سبک نئوکلاسیک

یکی از ویژگی‌های اصلی سبک نئوکلاسیک لوکس و تجملاتی بودن آن است. در این سبک استفاده از وسایل باید به شکلی باشد که در عین تفاوت هارمونی لازم را حفظ کرده و یک نقش و نمای کلی را در تمامی محیط خلق نماید. در این سبک در انتخاب طرح و رنگ زیاده‌روی نمی‌شود و جزئیات کم‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از مزیت‌های سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون داخلی این است که حتی در فضاهای کوچک مانند آپارتمان نیز قابلیت استفاده را دارد هرچند بیش‌تر در فضاهای وسیع که دارای سقف بلند و پنجره‌های بزرگ باشد مانند ویلاهای بزرگ، سالن‌های زیبایی، مزون و فروشگاه‌های طلا و جواهرات و یا در اماکن عمومی مانند تالارهای پذیرایی و رستوران‌های شیک استفاده می‌شود.

رستوران ها و مکان های لوکس

ورودی رستوران در این سبک آراسته به ستون‌های بلند و فضای داخلی دارای نورپردازی مناسب و سقفی روشن خواهد بود. به عبارتی این سبک محدودیت فضایی نخواهد داشت و در هر مساحتی که بخواهید قابلیت اجراکردن را دارد.

در نورپردازی این سبک از انواع لامپ ال ای دی استفاده می‌شود چون درخشش و جلال از جمله دیگر ویژگی‌های این سبک است. کف‌پوش‌های مناسب در این سبک از نوع طرحدار، چوبی، هنری و یا سرامیک‌هایی با طرح چوب و پارکت هستند . سقف بسیار ساده و به رنگ سفید یا روشن است.

کابینت

کابینت‌های مورد استفاده در سبک نئوکلاسیک ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک است . از جنس چوب بلوط، چوب خیزران و چوب نارنگی هستند. هرچند ممکن است استفاده از این نوع کابینت‌ها در دکوراسیون داخلی پرهزینه‌تر باشد. اماچون از جنس چوب طبیعی هستند طراحی و حکاکی روی آن به سادگی و در نقش و طرح‌های مختلف صورت می‌گیرد.

به طور کلی در این سبک از مصالح سنتی مانند آجر، چوب و سنگ بیش‌تر استفاده می‌شود. علاوه بر موارد فوق سبک نئوکلاسیک حتی در ادارات نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث شکل‌گیری یک فضای لوکس و رسمی خواهد شد.

از طرفی با استفاده از این سبک می‌توان از همه فضای موجود استفاده کرد و با توجه به نیازهای محیط اداری، فضا را به بهترین شکل ممکن طراحی نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *