دکور تلویزیون در معماری داخلی

دکور تلویزیون در معماری داخلی یک بخش بسیار مهم می باشد چرا که  تلویزیون جزو وسایلی است که در قسمت پذیرایی و هال قرار داده می شود و کانون و مرکز توجه است. علاوه بر این موضوع انتخاب بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون نیز در منزل جدید به دغدغه ی بسیاری از افراد  تبدیل شده است.  شرکت دکوراسیون داخلی در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص زیبایی دکور تلویزیون در معماری داخلی و همچنین مناسب ترین جایگاه تلویزیون در دکوراسیون خانه صحبت نماییم:

زیبایی دکور تلویزیون در معماری داخلی

  برای تزیین و زیبایی دیوار پشت تلویزیون می توان از انواع قاب، پنل و کمد با طراحی و رنگ های متفاوت و متناسب بهره برد. شلف دیواری، طاقچه چوبی نیز گزینه های بسیارخوبی برای تزیین قسمت بالای تلویزیون هایی هستند که بر روی میز قرار گرفته می شوند. نورپردازی دیوار پشت تلویزیون یکی از عوامل مهمی است که به در مرکزدید قرار گرفتن تلویزیون در اتاق نشیمن و هم چنین گرم تر نشان دادن محیط کمک می کند. همچنین می توان تلویزیون را بر روی دیوارهای جدا کننده فضا قرار داد و از آن برای تقسیم بندی فضای مدرن استفاده کرد. تلویزیون و تمامی تجهیزاتی که به طور معمول در کنار آن مورد استفاده قرار می گیرند، مانند انواع گیرنده های دیجیتال، دستگاه های ضبط و پخش صدا و تصویر، کنسول های بازی و … هر کدام احتیاج به یک جایگاه و فضایی مخصوص دارند. بنابراین چه تلویزیون را به دیوار نصب می کنید و چه روی میز می گذارید، پیش از تزیین دیوار پشت آن باید به فکر فضایی برای نگه داری این وسایل باشید.  

مناسب ترین جایگاه تلویزیون در دکوراسیون خانه

  جایگاه تلویزیون در دکوراسیون منزل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. شرکت دکوراسیون داخلی هلگر محل قرارگیری تلویزیون و جای مناسب با دکوراسیون و ابعاد خانه نیاز به کمی دقت، سلیقه و ریزبینی دارد.  برای انتخاب مناسب ترین جایگاه برای تلویزیون نکاتی که در ادامه گفته می شود را در نظر داشته باشید:  

قرار دادن تلویزیون روی دیوار برای صرفه جویی در فضا

  چنانچه منزلتان کوچک است و فضای کمی در اختیار دارید می توانید تلویزین ا بر روی دیوار نصب کنید. معماری داخلی  اگر تلویزیون را بر روی دیوار نصب کنید فضای زیادی را در اتاق نشیمن صرفه‌ جویی خواهید کرد.  

قرار ندادن تلویزیون در مکان های پر رفت و آمد

  یکی از نکات بسیار مهم این است که تلویزون را در مکان های پررفت و آمد قرار ندهید. شرکت معماری داخلی  بهتر است تلویزیون در قسمتی قرار داده شود که رفت و آمد کم باشد تا در آرامش بیشتری تلویزیون نگاه کنید. به عنوان مثال قرار دادن تلویزیون در کنار ورودی آشپزخانه یا نزدیک درب ورودی ممنوع است.

زاویه مستقیم مبلمان با صفحه تلویزیون

  بهترین حالت برای چینش مبلمان، زاویه مستقیم مبلمان با صفحه تلویزیون است. همچنین بهتر است مبلمان در فاصله مناسب با تلویزیون قرار گیرند تا چشم ها دچار آسیب نشوند.  

قرارگیری صحیح تلویزیون نسبت به منبع نور

  نحوه ی قرارگیری تلویزیون نسبت به منبع نور موضوعی است که بسیار حائز اهمیت می باشد. شرکت دکوراسیون داخلی  توجه داشته باشید که تلویزیون را پشت به پنجره قرار ندهید زیرا گذاشتن تلویزیون جلوی پنجره به علت ضد نور بودن موجب تاریک شدن صفحه تلویزیون و اذیت شدن چشم شما با نور مستقیم می شود.  

قرار ندادن تلویزیون در کنار تجهیزات گرمایشی

  با سرد شدن هوا بهترین مکان برای نشستن و استراحت کردن در کنار تجهیزات گرمایشی است. شرکت دکوراسیون داخلی  بهتر است که تلویزیون در مجاورت اینگونه تجهیزات قرار گرفته نشود چرا که در فصول سرد سال استراحت در این مکان سبب می شود فاصله کم با تلویزیون داشته باشیم و برای چشم آسیب رسان و مضراست. همچنین نباید منابع گرمایشی مانند رادیاتور و شوفاژ در پشت تلویزیون قرار داده شوند.
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *