بازسازی منزل:با تغییر نیازهای اعضای خانواده در طول زمان و یا قدیمی شدن بنای ساختمان و بروز مشکلات متعدد در ساختار آن نیاز به بازسازی به تدریج ظاهر می‌شود. این کار باید با دقت و برمبنای محاسبه كامل هزینه و تعمیرات صورت بگیرد. در ادامه به نحوه انجام کار و نکات لازم در این باره خواهیم پرداخت.

در مرحله نخست باید توجه داشت که برای  برآورد هزینه بازسازی: یک شرکت معماری حرفه ای میتواند به شما کمک کند.

1-نحوه اجرا و پوشش دیوار

بازسازی منزل:در این قسمت اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی مطرح است. این کار به شکل انواع پنل دکوراتیو، سنگ دکوراتیو، دیوارپوش، شیشه تزیینی و یا کاغذ دیواری انجام می‌شود. قبل از انتخاب نوع پوشش دیوار می‌توان نمونه کارهای انجام شده را مشاهده کرده و بهترین گزینه را انتخاب کرد.

2-رنگ‌آمیزی دیوار و سقف

در این بخش باید به سلیقه و نظر مخاطب توجه کرد و هرچند بیش‌تر در قالب سفید انجام می‌شود اما رنگ‌های قرمز و سبز و آبی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

3-بازسازی کف خانه

انواع مختلفی از کف وجود دارد  که با توجه به هزینه و سلیقه مخاطب مورد استفاده قرار می‌گیرد.در حال حاضر سرامیک های طرح سنگ و همچنین انواع پارکت لمینت گزینه های مختلف اجرای کف هستند.

-بازسازی آشپزخانه

در بازسازی منزل آشپزخانه به نوعی قلب خانه است و به ویژه بانوان زمان زیادی را در این محیط سپری می‌کنند. از طرفی زیبایی آشپزخانه سهم خیلی زیادی در زیبایی محیط و أرامش خانه دارد. بازسازی آشپزخانه شامل بازسازی کابینت‌ها، تخریب دیوارها، رابیتس کاری و نوسازی و یا گاهی کف سازی و جابه‌جایی کاشی‌ها می‌شود. به طور کلی توجه به نکات زیر در بازسازی آشپزخانه تاثیر دارد:

نوسازی درب کابینت‌ها

نوسازی کف آشپزخانه

تعیین مناسب ارتفاع کابینت

استفاده از ساختار جزیره‌ای

همخوانی داشتن با دیگر اجزای خانه

-بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

برای انجام این کار باید اولویت‌بندی داشت. کف سرویس بهداشتی ممکن است نیاز به زیرسازی و گزینش کفپوش ماسب داشته باشد. از دیوارپوش‌های مناسب سرویس بهداشتی باید استفاده کرد و تجهیزات خراب را جایگزین نمود.

در پایان برای هر قسمت با توجه به بودجه‌ای که از قبل درنظر گرفته‌ایم طرح و نوع متریال مورد استفاده را تعیین می‌کنیم. البته باید هزینه‌های جانبی مثل هزینه حمل مصالح، تخریب و خروج نخاله‌ها، دستمزد نصب و اجرا و نیز دستمزد مهندسان اجرایی و کارگران را نیز در نظر داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *