کابینت‌ها بخش مهمی از وسایل خانه و آشپزخانه هستند که در طی زمان دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده‌اند. کابینت‌های امروزه علاوه بر این‌که محلی برای نگهداری وسایل هستند در دکوراسیون داخلی کارایی بالایی دارند و به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. یکی از این اشکال کابینت مدرن است که در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و کارایی آن خواهیم پرداخت.

مشخصات سبک آشپزخانه های مدرن

  1. کابینت های دیواری با عمق کم
  2. کابینت های  معمولا بلند و کشیده
  3. اختلاف سطح در طراحی کابینت ها
  4. تضاد در طراحی رنگ محسوس است، مثلا استفاده از شیشه و فلز در طراحی.
  5. استفاده از فن آوری های جدید مثل سینک توکار، هود استیل، فر و غیره.
  6. استفاده از نورهای طبیعی در نورپردازی
  7. حق انتخاب فراوان برای کاشی‌ها یا دیوارپوش‌ها
  8. استفاده از ملزومات و وسایل به‌روز
  9. صندلی‌های پیش‌خان‌ و روشنایی‌های تزئینی آشپزخانه

کابینت مدرن

مشخصه اصلی کابینت‌های مدرن سادگی بوده و در بیش‌تر مواقع در منازلی با متراژ کم مورد استفاده قرار می‌گیرد و انواع مختلفی از آن وجود دارد:

007

1-کابینت هایگلاس مدرن

این نوع از کابینت مدرن در طیف وسیعی از رنگ‌ها یافت می‌شود و دارای درخشندگی منحصر به فردی است و برای انواع میز و مبلمان، شلف و باکس‌های دیواری و قفسه کتاب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

006

2-کابینت مدرن براق

کابینت‌های براق در دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌های کوچک و کم‌نور استفاده می‌شوند و چون دارای سطح براقی هستند مانند یک منبع نوری کار می‌کنند. خط و خش و کثیفی‌ها را نشان نمی‌دهند و فضای بزرگ‌تر و دلبازتری ایجاد خواهند کرد. با این حال اگر فضای آشپزخانه بزرگ باشد می‌توان از هر سه نوع هایگلاس، براق و مات استفاده کرد.

005

3-کابینت مدرن مات

این نوع از کابینت‌ها در مواردی به کار می‌رود که مخاطب علاقه‌ای به درخشندگی و بازتاب نور در  دکوراسیون منزل ندارد . دارای طرح‌های چوب هستند.

این طرح‌های چوب در ترکیب با انواع هایگلاس در منازلی که متراژ بالایی ندارند مورد استفاده قرار می‌گیرند و در صورت کاربرد در منازلی با متراژ بالا امکان اجرای وی آی پی نیز وجود دارد. وی آی پی انواعی از کابینت است که در دو رنگ و دو طبقه کار می‌شود و فضای در دسترس را افزایش می‌دهد اما هزینه بیش‌تری نسبت به انواع دیگر درپی خواهد داشت.

004

 سخن پایانی

کلام آخر این که انواع مختلفی از کابینت مدرن در معماری داخلی وجود دارد که برای گزینش هر یک می‌بایست به سلیقه مخاطب، فضای موجود و هزینه در دسترس توجه کرد و معایب و مزایای همه آن‌ها را در نظر گرفت.

003

001

002

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *