طراحی داخلی فضای پاسیو

طراحی داخلی فضای پاسیو
  طراحی داخلی فضای پاسیو اقدامات بسیاری می توان انجام داد. پاسیو فضایی از منزل است که با محیط خارج به طور مستقیم در ارتباط بوده و در گذشته بیشتر نورگیر را داشت اما امروزه کاربردهای بسیار دیگری نیز دارد. در حال حاضر پاسیو فرصتی را برای دورهمی و ایجاد فضایی گرم و صمیمی و دنج فراهم می آورد.  شرکت دکوراسیون داخلی علاوه بر آن دوستداران گل و گیاه و طبیعت قادر هستند که گل ها و گیاهان مورد علاقه ی خود را در آن پرورش دهند. به دلیل اهمیت وجود پاسیو در منزل قصد داریم در ادامه ی مطلب ایده هایی را جهت طراحی و معماری  داخلی فضای پاسیو به شما بگوییم تا بتوانید بهره وری بیشتری را از این فضا در منزل داشته باشید:

ایده هایی برای طراحی داخلی فضای پاسیو

اجرای دیوار سبز و یا تزیین دیوار با گیاهان پیچی مانند پایتال طراوت و شادابی بسیاری را به پاسیو شما هدیه خواهد داد و منظره ی زیبای حاصل از آن موجب آرامش اهالی منزل خواهد شد.

مبلمان در پاسیو

  همانگونه که گفتیم پاسیو فرصتی را برای دورهمی دوستان و خانوده فراهم می آورد و به همین علت مجود مبلمان و میز و صندلی در پاسیو بسیار حائز اهمیت است. شرکت دکوراسیون داخلی شما می توانید با قرار دادن مبلمان راحتی و یا حتی میز صندلی چوبی مکانی دنج برای استراحت،مطالعه و گپ و گفت ایجاد کنید.

آبنما

  یکی از خلاقانه ترین و جذاب ترین ایده ها برای دکوراسیون پاسیو ساخت آبنما در آن می باشد. وجود یک آبنما و صدای دلنشین جریان آب بسیار نشاط آور و جذاب می باشد.

استفاده از گل و گلدان در معماری داخلی پاسیو

  شما قادر هستید گل ها و گیاهان رنگارنگ و متنوع را تهیه کنید و در معماری داخلی پاسیو منزلتان از آن ها استفاده کنید. وجود گل و گیاه در پاسیو حس نشاط و سرزندگی را به افراد هدیه می دهد و در ایجاد آرامش بسیار موثر می باشد.

نورپردازی

  یکی از مهم ترین اقداماتی که در طراحی فضای داخلی پاسیو باید صورت گیرد نورپردازی صحیح و اصولی می باشد. شرکت معماری داخلی نورپردازی باید به گونه ای باشد که در کنار ایجاد روشنایی ، زیبایی المان ها و اکسسوری های استفاده شده در پاسیو را در تاریکی شب به نمایش بگذارد.

کف

  کف پاسیو نیز یکی از آن دسته مواردی می باشد که در معماری داخلی پاسیو باید مورد توجه قرار گیرد. کف پاسیو ایزوله باشد و از کف شور مناسب استفاده شود.  

سقف پاسیو

  یکی از مواردی که در زیبایی بصری و طراحی داخلی پاسیو می تواند بسیار موثر عمل نماید سقف پاسیو می باشد. از آن جایی که پاسیو با محیط خارج در ارتباط است و تحت تاثیر عواملی نظیر گرد و خاک، ریزش های جوی، فضولات پرندگان و… قرار می گیرد احداث یک یک سقف برای پاسیو بسیار با اهمیت است. شرکت معماری داخلی نکته ی قابل توجه آنکه در انتخاب سقف پاسیو باید بسیار توجه نمود زیرا سقف در میزان روشنایی می تواند بسیار موثر عمل نماید. در واقع سقف پاسیو نباید هیچگونه خللی در نوردهی به منزل ایجاد کند. در ادامه قصد داریم رایج ترین مدل های سقف پاسیو را نام ببریم:

سقف فایبرگلاس و پلی کربنات

  سقف فایبرگلاس و پلی کربنات جزو مقرون به صرفه ترین سقف های موجود در بازار هستند. این سقف ها از رنگ بندی بسیار خوبی برخوردار هستند و تمامی سلایق را پوشش می دهند. علاوه بر آن نور و روشنایی را به خوبی از خود عبور می دهند.

سقف های حبابی

  سقف های حبابی گونه ای دیگر از سقف هایی هستند که به علت برخورداری از زیبایی ظاهری به طور معمول انتخاب اول مشتریان می باشند. این سقف ها قابلین تور دهی بسیار خوبی دارند و در مقایسه با سقف های فایبرگلاس و پلی کربنات قیمت بیشتری دارند.
مقالات مرتبط