کابینت ها در بازسازی

کابینت ها در بازسازی
کابینت ها در بازسازی:کابینت‌ها بخش مهمی از وسایل خانه و آشپزخانه هستند که در طی زمان دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده‌اند. کابینت‌های امروزه علاوه بر این‌که محلی برای نگهداری وسایل هستند در دکوراسیون داخلی کارایی بالایی دارند و به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. یکی از این اشکال کابینت مدرن است که در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و کارایی آن خواهیم پرداخت.

کابینت مدرن

مشخصه اصلی کابینت‌های مدرن سادگی بوده و در بیش‌تر مواقع در منازلی با متراژ کم مورد استفاده قرار می‌گیرد و انواع مختلفی از آن وجود دارد:

1-کابینت هایگلاس

این نوع از کابینت مدرن در طیف وسیعی از رنگ‌ها یافت می‌شود و دارای درخشندگی منحصر به فردی است و برای انواع میز و مبلمان، شلف و باکس‌های دیواری و قفسه کتاب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2-کابینت براق

کابینت‌های براق در آشپزخانه‌های کوچک و کم‌نور استفاده می‌شوند و چون دارای سطح براقی هستند مانند یک منبع نوری کار می‌کنند. خط و خش و کثیفی‌ها را نشان نمی‌دهند و فضای بزرگ‌تر و دلبازتری ایجاد خواهند کرد. با این حال اگر فضای آشپزخانه بزرگ باشد می‌توان از هر سه نوع هایگلاس، براق و مات استفاده کرد.

3-کابینت مات

این نوع از کابینت‌ها در مواردی به کار می‌رود که مخاطب علاقه‌ای به درخشندگی و بازتاب نور در منزل ندارد و دارای طرح‌های چوب هستند. این طرح‌های چوب در ترکیب با انواع هایگلاس در منازلی که متراژ بالایی ندارند مورد استفاده قرار می‌گیرند و در صورت کاربرد در منازلی با متراژ بالا امکان اجرای وی آی پی نیز وجود دارد. وی آی پی انواعی از کابینت است که در دو رنگ و دو طبقه کار می‌شود و فضای در دسترس را افزایش می‌دهد اما هزینه بیش‌تری نسبت به انواع دیگر درپی خواهد داشت.

 سخن پایانی

کابینت ها در بازسازی: کلام آخر این که انواع مختلفی از کابینت مدرن وجود دارد که برای گزینش هر یک می‌بایست به سلیقه مخاطب، فضای موجود و هزینه در دسترس توجه کرد و معایب و مزایای همه آن‌ها را در نظر گرفت. باقی نمونه ها در سایت houzz قابل مشاهده میباشد.  
مقالات مرتبط