بررسی مقاله های طراحی داخلی به انگلیسی

طراحی داخلی به انگلیسی  Interior architecture است. این کلمه در زبان های مختلف معادل های متفاوتی دارد اما چیزی که بین همه آنها مشترک است اصولی است که در معماری داخلی ساختمان رعایت می شود. این اصول در کل دنیا یکی بوده و همین قضیه باعث می شود طراحان داخلی بتوانند با استانداردها و نوآوری هایی که در این رشته اتفاق می افتد خود را وفق دهند و کاری بسیار ارزشمند و زیبا تحویل مشتری دهند. ما در این متن قصد داریم قوانین مشترکی که بین طراحان داخلی در سراسر دنیا تعریف شده است را عنوان کنیم.

وحدت و هماهنگی

اگر سرچ و جستجو برای معماری داخلی به انگلیسی انجام دهید و متن هایی که در این رابطه وجود دارند را بخوانید اولین نکته ای که تقریبا در تمامی مقالات مرتبط به آن اشاره می شود، مساله وحدت و هماهنگی است. یک طراح داخلی باید با داشتن یک نگاه کلی فضایی که در اختیار دارد را معماری داخلی هلگر کند. برای مثال باید خانه را به صورت مجموعه ای فضاها ببیند که توسط سالن ها و راه پله ها به هم متصل شده اند، در نتیجه باید یک سبک و یا تم در تمام این فضاها اجرا کند. البته این جمله بدان معنا نیست که در تمامی نقاط خانه باید یک طرح پیاده شود، بلکه جمله ای که ذکر نمودیم به این موضوع  اشاره دارد که تمام فضاهایی که در یک بنا قرار دارند باید به خوبی مکمل هم باشند. روشی که می توان به کمک آن وحدت را در یک محیط ایجاد کرد استفاده از یک خط رنگی است. اگر بتوانید یک رنگ را به روش های مختلف در فضاهای مورد نظر اجرا کنید وحدت و هماهنگی به خوبی به وجود خواهد آمد.

تعادل

به طور کلی توزیع برابر وزن بصری در یک فضا را تعادل می نامند و در سه دسته آن را گروه بندی کرده می کنند: طراحی داخلی به انگلیسی متقارن، نامتقارن و شعاعی. تعادل متقارن معمولا در فضاهایی که سبک دکوراسیون آن سنتی است دیده می شود. تعادل نامتقارن نیز، برای طراحی مناسب تر است شرکت دکوراسیون داخلی  و احساسی که این نوع تعادل در محیط  ایجاد می کند طبیعی تر به نظر خواهد آمد. معمولا این نوع تعادل باعث ایجاد یک فضای پر جنب و جوش در فضا می شود. تعادل شعاعی نیز زمانی به وجود می آید که همه عناصر در اطراف یک نقطه مرکزی قرار گیرند. برای مثال یک راه پله مارپیچ یک نمونه از تعادل شعاعی است.

نقطه کانونی

از دیگر مواردی که در سرچ مقاله های مربوط به طراحی داخلی به انگلیسی می توانید مشاهده کنید، نقطه کانونی است. در علم دکوراسیون داخلی، نقطه کانونی به عنوان بزرگترین از بین برنده خستگی مطرح می شود. طراحانی که در کار خود بسیار حرفه ای ظاهر می شوند معمولا یک یا چند نقطه کانونی در کار خود به وجود می آورند. برای آنکه نقطه کانونی بتواند جلب توجه کند باید در محیط غالب بوده و آن قدر جالب باشد که بیننده تمام حواسش را به آن بدهد. شرکت دکوراسیون داخلی برای مثال می توان از شومینه و یا تلویزیون به عنوان نقطه کانونی در یک فضا نام برد.

اگر نمی توان از شومینه در دکوراسیون داخلی استفاده کرد باید به روش دیگری این نقطه کانونی را ایجاد کرد. مثلا قرار اگر یکی از مبلمان ها را به صورت برجسته در محیط قرار دهید و یا کارهایی هنری و یا نقاشی هایی که رنگی متضاد با رنگ دکوراسیون دارند را در فضا به کار گیرید، طراحی داخلی به انگلیسی به راحتی قادر خواهید بود یک نقطه کانونی ایجاد کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *