دکوراسیون داخلی و نکات مهمی که همه باید بدانند!

دکوراسیون داخلی و نکات مهمی که همه باید بدانند!

دکوراسیون داخلی یک صنعت مدرن و بینا رشته ای است. یک دکوراتور داخلی باید آمیزه ای از هنر و مهندسی و معماری را در چنته داشته باشد.چند نکته مهم در این مورد که باید به عنوان یک فرد عادی یا یک طراح به آن توجه داشت شامل :

نکات طلایی پیرامون دکوراسیون داخلی

1-میان لوازم قدیمی و جدید تعادل برقرار کنید:

یکی از راههای زیبا کردن خانه این است که میان لوازم قدیمی و لوازم جدید تعادل برقرار کنید. یک ساعت قدیمی در یک خانه به سبک مدرن بسیار به چشم می آید. اگر هم اتاق یا خانه شما به سبک سنتی است، لوازم عتیقه مانند میزهای عسلی یا حتی کلکسیون دوربین یا ظرف های خود را با لوازم مدرن ترکیب کنید. با این روش این طور به نظر می رسد که وسایل خانه خود را طی چندین سال خریده اید، نه همه را با هم و یک جا.

دکوراسیون داخلی

2-میان لوازم فلزی و چوبی تضاد ایجاد کنید:

 اگر فضایی در خانه شما سرد و بی روح به نظر می رسد، برای گرم کردن دکوراسیون داخلی آن از عناصر طبیعی مانند چوب یا گل و گیاه کمک بگیرید. حتی در فضایی که به سبک مدرن طراحی شده نیز می توانید از گل و گیاه استفاده کنید. نکته مهم این است که باید تعادل را رعایت کنید

یک گلدان گل در آشپزخانه ای مدرن بسیار می درخشد. برای خانه های سنتی هم که چوب در دکوراسیون آنها به میزان زیاد به کار رفته، استفاده از گل و گیاه فضا را شاداب تر خواهد کرد.

 3-روی یک دیوار تمرکز کنید:

یکی از دیوارهای مهم خانه خود را انتخاب و آن را کاغذ دیواری یا رنگی متفاوت کنید تا دکوراسیون داخلی بیشتر به چشم آید و مرکز توجه خانه شما شود. در اتاق های کوچک تر می توانید به جای دیوار، سقف را برای این کار انتخاب کنید.

این روش باعث می شود که علاوه بر زیبایی فضا، چشم ها به سمت بالا حرکت کنند و فضا بزرگ تر به چشم آید.

به روز باشید و پژوهش کنید

4- مد را دنبال کنید اما زیاده روی نکنید:

اگر از طرحی که تازگی ها مد شده، خوشتان آمده است و دوست دارید در دکوراسیون خانه خود از آن استفاده کنید، شما را منع نمی کنیم اما در این کار زیاده روی نکنید و سعی کنید چنین تغییراتی را در ابعاد کوچک به فضا بدهید. به عنوان مثال اگر از مبل های گلدار خوشتان آمده، به جای تعویض کل مبل ها، بالشتک ها را گلدار کنید. در این صورت می توانید پس از چند سال که از مد افتادند آنها را با طرحی دیگر و هزینه ای کمتر تغییر دهید.

5- به دنبال مبل های با کیفیت باشید:

مبل های شما باید میزبان میهمانان زیادی باشند. بنابراین اگر با صرف هزینه ای بیشتر، مبلی با کیفیت تر خریداری کنید، در مدت زمان طولانی تری از آنها استفاده خواهید کرد فراموش نکنید دکوراسیون داخلی تخصص ماست..

مقالات مرتبط