه آنکه چارت درسی دانشگاه ها دارای تفاوت های جزئی بایکدیگر می باشند بنابراین برای اطلاع یافتن از اینکه در هر ترم چه واحدهایی باید گذارنده شود باید به وب سایت دانشگاه مربوطه مراجعه شود.  

رشته معماری داخلی

  رشته معماری داخلی اخیرا به  یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی تبدیل شده است. در حال حاضر این رشته در دانشکده های فنی یا هنری دنیا درس داده می شود و دارای دو جنبه هنری و فنی است. در دروس ارائه شده در رشته معماری داخلی دروسی مثل طراحی، زیباشناسی و… وجود دارد. تسلط فارغ التحصیلان به هر دو جنبه می‌ تواند بازدهی بیشتری در آینده در بازار کار برای آنان به دنبال داشته باشد. هلگر مرجعی کامل در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی است که می توانید برای فراگرفتن دروش این حوزه در دوره های ما شرکت کنید. ما برای شما عزیزان بهترین ها را به ارمقان اورده ایم.

رشته معماری داخلی برای چه افرادی مناسب است

  با توجه به واحدهای درسی معماری داخلی این موضوع روشن می شود که افرادی در این رشته موفق هستند که دارای قدرت خلاقیت بالا، داشتن ذوق بالا و تخیل قوی می باشند. فردی که می خواهد در رشته معماری داخلی تحصیل کند باید علاقه‌ مند به مبلمان و تزئینات فضاهای داخلی ساختمان باشد چراکه اصل اساسی مباحث مطرح شده در این رشته تحصیلی، پیرامون این موضوعات قرار می‌ گیرد. همچنین کسانی که که به جزئیات توجه و دقت خاصی دارند و در حل مسائل به شکل خلاقانه تبحر دارند، می‌توانند شرکت های معماری داخلی در این رشته تحصیلی موفق‌ تر از سایرین ظاهر شوند.  

توانایی های لازم برای موفقیت در معماری داخلی

  برای موفقیت در هر رشته ای یک سری پیش نیازها و توانمندی ها لازم است که فرد باید دارای آن باشد. البته برخی از توانمندی ها اکتسابی اند و در صورتی که فرد در حال حاضر فاقد آن ها می باشد می تواند با سعی و تلاش آن ها را فرا گیرد و در خود پرورش دهد. شرکت معماری داخلی  به طور کلی توانایی و مهارت های زیر برای موفقیت در این رشته لازم است:
  1. داشتن خلاقیت و تخیل بالا
  2. توانایی های محاسباتی و برخورداری از مهارت حل مسائل به صورت خلاقانه و سازمان یافته
  3. توجه و دقت بالا به جزئیات شرکت دکوراسیون داخلی 
  4. برخورداری از مهارت های مذاکره و مدیریتی
  5. ارتباطات خوب و مهارت های کار گروهی
  6. توانایی مدیریت زمان و انجام کار تا یک تاریخ مشخص و توانایی کار با یه بودجه مشخص و محدود
  7. مهارت های IT پیشرفته شرکت دکوراسیون داخلی 
  8. مهارت های طراحی ، به خصوص طراحی چشم انداز و داشتن آگاهی نسبت به محیط و فضا
 

 تفاوت معماری داخلی با مهندسی معماری

  رشته معماری داخلی در عین تشابه در برخی ابعاد، دارای تفاوت‌هایی با رشته مهندسی معماری داخلی  است. معماری داخلی صرفا به طراحی و ساخت فضاهای  درون ساختمان می ‌پردازد  و این درحالیست که مهندسی معماری به صورت کلی به این موضوع نگاه می ‌کند و با کلیات ساختمان چه از بیرون و چه از داخل در ارتباط است. شرکت معماری داخلی هلگر در معماری داخلی بیشتر به جنبه ی زیبایی فضا پرداخته می شود اما در مهندسی معماری به مواردی دیگر همچون کاربری ساختمان، سیرکولاسیون و… پرداخته می شود. واحدهای درسی معماری داخلی نیز در برخی موارد دارای تشابه اما در برخی موارد دیگر نیزدارای تفاوت هایی با وحدهای درسی مهندسی معماری می باشد.
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *