بازسازی مسکونی

بازسازی ساختمانهای مسکونی، بازسازی آپارتمان و در کل هر بازسازی که در منزل صورت میگیرد، همگی به نوعی تعمیرات ساختمانی محسوب میشوند که شامل همه انواع خدمات ساختمانی هستند و برای افزایش طول عمر ساختمان انجام میگیرند. داشتن زندگی آسوده و کاربری بهتر هدف اصلی تعمیرات و بازسازی ساختمان میباشد؛ چراکه ممکن است ساختمانها به خصوص منازل مسکونی در اثر عوامل مختلفی دچار آسیب دیدگی و فرسودگی شوند و نیاز به تعمیر پیدا کنند که در این صورت برای انجام تعمیرات ساختمانی باید هزینهای در نظر گرفته شود.

برخی از افراد در امر نوسازی و بازسازی مسکونی پا را فراتر گذاشته و به دنبال ارتقا و بهبود سطح کیفیت زندگی خود هستند و به همین منظور دست به انجام تغییرات، مرمت و بازسازی منزل خود میزنند. تعمیرات ساختمان این امکان را در اختیار افراد قرار میدهد تا بتوانند مشکلات به وجود آمده را برطرف نمایند و فضای داخلی منزل خود را به محیطی آرام برای ساکنین آن تبدیل کنند؛ بنابراین بازسازی واحد مسکونی سلامت روح و روان را به ارمغان میآورد و در نهایت توجه به دکوراسیون داخلی باعث لذت بخشتر شدن زندگی برای افراد میشود، لذا در صورتی که شما هم دوست دارید سالهای طولانیتری در ساختمان مسکونی خود زندگی کنید، بهتر است به فکر نوسازی و بازسازی آن باشد و در این زمینه از یک شرکت طراح معتبر کمک بگیرید.

با توجه به این موضوع، اگر فکر میکنید که ساختمان مسکونی شما از لحاظ فضای داخلی قدیمی شده است و نیاز به تعمیر دارد، یا اینکه میخواهید در آپارتمان خود تغییراتی را انجام دهید، بهترین راهکار این است که به دنبال بازسازی آن باشید تا از این طریق هم طول عمر منزل مسکونی خود را افزایش دهید و هم فضای آرامش بخشتری را برای زندگی خود به وجود آورید.

به همین خاطر ما، در این مطلب از هلگر تصمیم داریم به بررسی بازسازی مسکونی، مراحل انجام آن، هزینههای مربوط به بازسازی و تمام مواردی را که لازم است در این مورد بدانید، بپردازیم، پس اگر برای تعمیر، نوسازی و بازسازی منزل مسکونی خود نیاز به دانستن مطالب جامع دارید یا اینکه به دنبال یک شرکت طراح معتبر در حوزه بازسازی ساختمان میگردید، با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

چرا تعمیر و بازسازی منزل امری مهم و ضروری است؟

تعمیر و بازسازی منزل از این جهت حائز اهمیت است که شما برای انجام آن ممکن است با چالشهای زیادی روبرو شوید؛ بنابراین بهتر است برای کم کردن مشکلات مربوط به بازسازی منزل به سراغ شرکتهای معتبر در این حوزه بروید و کار را به آنها بسپارید تا بدون هیچ مشکل و دغدغهای، خانه قدیمی شما به یک منزل مدرن و امروزی تبدیل شود. بسیاری از افراد فکر میکنند که میتوانند به تنهایی تعمیر و بازسازی منزل قدیمی و فرسوده خود را انجام دهند، در حالی که این کار منطقی و عاقلانه نیست؛ چراکه شما در تمام زمینهها سررشته ندارید و نمیتوانید کار بازسازی و تعمیر را به صورت تخصصی انجام دهید.

بازسازی مسکونی

بهتر است بدانید که بازسازی منزل امری کاملاً حرفهای بوده و نیاز به تسلط و تخصص در چند رشته مختلف دارد؛ بنابراین انتخاب شرکتهای باتجربه در حوزه بازسازی میتواند مسیر را برای شما هموار کند. شما میتوانید برای بازسازی ساختمان مسکونی خود از افراد متخصص، باتجربه و تحصیل کرده در این شرکتها کمک بگیرید و این کار را با راحتترین روشها و کمترین هزینهها به پایان برسانید. زمانی که شما کار بازسازی منزل مسکونی خود را به شرکتهای متخصص میسپارید، هم زمان بازسازی ساختمان شما کاهش پیدا میکند و تا حدود زیادی عمر مفید ساختمان بیشتر میشود و هم زیبایی و دلنشین شدن محیط داخلی ساختمان باعث میشود تا شما برای چند سال دیگر هم در آن سکونت داشته باشید.

لازم به ذکر است که توجه داشته باشید تا زمانی که منزل مسکونی شما کاملاً سالم و بدون عیب و نقص است و از لحاظ طراحی دکوراسیون داخلی با استانداردهای به روز مهندسی عمران و معماری همخوانی و هماهنگی دارد، لزوماً دلیلی برای تعمیر و بازسازی آن وجود نخواهد داشت، بلکه ماجرا زمانی جدی میشود که به هر علتی از حضور در خانهای قدیمی، فرسوده و حتی ناامن احساس خوبی نداشته باشید.

همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید و با تخصص و تجربه مشاوران ما بصورت رایگان و تلفنی، بهترین راه‌کارها برای بازسازی فضای منزل خود را کشف کنید.

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱

هنگامی که مطمئن شدید منزل شما نیاز به تعمیر و بازسازی دارد، در اولین مرحله با هزینه آن روبهرو میشوید. این هزینه شامل نوسازی تأسیسات و نمای ساختمان، طراحی و معماری فضاهای داخلی بنا و مراحل مقاوم سازی و… میشود. همچنین ممکن است علت بازسازی ساختمان مسکونی شما برطرف کردن خرابیها و مشکلات باشد یا اینکه بخواهید محیط داخلی منزل را با دنبال کردن ایدههای جدید مثل جابهجایی فضاهای ساختمانی انجام دهید که در هر صورت نیاز به پرداخت هزینه است.

زمانی که تصمیم میگیرید منزل مسکونی خود را تعمیر و بازسازی کنید، در حال رسیدن به ایدههای بهتری از زندگی مدرن، شاداب و امن هستید و میخواهید از تداوم خرابیها، فرسودگیها و تخریب ساختمان جلوگیری کنید؛ بنابراین دلایل متعددی وجود دارند که باعث میشوند تا شما به بازسازی منزل خود فکر کنید. به عنوان مثال، نمای قدیمی و فرسوده، تخریب یا فرسودگی قسمتهای مهم بنا، خرابی بخشهایی از ساختمان، فرسودگی تأسیسات و سیم کشی برق ساختمان، چیدمان متفاوتی از فضاهای خانه و ساختمان و…

تعمیر و بازسازی منزل

البته برخی از دلایل نظیر تخریب و فرسودگی ستونها یا ایجاد ترکهای عمیق در دیوارها به صورت مستقیم به ماهیت ساختمان اشاره دارند که کم توجهی به آنها، به مرور زمان تخریب کل ساختمان را در پی خواهد داشت؛ بنابراین در چنین شرایطی تعمیر و بازسازی منزل امری مهم و ضروری است که هرگونه کوتاهی در آن میتواند خسارتهای جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. در برخی موارد ممکن است علت تعمیر و بازسازی خانه، مواجهه با خرابیهای ساختمان باشد که البته این مشکلات باعث تخریب سازه اصلی نمیشوند، اما میتوانند تضعیف کیفیت زندگی افراد را در پی داشته باشند.

به عنوان مثال، فرسودگی و کهنگی سیستم فاضلاب، تأسیسات، سیم کشی و… ساختمان که بازسازی آنها به بهتر شدن کیفیت زندگی شما کمک میکند. در برخی از موارد هم افراد علاقه به تغییر در چیدمان فضای داخلی منزل مسکونی خود را دارند و برای رسیدن به حس بهتر در زندگی به دنبال جابهجایی آشپزخانه، توسعه سرویس بهداشتی یا جانمایی جدیدی از اتاقهای خانه هستند که در این مواقع بازسازی خانه حائز اهمیت خواهد بود.

بازسازی مسکونی چه تفاوتی با نوسازی بنا دارد؟

بازسازی ساختمان همان تغییر اساسی در فضای داخلی یک ساختمان است که با انجام یک سری عملیات صورت میگیرد و در نهایت باعث دوام و طول عمر ساختمان، زیبایی بیشتر آن، استفاده بهینه از فضا و ایجاد آرامش بیشتر ساکنان مطابق با تأمین نیازهای روز آنها میشود. بازسازی مسکونی ساختمان شامل تغییرات کلی نظیر جابهجایی دیوارها، تعمیر یا تعویض لوله کشی ساختمان، تغییر کاربری اتاقها و دیگر عملیات مشابه است که در بنا دگرگونیهای اساسی ایجاد کرده و رفاه ساکنان را تأمین میکند.

بازسازی مسکونی

این در حالی است که نوسازی بنا شامل عملیات سطحی نظیر تزیین سقف با سقف کاذب، ترمیم بعضی از قسمتهای ساختمان با استفاده از کاغذ دیواری یا نقاشی مجدد، اضافه کردن دستشویی فرنگی و دیگر عملیات مشابه میشود. با این وجود، بازسازی مسکونی و نوسازی بنا هر دو فرایندهایی به منظور احیا و مرمت ساختمان هستند که بدون شک هزینه انجام آنها بسیار ارزانتر و مناسبتر از ساخت بنا خواهد بود.

بازسازی مسکونی ساختمان شامل چه مراحلی میشود؟

بازسازی منازل مسکونی از مراحل مختلفی تشکیل شده که بهتر است این مراحل به صورت اصولی و قدم به قدم انجام شود؛ بنابراین اگر این کار را به صورت یک پروژه در نظر بگیرید و برای آن برنامه ریزی داشته باشید، هرگز با مشکل مواجه نخواهید شد. در صورتی که شما از مراحل بازسازی منزل تصویر درستی داشته باشید، این مسأله میتواند در جهت کاهش مدت زمان اتمام پروژه و کاهش هزینهها کمک شایانی به شما بکند.

از آنجایی که بازسازی خانه شامل تغییرات و تعمیر ساختمان میشود، این کار نیاز به یک متخصص داشته و لازم است برخی موارد را برای شروع آن در نظر بگیرید، مثلاً:

 • قبل از شروع بازسازی بودجه مورد نظر را برآورد کنید.
 • قسمتهایی از ساختمان که قصد بازسازی آنها را دارید، مشخص و انتخاب نموده و سپس لوازم مورد نیاز آنها را آماده کنید.
 • شروع و پایان بازسازی منزل را در نظر گرفته و محلی را برای ساکن شدن اعضای خانواده در نظر بگیرید.

اما مراحل بازسازی مسکونی عبارت است از:

مرحله اول: مشخص کردن اولویتها در بازسازی

برای بازسازی منازل مسکونی در اولین مرحله بهتر است اولویتهای خود را در نظر بگیرید، اینکه برای شما کدام موارد از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. سپس بودجه خود را برای این موارد تقسیم بندی کنید. برخی از افراد میخواهد هر چه سریعتر کارهای تعمیر و بازسازی را انجام دهند. آنها سریع تصمیم گیری کرده و اجرا میکنند که در این صورت راهی برای پشیمانی وجود ندارد؛ بنابراین نقشهای از کارهایی را که قرار است آنها را انجام دهید، بر روی کاغذ یادداشت کنید تا از هزینههای اضافی جلوگیری شود.

مرحله دوم: در نظر گرفتن نیازهای اصلی ساکنین در بازسازی

مهمترین عامل در بازسازی یک واحد مسکونی توجه به نیازها و دغدغههای اصلی ساکنین آن میباشد؛ بنابراین تمامی طراحیهای سه بعدی و معماری، رنگ بندیها، پلان واحد، مواد و متریالهای مورد استفاده در بازسازی یک منزل با توجه به نیازهای ساکنین آن مشخص میشود.

بازسازی ساختمان مسکونی

مرحله سوم: اجرای طراحی معماری یا طراحی داخلی سه بعدی در بازسازی

مرحله طراحی داخلی از این نظر حائز اهمیت است که اگر طراحی قبل از هر اقدامی انجام شود، میتواند جلوی دوباره کاریها را بگیرید و بازسازی واحد را با ریزترین جزئیات مطابق سلیقه کارفرما به پیش ببرد. علاوه بر این، شایان ذکر است که طراحی داخلی سه بعدی قبل از شروع بازسازی، در کاهش چشمگیر هزینههای ناشی از دوباره کاریها و کاهش زمان اتمام آن نقش مهمی برعهده دارد.

از طریق تماس با ما، از تجربه و دانش مشاوران ما در زمینه بازسازی ساختمان بصورت رایگان و تلفنی بهره‌برداری کنید .

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱

مرحله چهارم: برآورد و تخمین هزینه اولیه در بازسازی

با وجود اینکه بازسازی مسکونی برای شما هزینه بر است، اما میتوانید با مدیریت هزینهها در این زمینه به نتیجه نهایی برسید. توجه داشته باشید که بودجه مورد نظر شما باید با انتظاراتتان متناسب باشد؛ چراکه در غیر این صورت یا باید انتظارات خود را کم کنید یا اینکه بودجه خود را افزایش دهید. بعد از اینکه طراحی سه بعدی تکمیل شد، متریالها و مجموعهای از کارهای مورد نیاز کارفرما مشخص شد، عملیات تخمین هزینه اولیه برای پروژه به وسیله گروه طراحی و معماری انجام میشود. در این مرحله، با همفکری تیم اجرایی و طراحی دکور و در حضور کارفرما، هزینه پروژه مدیریت شده و به بودجه کارفرما در بازسازی منزل مسکونی نزدیک خواهد شد. علاوه بر این، در مرحله برآورد و تخمین هزینه اولیه، مشاورههای تخصصی جهت افزایش بازده و کاهش هزینهها در بازسازی مسکونی توسط تیم مشاوره شرکت طراح مورد نظر به کارفرما ارائه میشود.

مرحله پنجم: انجام تخریبهای لازم در ابتدای بازسازی

در امر بازسازی منزل مسکونی، تخریب یکی از بخشهای مهم و جدانشدنی محسوب میشود که این امر نیاز به مهارت تخصصی دارد و معمولاً بر عهده تیم اجرایی طراحی داخلی است، چراکه اگر تخریب به درستی صورت نگیرد، احتمال دارد هزینههای ناشی از دوباره کاری، خرابی تأسیسات ساختمانی و حتی خطر تخریب کلی منزل مسکونی به کارفرما تحمیل شود. همچنین یکی دیگر از مشکلاتی که در امر تخریب واحد مسکونی به منظور بازسازی آن وجود دارد، مدت زمان تخریب است؛ چراکه در صورت طولانی شدن، ممکن است عملیات بازسازی برای همسایگان ایجاد مزاحمت کند یا باعث ایجاد گردوخاک زیاد در ساختمان شود.

مرحله ششم: اجرای تأسیسات مکانیکال و الکتریکال در بازسازی

هر چند مرحله اجرای تأسیسات مکانیکال و الکتریکال در ظاهر یک بازسازی دیده نمیشود، اما یکی از مهمترین بخشها در بازسازی یک ساختمان مسکونی است؛ چراکه در صورت عدم اجرای صحیح این مرحله، تأسیسات و برق کاریها، به منظور ترمیم مجدد آن به احتمال زیاد دوباره وارد بخش تخریب خواهد شد و در نتیجه هزینههای سنگین و در کنار آن زمان زیادی صرف دوباره کاری میشود. در اولین روزهای بازسازی واحد مسکونی شما، تیم تأسیسات مکانیکال و الکتریکال شرکت هلگر در پروژه حضور دارند و هنگام اجرای آن با مشاوره و اجرای صحیح تأسیسات، اطمینان خاطر را برای ساکنین فراهم میکنند.

مرحله هفتم: اجرای عملیات بنایی و سفت کاری در بازسازی

بعد از اینکه تخریب تمام شد و اجرای تأسیسات مکانیکال و الکتریکال به پایان رسید، بازسازی مسکونی وارد فاز سفت کاری میشود. در این مرحله به تکمیل استخوان بندی واحد مسکونی پرداخته میشود و مطابق با پلان و طرح سه بعدی تهیه شده، عملیات بنایی ساختمان اجرا و پیاده سازی خواهد شد.

مرحله هشتم: اجرای نازک کاری و اجرای دکوراسیون داخلی در بازسازی

در مرحله بعد از بازسازی واحد مسکونی، نازک کاری و ظرأفتهای نهایی اجرا میشود. اجرای کابینتها، اجرای نقاشی واحد، نصب شیرآلات و روشوییها، نصب کفپوشها و… از جمله خدماتی است که در این مرحله توسط تیم شرکت طراح مورد نظر انجام میشود.

مرحله نهم: انتخاب یک شرکت طراح معتبر برای بازسازی

همواره در زمینه بازسازی مسکونی انتخاب شرکت طراح مناسب دغدغه اصلی همه افراد میباشد؛ بنابراین بهتر است قبل از انتخاب یک شرکت معتبر حتماً نمونه کارهای بازسازی آن را مشاهده کنید، با مشتریان این شرکت صحبت کنید و از تمیزکاری و خوش قول بودن شرکت مورد نظر مطمئن شوید. هرگز در انتخاب شرکت عجله نکنید و بگذارید چند شرکت به شما پیشنهاد دهند و با استفاده از نظرات آنها و نمونه کارهایشان تصمیم بگیرید که کدام یک را برای بازسازی منزل خود انتخاب کنید.

معمولاً مالکان منازل مسکونی تمایل دارند خودشان مدیریت بازسازی را برعهده بگیرند، در حالی که هر چقدر از این کار میگذرد، آنها با مشکلات بیشتری برای تصمیم گیری مواجه میشوند. اما در صورتی که شما هم بتوانید با کمی هزینه یک مشاور فنی و باتجربه را در کنار خود داشته باشید، میتوانید مانع از هزینههای دوباره کاری شوید.

با وجود اینکه مصالح ساختمانی تنوع بسیاری دارند، اما ممکن است مصالح غیر استاندارد هم در بازار وجود داشته باشد؛ بنابراین اگر میخواهید خودتان مصالح ساختمانی را خریداری کنید، بهتر است این کار را انجام ندهید، چراکه دچار سردرگمی خواهید شد: اینکه از کدام فروشگاه کدام محصولات را خریداری کنید و البته این کار زمان بر نیز خواهد بود. این در حالی است که اگر در کنار شما یک فرد متخصص وجود داشته باشد، هم در هزینه و هم در وقتتان صرفه‌جویی کردهاید.

مرحله دهم: بستن قرارداد با شرکت طراح مورد نظر برای بازسازی مسکونی

بعد از اینکه برای بازسازی ساختمان مسکونی خود شرکت طراح مورد نظر خود را انتخاب نمودید، لازم است برای بستن نوع قرارداد با آن، دقت کامل را به خرج دهید و حتماً به بررسی نمونه قراردادهای قبلی شرکت بپردازید تا مطمئن شوید که از نظر حقوقی مورد تأیید است، بنابراین:

 • آدرس شرکت، تلفن و مشخصات کامل شرکت طراح را در نسخه قرارداد ذکر کنید.
 • تمام کارهای لازم برای بازسازی مثل نصب کابینت، نقاشی، برقکاری و… را در قرارداد توضیح دهید.
 • مشخص نمایید چه کسی مسئولیت خرید لوازم مورد نیاز برای بازسازی منزل را برعهده دارد و هزینههای آن برعهده چه کسی است.
 • به صورت کاملاً شفاف هزینههای مربوط به بازسازی ساختمان مسکونی خود را در نسخه قرارداد قید کنید و بعد از اتمام کار هزینه تمام مراحل بازسازی را صورت جلسه نمایید.

نکات اجرایی در بازسازی

 1. رعایت اولویت بندی و روال اجرایی هر کدام از قسمت ها در منزل
 2. پیش روی طبق زمان بندی پیش بینی شده ی فایل راهنمای اجرا
 3. نظارت حرفه ای توسط طراح به روند اجرایی پروژه برای جلوگیری از هرگونه خطای انسانی و تحمیل هزینه های اضافی
 4. تهیه متریال ها طبق اندازه های دقیق براورد شده
 5. استفاده از نیروهای ماهر پیمانکاری برای اجرای تمیز و عاری ازهرگونه نقص
 6. خرید متریال های درجه ی کیفی ۱ برای اجرای اصولی
 7. تهیه متریال های دارای گارانتی
 8. رعایت اصول معماری داخلی در هرکدام از ریزفضاهای منزل
 9. چک کردن اجرای هر مرحله قبل از اتمام کار
 10. پیش روی اجرا طبق نقشه ها

بازسازی منزل

بازسازی مسکونی چقدر هزینه بردار است؟

اگرچه تعویض خانه یا خرید منزل نو هزینههای زیادی در بر دارد، اما بازسازی واحد مسکونی به نسبت مقرون به صرفه خواهد بود. البته هزینه بازسازی مسکونی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که در صورت تصمیم برای بازسازی ساختمان، پیمانکار بر اساس شرایط موجود، مواد و متریال به کار رفته هنگام انجام کار، انتظارات شما از بازسازی، لزوم و عدم لزوم اخذ مجوز، عمق بازسازی، مدت زمان لازم برای اجرای بازسازی و دیگر مؤلفهها، هزینهها را برآورده کرده و به شما اطلاع میدهد. با این وجود، معمولاً بازسازی منازل کلنگی یک کار تخصصی بوده که حتماً لازم است زیر نظر یک تیم حرفهای انجام شود.

در واقع، هدف از بازسازی منازل کلنگی در مرحله اول افزایش زیبایی و آرامش ساکنان خانه است و در مرحله دوم استفاده مفید از متراژ و کاهش پرتی فضا، ایجاد تغییرات اساسی در خانه برای ارتقای روحیه ساکنان، ارتقای ارزش مالی خانه و به روز کردن خانه میباشد؛ بنابراین بر اساس موارد گفته شده، هزینه بازسازی منازل مسکونی تحت تأثیر موارد زیر قرار دارد:

 • قدمت بنا
 • میزان فضایی که نیاز به بازسازی دارد
 • زمان مورد نیاز برای انجام بازسازی
 • مواد و متریال مورد نیاز برای ساخت و بازسازی
 • میزان بازسازی
 • مجوزهای مورد نیاز برای بازسازی

با این وجود، اگرچه تخمین هزینه بازسازی مسکونی برای مشتری بسیار مهم بوده و اولین سؤالی است که ذهن او را به خود درگیر میکند، اما بیان یک قیمت ثابت در این زمینه، امری سخت و دشوار خواهد بود، چراکه به جز موارد بیان شده، نوسانات بازار هم در امر بازسازی ساختمان مسکونی دخیل است. هر خانه کلنگی بر اساس درصد نیاز به نوسازی و بازسازی ممکن است که هزینههای متفاوتی را در بر بگیرد. شما باید تصمیم بگیرید که میخواهید منزل خود را نوسازی کنید یا اینکه به دنبال بازسازی و ایجاد تغییرات اساسی در آن هستید.

بنابراین؛ هنگامی که ذهن خود را برای این موضوع آماده کنید و تصمیم نهایی خود را بگیرد، راحتتر میتوانید هزینههای مربوط به بازسازی خانه کلنگی و قدیمی را برآورد کنید و در ادامه به دنبال مدیریت بودجه مورد نظر خود باشید. همچنین، برای مدیریت هزینه ها بهتر است قبل از هر اقدامی، تمامی موارد را بررسی کنید و در این زمینه با یک فرد متخصص و باتجربه صحبت نمایید.

افراد باتجربه چون زاویه دید بازتری دارند، به شما کمک میکنند تا بتوانید هزینههای پنهانی را که ممکن است در طول بازسازی مسکونی مورد نیاز باشد، برآورد کنید. در این شرایط شما میتوانید با کمترین میزان مشکل و دغدغه روند بازسازی را پیش ببرید و در نهایت با موفقیت در خانهای که بازسازی کردهاید، زندگی کنید؛ بنابراین حتماً از متخصصترین خدمات دهندگان و باکیفیتترین مواد اولیه برای بازسازی منازل مسکونی خود استفاده کنید. روند تخریب و بازسازی خانههای قدیمی روندی نسبتاً خطرناک است؛ لذا اگر نیروهایی که قرار است این خدمات را ارائه دهند، در این زمینه مهارت و تخصص کافی را نداشته باشند، ممکن است برای سلامت کارگران و افراد حاضر در محل مشکلات زیادی را به وجود بیاورد.

جدول هزینه های بازسازی

نکات مهم

 • لازم به ذکر است که کلیه قیمت های فوق با در نظر گرفتن کلیه مصالح مورد نیاز و حق الزحمه و سود مجموعه، حمل ونقل، بیمه و مالیات میباشد، و هیچ رقمی به آن اضافه نخواهد شد.
 • هزینه های اعلامی برای هر واحد بنا بر پلان واحد و الویت های واحد متفاوت میباشد.
 • هزینه های اعلامی با در نظر گرفتین هزینه های کارگری و نیروهای نظارتی و مهندسی است.
 • جهت مشاوره رایگان و محاسبه دقیق تر هزینه ها و زمان مورد نیاز اجرای کار میتوانید با “گروه معماری هلگر “ تماس بگیرید یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.
 • مهم ترین نکته در یک بازسازی حرفه ای و اصولی ابتدا داشتن طراحی سه بعدی و نقشه های اجرایی دقیق به علاوه ی برنامه ی اجرایی دقیق است
 • انتخاب یک گروه معماری حرفه ای در انجام یک بازسازی بی نقص به شما کمک میکند

برندهایی که هلگر در بازسازی شما استفاده میکند

تغییرات قابل اجرای واحد مسکونی با مترمربعی 5 میلیون تومان

 1. بازسازی سرویس بهداشتی و حمام شامل تعویض سرامیک ها و لوله کشی ها و شیرالات و سقف و نورپردازی و کابین روشویی و فرنگی و ایرانی و دوش و هواکش و کفشور حمام
 2. زیرسازی دیوارها و دکورسازی ساده ی دیوارها و تلفیق نقاشی و کاغذدیواری
 3. اجرای کف با لمینت درجه 1 ایرانی و اجرای قرنیز کل منزل
 4. تعویض کابینت های منزل با ام دی اف درجه یک ایرانی و صفحه کابینت اچ پی ال
 5. تعویض کلیدپریزها
 6. اجرای تی وی وال ترکیبی از میز تی وی و نورپردازی و پوستر
 7. نقاشی سقف

بازسازی

تغییرات قابل اجرای واحد مسکونی با مترمربعی 6 میلیون تومان

 • بازسازی سرویس بهداشتی و حمام شامل تعویض سرامیک ها و لوله کشی ها و شیرالات و سقف و نورپردازی و کابین روشویی و فرنگی و ایرانی و دوش و هواکش و کفشور حمام و دیواره ی جداکننده ی کابین دوش
 • زیرسازی دیوارها و دکورسازی ساده ی دیوارها و تلفیق نقاشی و کاغذدیواری و دکورسازی با ترمووال
 • اجرای کف با لمینت یا سرامیک پرسلان درجه 1 ایرانی و اجرای قرنیز کل منزل
 • تعویض کابینت های منزل با ام دی اف درجه یک ایرانی و صفحه کابینت اچ پی ال
 • تعویض کلیدپریزها و تعویض سیم کشی ها
 • اجرای تی وی وال ترکیبی از میز تی وی و نورپردازی و پنل و شلف و پوستر
 • نقاشی و نورپردازی مجدد سقف
 • تعویض درب های داخلی تا 4 عدد
 • تعویض پنجره های منزل تا 5 لت پنجره

همین حالا تماس بگیرید، کارشناسان ما منتظر تماس شما هستند تا با تجربه خود در حوزه بازسازی ، بهترین راهکارهای اجرایی را بصورت رایگان و تلفنی در اختیار شما بگذارند .

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱

تغییرات قابل اجرای واحد مسکونی با مترمربعی 7 میلیون تومان

 1. بازسازی سرویس بهداشتی و حمام شامل تعویض سرامیک ها و لوله کشی ها و شیرالات و سقف و نورپردازی و کابین روشویی و فرنگی و ایرانی و دوش و هواکش و کفشور حمام و دیواره ی جداکننده ی کابین دوش
 2. زیرسازی دیوارها و دکورسازی ساده ی دیوارها و تلفیق نقاشی و کاغذدیواری و دکورسازی با ترمووال
 3. اجرای کف با لمینت یا سرامیک پرسلان درجه 1 ایرانی و اجرای قرنیز کل منزل
 4. تعویض کابینت های منزل با ام دی اف درجه یک ایرانی و صفحه کابینت سنگ یا کورین با اکسسوری های داخلی کابینت
 5. تعویض کلیدپریزها و ایفون و تعویض سیم کشی ها
 6. اجرای تی وی وال ترکیبی از میز تی وی و نورپردازی و پنل و شلف و پوستر
 7. نقاشی و نورپردازی مجدد سقف و کناف سقف
 8. تعویض درب های داخلی تا 4 عدد و درب ضدسرقت ورودی
 9. تعویض پنجره های منزل تا 6 لت پنجره
 10. ساخت جاکفشی ورودی و تخت های اتاق خواب و کمددیواری ها و قفسه بندی های داخلی کمدها
 11. تهیه مبلمان یک ست کامل و قالیچه ها و تمامی لوسترها با چیدمان نهایی دکوری ها
 12. تعویض سیستم سرمایشی و گرمایشی

تغییرات قابل اجرای واحد مسکونی با مترمربعی 8 میلیون تومان

 • بازسازی سرویس بهداشتی و حمام شامل تعویض سرامیک ها و لوله کشی ها و شیرالات و سقف و نورپردازی و کابین روشویی و فرنگی و ایرانی و دوش و هواکش و کفشور حمام و دیواره ی جداکننده ی کابین دوش
 • زیرسازی دیوارها و دکورسازی ساده ی دیوارها و تلفیق نقاشی و کاغذدیواری و دکورسازی با ترمووال
 • اجرای کف با لمینت یا سرامیک پرسلان درجه 1 ایرانی و اجرای قرنیز کل منزل
 • تعویض کابینت های منزل با ام دی اف درجه یک ایرانی و صفحه کابینت سنگ یا کورین با اکسسوری های داخلی کابینت
 • تعویض کلیدپریزها و ایفون و تعویض سیم کشی ها
 • اجرای تی وی وال ترکیبی از میز تی وی و نورپردازی و پنل و شلف و پوستر
 • نقاشی و نورپردازی مجدد سقف و کناف سقف
 • تعویض درب های داخلی تا 4 عدد و درب ضدسرقت ورودی
 • تعویض پنجره های منزل تا 6 لت پنجره
 • ساخت جاکفشی ورودی و تخت های اتاق خواب و کمددیواری ها و قفسه بندی های داخلی کمدها
 • تهیه مبلمان یک ست کامل و قالیچه ها و تمامی لوسترها با چیدمان نهایی دکوری ها
 • طراحی اختصاصی بار و جانمایی های کتابخانه و دکوری
 • قاب کاری دیواره ها با پوسترهای طرح ویژه و اختصاصی
 • تهیه پرده ها برای کلیه ی پنجره ها
 • تهیه لوازم داخلی آشپزخانه مانند:سینک/گاز/هود/شیرظزفشویی/فر وماکروفر توکار
 • تعبیه ی سیستم هوشمند برای نورپردازی و دزدگیر
 • تعویض سیستم سرمایشی و گرمایشی
 • ساخت اختصاصی واکینگ کلوزت

بازسازی آپارتمان مسکونی

آیا منزل و آپارتمان مسکونی من ارزش بازسازی را دارد؟

در حال حاضر، به دلیل افزایش قیمت ساختمان و ملک، بسیاری از افراد به جای اینکه به فکر خرید یک ساختمان مسکونی جدید باشند، به سمت بازسازی خانههای قدیمی خود روی آوردهاند و این موضوع مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در پاسخ به این سؤال که آیا منزل و آپارتمان مسکونی شما ارزش بازسازی دارد یا خیر؟ لازم به ذکر است در صورتی که سازه شما از مقاومت خوبی برخوردار باشد، بهتر است به فکر بازسازی آن باشید؛ چراکه بازسازی منزل مستحکم ارزش این کار را دارد.

شما میتوانید با بازسازی منزل خود، هم قیمت آن را افزایش دهید و هم اینکه به راحتی در منزل قدیمی خود زندگی کنید. علاوه بر این، به هر اندازه که بازسازی خود را عمیقتر و گستردهتر انجام دهید، میتوانید تأثیرات زیاد آن را بر روی افزایش قیمت منزل مسکونی خود متوجه شوید. بعضی مواقع ممکن است که خانه بسیار قدیمی و فرسوده باشد، به همین دلیل افراد اقدام به نوسازی آن میکنند. در این صورت، شما میتوانید منزل فرسوده خود را مثل یک خانه نوساز در بیاورید و از آن تا چند سال بعد، بدون کوچکترین خرجی استفاده کنید.

مدت زمان لازم برای انجام بازسازی منازل مسکونی چقدر است؟

عوامل گوناگونی همچون زمان کاری و کاربری ساختمان میتوانند بر روی مدت زمان بازسازی منازل مسکونی تأثیرگذار باشند. در صورتی که آپارتمان شما مسکونی است، تنها میتوانید در روزهای مشخص و در طول روز بازسازی را انجام دهید، چراکه ممکن است سروصدای ایجاد شده باعث اذیت و آزار همسایه‌ها شود.

بنابراین، در بازسازی ساختمان مسکونی باید برنامه ریزی دقیق و منظمی برای انجام کارها داشته باشید. بازسازی ساختمان لازم است با توجه به برنامه ریزی دقیق انجام شود و کارها بر اساس آن پیش برود. در نظر داشته باشید که هر آیتم یا گزینهای که به تعویق بیفتد، ممکن است باعث تأخیر در روند انجام آیتمها و گزینههای بعدی شود؛ بنابراین بهتر است هماهنگی اکیپهای اجرایی را به صورت کاملاً دقیق انجام دهید.

به طور کلی، عوامل مختلفی بر روی مدت زمان لازم برای بازسازی ساختمانهای مسکونی اثر میگذارند که در ادامه برخی از آنها را برایتان بازگو میکنیم:

موقعیت مکانی پروژه

از دیگر عوامل تأثیرگذار بر روی مدت زمان بازسازی منزل مسکونی میتوان به موقعیت مکانی ساختمان اشاره نمود؛ لذا در صورتی که منزل مسکونی شما در مرکز شهر باشد یا در مسیر بسیار پرترافیکی قرار گرفته باشد، ممکن است برای بازسازی نیاز به مدت زمان بیشتری داشته باشد. علاوه بر این، اگر پروژه شما در خارج از شهر باشد و مسیر رسیدن به آن طولانی باشد، احتمال دارد برای بازسازی منزل شما زمان بیشتری صرف شود.

مساحت و حجم پروژه در حال بازسازی

در نظر داشته باشید، بازسازی ساختمانهای مسکونی که متراژ بیشتری دارند، نسبت به بازسازی خانههای کوچکتر زمان برتر خواهد بود. البته، بعضی اوقات به دلیل تعداد زیاد آیتمها و گزینهها ممکن است خانههای کوچکتر نیاز به زمان بیشتری برای بازسازی داشته باشند.

شرایط آب و هوایی نیز نکته بسیار مهمی است که در هنگام بازسازی مسکونی افراد باید به آن توجه کنند. بارندگیهای زیاد و طولانی، بارش باران و برف یا سرمای شدید میتواند باعث متوقف شدن یا تأخیر در روند پروژههای بازسازی شوند. علاوه بر این، برخی از کارها مثل سنگ کاری، رنگ آمیزی و گچ کاری در بازسازی ساختمان دقیقاً به دمای هوا ارتباط دارند.

آیا برای بازسازی مسکونی به مجوز شهرداری نیاز است؟

اگر بخواهید ساختمان مسکونی خود را به صورت جزئی بازسازی نمایید، نیازی نیست که به دنبال دریافت مجوزهای لازم از سوی شهرداری باشید و شما میتوانید این بازسازی را با توجه به قوانین و ضوابط مجتمع مسکونی یا داخل آپارتمان خود انجام دهید. اما در صورتی که عمل بازسازی منزل شما باعث به هم خوردن نقشه ساختمان میشود یا با تغییرات اساسی همراه است، باید قبل از شروع فعالیت در این زمینه، مجوزهای لازم را از شهرداری دریافت کنید. به عنوان مثال، از آنجایی که ممکن است جابهجایی دیوار یا تخریب آن باعث ریزش ساختمان مسکونی شود، برای انجام این کار شما نیاز به مجوز شهرداری دارید.

بازسازی مسکونی

علاوه بر این، جابهجایی دیوارهای انبار یا تخریب آنها، جابهجایی و حذف دیوارهایی که باعث از بین رفتن فضای پارکینگ میشوند، جابهجایی راه پلههای ساختمان یا جابهجایی قسمتی از ساختمان که ممکن است منجر به برهم خوردن قوانین و ضوابط شهرسازی شوند و مواردی از این قبیل، نیاز به دریافت مجوز از شهرداری دارند. در صورتی که شما بخواهید برای امر بازسازی ساختمان مسکونی خود از شهرداری مجوز بازسازی دریافت کنید، لازم است اصل و کپی سند مالکیت، کپی فیش نوسازی پایان کار، قبض آب و برق و گاز و تلفن، جواز، شناسنامه مالک یا وکیل قانونی آن را همراه با وکالتنامه رسمی در اختیار داشته باشید تا بتوانید مجوزهای لازم را از شهرداری مربوطه دریافت کنید.

روشهای بازسازی مسکونی شامل کدام موارد میشود؟

بازسازی ساختمان مسکونی روشهای مختلفی دارد که شما میتوانید با توجه به نیاز منزل خود یکی از آنها را انجام دهید. روشهای بازسازی مسکونی عبارتند از:

 • بازسازی سبکی
 • بازسازی تکمیلی
 • بازسازی آرتیستیک یا مرمت هنری
 • بازسازی آرکئولوژیک یا مرمت علمی
 • بازسازی حفاظتی منزل

افراد میتوانند بر اساس نیاز ساختمان مسکونی خود یکی از این روشها را انتخاب کرده و آن را داخل منزل خود پیاده سازی نمایند. در نظر داشته باشید که بهتر است انتخاب این روشها به وسیله شرکت طراح و متخصصان مربوطه انجام شود تا شما بتوانید به صورت اصولی و درست، یک ساختمان مقاوم، ایمن و زیبا برای سکونت داشته باشید.

بازسازی ساختمان چه مزایایی را میتواند به همراه داشته باشد؟

اگرچه بازسازی ساختمانهای مسکونی ممکن است با چالشهای سنگینی همراه باشد، اما در نظر داشته باشید که بازسازی میتواند یک قدم سازنده برای بهبود و ارتقای سطح زندگی شما باشد؛ بنابراین هزینهای که شما برای انجام این کار در نظر میگیرید، هزینهای است که توسط آن کیفیت زندگی خود را بالاتر میبرید. شما نیاز به بازسازی ساختمانهای مسکونی قدیمی خود دارید، چراکه میخواهید سبک زندگی جذابتر و راحتتری را تجربه کنید.

اما به صورت کلی، بازسازی ساختمان میتواند مزایای فراوانی را به همراه داشته باشد که عبارتند از:

 • افزایش عمر بنا: از جمله مهمترین مزیت بازسازی این است که باعث افزایش طول عمر ساختمان میشود؛ چراکه فرسودگی تأسیسات ساختمانی، آلودگی هوا، فرسودگی ایزوگام و تشکیل نم یا رطوبت در دیوارها که موجب زشت شدن نمای بیرونی ساختمان شده و… عمر مفید ساختمان را کاهش میدهند. اما با انجام بازسازی و ایجاد استانداردهای جدید در ساختمان میتوان عمر مفید ساختمان را افزایش داد.
 • تعویض تأسیسات: فرسودگی، ترک در لولههای آب، شکست و خرابی در دیوارها یا کف این لولهها، تهنشین مواد و… به مرور زمان میتوانند باعث انسداد یا آسیب به لولهها و تأسیسات ساختمانی شوند که این موارد گاهی با نم و رطوبتی که به دنبال دارند، ظاهر دیوارها و سقف ساختمان را زشت میکنند، اما با انجام بازسازی، امکان تعویض یا تعمیر این تأسیسات وجود خواهد داشت.
 • فضای جدید: تغییر طراحی داخلی، دکوراسیون و فضای ساختمان میتواند اثر مثبتی بر روی روحیه افراد داشته باشد و به این دلیل که بازسازی ساختمان مسکونی باعث ایجاد محیطی گرم، صمیمی و زیبا برای ساکنین آن ساختمان میشود، از اهمیت ویژهای برخوردار است.
 • افزایش فضا: گاهی اوقات با افزایش تعداد افراد خانواده، در خانه نیاز به فضای بیشتری احساس میشود که در این صورت بهترین راهحل انجام بازسازی و ایجاد تغییرات جدید است تا افراد بتوانند فضای بزرگتری را در اختیار داشته باشند.
 • مدرن شدن: امروزه ساختمانهای مدرن و پیشرفته جای ساختمانهای قدیمی را گرفتهاند، بنابراین در صورتی که شما هم میخواهید از امکانات این ساختمانها بهرهمند شوید و به دنبال فضای بهتری برای زندگی هستید، لازم است به فکر بازسازی منزل مسکونی خود و ایجاد یک دکوراسیون شیک و مدرن باشید.
 • افزایش استحکام: حوادث طبیعی و زلزله هیچ وقت خبر نمیکنند، بنابراین عقل حکم میکند تا ساختمانهای مسکونی بر اساس استانداردهای به روز دنیا ساخته شوند تا در پی این حوادث کمترین آسیب به آنها وارد شود؛ بنابراین از آنجایی که در ساختمانهای قدیمی ممکن است این استانداردها به درستی رعایت نشده باشند، شما میتوانید منزل مسکونی چند سال ساخت خود را با انجام بازسازی به ساختمانی با استانداردهای به روز تبدیل کنید.
 • بازسازی جزئی و کلی: گاهی اوقات نیاز به بازسازی کل ساختمان نیست و تنها میخواهید بخشهایی از آن را تغییر دهید. در این صورت به راحتی میتوانید بدون درگیر کردن دیگر قسمتها، فضای مورد نظر خود را تبدیل به یک فضای دلخواه نمایید.
 • افزایش ارزش مالی: بازسازی مسکونی باعث افزایش چشمگیر ارزش مالی املاک قدیمی به خصوص در کلان شهرها میشود. هزینهای که برای بازسازی خرج میکنید، چندین برابر بر ارزش کنونی ملک شما اضافه میکند و این یعنی جبران هزینه و سود. علاوه بر این، با انجام بازسازی، خیلی سریعتر و راحتتر میتوانید با مبلغ بیشتری ساختمان مسکونی خود را به فروش برسانید. از طرفی با انجام بازسازی ساختمان از هزینههایی که ممکن است بعداً بابت تعمیرات اساسی نیاز باشد، خلاص میشوید.

به عهده متخصصان ما بگذارید تا با بهره‌گیری از تجربه خود، بهترین راهکارهای بازسازی ساختمان را به شما ارائه دهند. همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار شوید.

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱

مراحل نوسازی و بازسازی خانههای قدیمی شامل چه مواردی میشود؟

در صورتی که شما بخواهید خانه قدیمی خود را بازسازی نمایید، بعد از بودجه بندی برای نوسازی ساختمان و تهیه طرح و نقشه بازسازی اکنون نوبت به اجرای کار میرسد که در این صورت مراحل نوسازی و بازسازی خانههای قدیمی شامل مراحل زیر است:

 • بازسازی کف
 • بازسازی سقف
 • بازسازی آشپزخانه
 • نوسازی و بازسازی سرویس بهداشتی و حمام
 • نوسازی و بازسازی لوله کشی سرد و گرم

بازسازی مسکونی

مرحله بازسازی کف

در حال حاضر برای بازسازی کف منازل، مصالح بسیاری در بازار وجود دارد که شما میتوانید بر حسب نیاز و شرایط خانه خود، یکی از آنها را انتخاب کنید. عوامل مختلفی همچون نمای ظاهری، قیمت مصالح و نگهداری آنها، تنوع رنگ و طرح، سلیقه افراد، نصب آسان، ایمنی و راحتی و… در انتخاب کفپوش مناسب برای بازسازی ساختمانهای مسکونی مؤثر هستند. در بین انواع مصالحی که برای بازسازی کف خانه به کار برده میشوند، برخی از انواع کف سازیهایی که در بازسازی کف خانه کاربرد دارند، عبارتند از:

 • بازسازی کف با موکت
 • بازسازی کف با سنگ
 • بازسازی کف با سرامیک
 • بازسازی کف با پارکت
 • بازسازی کف با لمینت

مرحله بازسازی سقف

در سالهای گذشته آذین بندی و استفاده از گچ بری برای سقف در خانههای ایرانی بسیار مرسوم بود، اما در دو دهه اخیر، دیگر خبری از گچ بری و نقاشی در داخل سقف خانهها وجود ندارد و سقفها در حال شکل گرفتن به سبکی جدید هستند. از جمله گزینههای پرکاربرد سالهای اخیر در بازسازی منازل مسکونی میتوان به استفاده از سقفهای دکوراتیو همراه با نورپردازی محیطی سقف اشاره نمود. علاوه بر این، یکی از پرطرفدارترین انتخابها در زمان تغییر در سقف منازل مسکونی، استفاده از کناف میباشد. همچنین شما میتوانید برای زیباتر شدن سقف هنگام بازسازی منزل، از قابهای پلی پروپیلن یا فایبرگلاس همراه با نورپردازی ملایم استفاده کنید.

مرحله بازسازی آشپزخانه

با توجه به اینکه در هر خانهای، آشپزخانه فضای مهمی به شمار میآید، معمولاً نوسازی و بازسازی آن از اهمیت ویژهای برخوردار است. اینکه شما در بخشی از منزلتان بتوانید فضای کافی برای شلف بندی و منظم کردن محیط آشپزخانه داشته باشید یا حتی وجود فضایی مناسب برای پخت و پز، مسألهای است که بسیاری از افراد را وادار به بازسازی آشپزخانه منزل خود میکند. اگرچه موارد زیادی نظیر عوض کردن کفپوش یا سرامیک، تعویض رنگ و کاشی دیوارها، تزیینات سقف، کناف یا آرک و… برای بازسازی آشپزخانه در نظر گرفته میشود، اما تغییر کابینتها اصلیترین قسمت بازسازی آشپزخانه میباشد. اگر کابینتهای آشپزخانه شما فلزی است، آنها را به ام دی اف یا چوب تغییر دهید یا اگر از رنگ کابینتهای آشپزخانه خسته شدهاید، میتوانید یک رنگ جدید برای آنها در نظر بگیرید.

مرحله نوسازی و بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

تعمیر سرویس بهداشتی قدیمی کاری پرهزینه است؛ بنابراین قبل از خرید کاشیهای زیبا یا یک وان جدید بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید. از آنجایی که بازسازی حمام و دستشویی میتواند وقتگیر، طاقت فرسا و هزینه بر باشد، برای اطمینان از اینکه پروژه نوسازی شما در مسیر درستی قرار دارد و روند بازسازی بدون مشکل انجام میشود، بهتر است یک چک لیست ساده از الزامات مدنظر خود تهیه کنید و مطابق آن کارها را انجام دهید.

در صورتی که نمیدانید قرار است سرویس بهداشتی یا حمام خود را تا چه میزانی نوسازی کنید، بهتر است در مرحله اول به فکر این باشید که قرار است برای تعمیرات آن چه هزینهای را در نظر بگیرید، سپس مشخص نمایید این هزینه را برای چه چیزی میخواهید صرف کنید. مبلغ اختصاص یافته به نیروی کار را نیز از آن کم کنید. اکنون درک درستی از میزان هزینهای که میخواهید برای خرید وان جدید یا کاشی یا وسایل اضافی در نظر داشته باشید.

مرحله نوسازی و بازسازی لوله کشی سرد و گرم

بر اساس قدمت ساختمان، بودجهای که مالک برای نوسازی لوله کشی در نظر میگیرد، سلیقه افراد، نحوه اجرا و نوع مواد یا متریال استفاده شده بازسازی لوله کشی آپارتمان مسکونی میتواند متفاوت باشد. معمولاً بازسازی لوله کشی آپارتمانی در ساختمانهایی که بیش از 10 سال قدمت دارند یا اینکه آپارتمانهایی که قصد تغییر دکوراسیون و تعبیه سیستم گرمایشی جدید برای آنها را دارند، صورت میگیرد.

این بازسازی شامل لوله کشی شوفاژ گرمایشی، تعویض لوله کشی آب سرد و گرم یا بازسازی لوله کشی فاضلاب خواهد بود. ممکن است تمامی این موارد یا برخی از آنها در نوسازی و بازسازی لوله کشی سرد و گرم در نظر گرفته شود. علاوه بر این، احتمال دارد به دلیل افزایش هزینههای بازسازی تنها لوله کشی بخشی از ساختمان تعویض شود. اما اگر قصد بازسازی ساختمان مسکونی خود را دارید، بهتر است به فکر نوسازی آپارتمان خود باشد تا بعد از بازسازی باعث ایجاد خسارت نشود.

انواع قرارداد بازسازی ساختمانهای مسکونی شامل چه مواردی میشود؟

پروژه بازسازی منازل در کنار جذابیت ظاهری شامل یکسری نکات حقوقی و قانونی هستند که نباید از آنها غافل شوید. شما برای بازسازی منزل مسکونی خود باید 3 هزینه را در نظر بگیرید:

 • هزینه عملیات اجرایی
 • هزینه مصالح و اقلام مصرفی
 • حقالزحمه پیمانکار

مجموع هزینه‌های ذکر شده قطعی و مطابق با قرارداد بازسازی منزل شما خواهد بود.

تغییرات مورد نظر کارفرما بر اساس یک طراحی دقیق در قرارداد بازسازی ساختمان مسکونی برآورد هزینه میشود و پیمانکار تمام هزینه‌های مربوط به خرید مصالح، اجرای بازسازی و حق‌الزحمه خود را در نظر گرفته و سپس یک عدد قطعی را به عنوان مبلغ قرارداد به شما اعلام میکند.

قرارداد بازسازی مسکونی که بدون خرید مصالح بسته میشود.

در قراردادهای بازسازی بدون مصالح که بین مالک و شرکت طراح بسته میشود، مبلغ قطعی قرارداد فقط شامل هزینههای مربوط به اجرای بازسازی و حقالزحمه پیمانکار میشود و هزینه مصالح میتواند به صورت مقطعی برآورد شود، اما این هزینه در قرارداد ذکر نمیشود. در این مدل از قرارداد مصالح به تدریج خریداری شده و کارفرما هزینه مصالح را به صورت تنخواه پرداخت میکند.

قرارداد بازسازی مسکونی که به صورت دستمزدی بسته میشود.

در این نوع از قراردادها، پیمانکار در ازای حقالزحمه ثابتی به مدیریت فرایند بازسازی منزل میپردازد و هزینههای مصالح و اجرا به صورت تدریجی و تنخواه گردان به پروژه بازسازی تزریق میشود.

قرارداد بازسازی مسکونی که به صورت درصدی بسته میشود.

در قراردادهای بازسازی مسکونی که به صورت درصدی بین مالک و شرکت طراح بسته میشود، معمولاً یک برآورد تقریبی از هزینههای مربوط به اجرا و خرید مصالح به کارفرما اعلام میگردد، اما مبلغی که در نهایت به پیمانکار پرداخت میشود، مجموع هزینههای نهایی مصالح و اجرا به علاوه درصدی از فاکتور مصالح و اجرا است که به عنوان حقالزحمه به پیمانکار پرداخت میشود. این میزان معمولاً 20 درصد است و همه موارد مطابق فاکتور نهایی محاسبه میشود.

همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید و با تخصص و تجربه مشاوران ما بصورت رایگان و تلفنی، بهترین راه‌کارها برای بازسازی فضای منزل خود را کشف کنید.

۲۸۴۲۴۰۱۹ – ۰۲۱

برای انجام بازسازی مسکونی به کدام شرکت معتبر مراجعه کنیم؟

در هر پروژه بازسازی مسکونی معمولاً مالک و صاحب ساختمان، شرکت طراح بازسازی یا پیمانکار درگیر فعالیتهای مربوطه در این زمینه هستند و میتوانند با همکاری یکدیگر بهترین عملکرد را در پیشبرد بهسازی پروژه مورد نظر داشته باشند. شرکت طراح و ارائه دهنده خدمات بازسازی ساختمان مسکونی تمام فعالیتهای مربوط به تخریب و بهسازی را برنامه ریزی و هماهنگ میکند و وظیفه اصلی آن اتمام پروژه در زمان مشخص شده و با بودجه تعیین شده خواهد بود. علاوه بر این، کارشناسان و مهندسان شرکت طراح بازسازی مسکونی لازم است بر اساس شرایط سازه بهترین روشهای بازسازی را برای انجام فعالیت خود به کار بگیرند.

این روزها شرکتهای بسیاری در حوزه مرمت و بازسازی ساختمان فعالیت میکنند و شما میتوانید با بررسی نمونه کارهای آنها، یک شرکت معتبر را برای بازسازی منزل مسکونی خود انتخاب کنید. در این میان، پیشنهاد ما به شما به منظور بازسازی منزل خود شرکت هلگر است، بنابراین اگر قصد بازسازی آپارتمان کوچک خود را دارید، یا اینکه میخواهید خانه کلنگی و قدیمی خود را بازسازی کنید یا حتی اگر میخواهید خانه، آپارتمان یا ساختمان مسکونی خود را به بهترین شکل ممکن تعمیر کنید، این شرکت میتواند به شما کمک کند.

در این راستا، شرکت هلگر با به کار گیری افراد مجرب و باتجربه، همراه با تجهیزات کامل با برنامه ریزی دقیق در زمینه تعیین هزینهها و مدت زمان انجام پروژه آماده همکاری با مشتریان عزیز است. از جمله خدمات شرکت هلگر در خصوص مرمت و بازسازی ساختمانهای مسکونی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بازسازی خانههای قدیمی
 • بازسازی داخلی و بیرونی ساختمانهای مسکونی
 • بازسازی هتلها
 • بازسازی کافی شاپها و غذاخوریها
 • بازسازی محیطهای درمانی، اداری، تجاری
 • تخریب و خاکبرداری ساختمان
 • سنگ کاری نما و راه پلهها
 • آجرکشی، دیوار کشی و…
 • کاشی کاری و سرامیک کاری کف و دیوار ساختمان
 • گچکاری، نازک کاری و سیمانکاری دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان
 • ارائه خدمات دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی مثل نقاشی و نصب سقف کاذب و…

شرکت هلگر با داشتن بیش از چند سال سابقه حرفهای در حوزه بازسازی ساختمانهای مسکونی و با بهرهمندی از خبرهترین و مجربترین طراحان برتر کشور، میتواند بهترین انتخاب برای افرادی باشد که تمایل دارند در مدت کوتاهی و با صرف هزینههای مناسب به تعمیر و بازسازی ساختمان یا آپارتمان مسکونی خود بپردازند. شما میتوانید از طریق شمارههایی که در اختیارتان قرار دادهایم، برای ارتباط با مشاوران و کارشناسان باتجربه شرکت هلگر در تماس باشید.

و در پایان، اگر به دنبال شرکتی هستید که نوسازی و بازسازی خانههای قدیمی یا ساختمانها و آپارتمانهای مسکونی را با جدیدترین روشها و سبکهای روز دنیا انجام دهد، هلگر آماده همکاری با شما مالکان عزیز میباشد، فقط کافیست بازسازی مسکونی خود را به ما بسپارید.

سوالات متداول

برای بازسازی هر فضایی حتما نیاز به طراحی است؟

بله صددر صد.بدون طراحی اجرا دارای خطا خواهد بود.

چطور بفهمم برای بازسازی چقدر بودجه لازمه؟

برای اطلاع کلی از هزینه ها روی لینک زیر کلیک کنید (لینک جدول هزینه ها)و برای مشاوره ی دقیق در خصوص منزل خودتان با ما از طریق واتساپ در ارتباط باشید.

اگر طراحی سه بعدی قبل بازسازی را نپسندیدیم باید چه کار کرد؟

با افتخار اعلام مینماییم همیشه طرح ا‌ولیه ی هلگر ۸۰٪ مشابه سلیقه و نیاز کارفرماست اما هرطرحی تا ۳ بار بدون هزینه قابل تغییر است.

فقط بخواهیم عملیات فنی بازسازی مثل لوله کشی ها توسط هلگر تغییر نماید امکان پذیر است؟

خیر پذیرش پروژه فقط به صورت کلی انجام میگردد

فقط در شهر تهران اجرا انجام میدهید یا اطراف تهران هم امکان پذیره؟

در حال حاضر اجرا فقط در شهر تهران توسط هلگر انجام میشود.و طراحی در سراسر ایران

بازدید از پروژه برای بازسازی رایگان است؟

بازدید زمانی با کارفرما فیکس میشود که قصد عقد قرارداد طراحی را داشته باشند ولی مشاوره تلفنی رایگان است.

تا چه اندازه همان طرح سه بعدی قابلیت اجرا هم دارد؟

ما به شما ۱۰۰٪ تضمین میدهیم که تمام طراحی ها کاملا قابلیت اجرا را دارند و مطابق با بازار معماری ایران برای شما طراحی میشود.(مگر پروژه های خارج از کشور)

مدت زمان انجام  بازسازی چقدر است؟

بازسازی واحد مسکونی حدودا بین ۱ تا ۳ ماه زمان میخواهد و واحد باید تخلیه تحویل داده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *