خلاقیت در فضاهای خواب اتاق کودک و نوجوان:

خلاقیت در فضاهای خواب اتاق کودک و نوجوان:

خلاقیت در فضاهای خواب اتاق کودک و نوجوان امری است که در جامعه فرزند سالار و کودک سالار امروز مورد توجه زیادی قرار گرفته است. در خانواده های امروزی که افراد نهایتا یک یا دو فرزند دارند ، افزایش کیفیت زندگی و رضایت مندی فرزندان بسیار مورد توجه و اهیمت قرار میگیرد. از این رو خانواده ها تلاش می کنند با اهمیت دادن به اتاق کودکی محیطی آرام و ایمن را برای او فراهم آورند. خلاقیت در فضاهای خواب اتاق کودک می تواند به شکل هل و شیوه های ممحتلفی اجرایی شود .

نکات قابل توجه در خلاقیت در فضاهای خواب اتاق کودک و نوجوان :

1.اختصاص دادن فضایی برای بازی یا مطالعه ی کودک یا نوجوان: تفکیک فضای خواب از کار و بازی کودک میتواند به ارامش بیشتر او  و تربیت کودک کمک موثری کند هرچند فضای اتاق کوچک باشد با یک میز یا صندلی خاص که مورد علاقه کودک باشد میتوانید به راحتی تفکیک فضایی را صورت دهید.

فضاهای خواب اتاق کودک

2.طراحی خاص فضای خواب کودکان:

اختصاص دادن فضای تخت خواب و کمد لباس ها در یک سمت و فضای کارو یا بازی در سمت دیگر از نمونه های صحیح تفکیک فضای کار و استراحت در اتاق خواب میباشد.

فضاهای خواب اتاق کودک

3.استفاده ی کاربردی از فضاهای پرت مانند زیر پنجره:

استفاده از این فضاها به عنوان فضای استراحت و استفاده از فضای زیرین آن به عنوان کشو برای جای دادن وسایل میتواند به کاربردی تر شدن اتاق خواب کمک زیادی کند.

4.استفاده از یک وسیله خاص:

این وسیله میتواند خلق مکانی خاص برای کودک باشد یا تاپ اویز راحتی که مورد علاقه وی باشد یا یک کتابخانه ی اختصاصی و زیبا که با توجه به شخصیت کودک باید طراحی و انتخاب شود.

فضاهای خواب اتاق کودک

5.خلق اتاق خواب های فانتزی:

اگر فرزندی پر انرژی و خیال پرداز دارید یکی از پیشنهادات برای تخلیه انرژی  او و مکانی سرگرم کننده برای  او  اتاق خواب میتواند باشد که طراحی مطابق با یکی از فضاهای مورد علاقه اش باشد مانند فضا یا سیارات یا…

فضاهای خواب اتاق کودک

مقالات مرتبط