با فن اسكيس بسیاری از معماران سبک اسکیس کشیدن خود را چنان گسترش میدهند .

تا بتوانند ساختار اصلی رنگسایه ها و جزئیات یک اسکیس را سریع و با کمترین ،تلاش باز ارائه نمایند.

یکی از این فنون به ویژه مؤثر روش هلموت جاکوبی از تصویرگران معماری داخلی  با شهرت جهانی است .

بررسیهای سریع مقدماتی که او در نحوه راندوی نهایی طرح هایش استفاده ،کند، ضمن صرفه جویی در وسایل و امکانات فضا را به صورتی چشمگیر و با وضوح بسیار تعریف میکند.

توجه کنید که او چگونه با یک سری خطوط کج و معوج ضخیم و باریک سطوح مختلف و روش سریعش برای نشان دادن ،افراد درختان بافتها و دیگر جزئیات را تعریف کرده است.

 

ساختار زیربنایی اسکیس

 

فن اسکیس در معماری داخلی:با داشتن نواحی سفیدی که برای کمک به تعریف فضا و اشیاء به کار میروند معمولاً بسیار ساده است. جاکوبی از تنوع گوناگون در رنگسایه ها و تأثیر سایه و سایه گاه با در نظر گرفتن درختان پیرامونی و نیز ساختمانها آگاه است.
مایکل گبهارت در اسکیسهای خود بر رنگسایه ها و بافتهای مختلف تأکید خاصی داشته و فضا را بیشتر با تضادها تعریف میکند تا با کنش خطوط.

او با ترسیم خط پردازی منحنی به انسجامی دست مییابد که طرح را یکدست کرده و توجه بیننده را بیش از ابزار به موضوع اصلی جلب میکند.

شما نیز برای پایه گذاری سبک معماری ،خود ابتدا سبکهای دیگران را که مورد توجه شماست .کاملاً بررسی کنید برای شروع کار لازم نیست از طرحی مخطط استفاده کنید. توجه کنید که مهمترین مساله در اسكيس، سرعت و سهولت .است

تحليل

فن اسکیس در معماری:طراح برای آنکه بعدها از کار خود مأیوس نشود تمایل دارد نتایج عینی فکر و تصمیم خود را ببیند.

گریزی نیست از اینکه دانشجویی به من بگوید منتظر است در مورد آنچه پیش از طراحی قصد انجام آن را دارد تصمیم بگیرد.

این روش سیر قهقرایی دارد .چرا که در حقیقت او قادر نیست قبل از طراحی ایده خود تصمیم گیری کند .

حدود ۹۰ تردیدها در اثر نبود دلیل و مدرک کافی است. علاوه بر این هر تصمیم به گونه ای ضمنی بیانگر گزینه هایی است با علم به اینکه بیش از یک راه حل طراحی ممکن برای آن موضوع وجود دارد.

اگر تنها یک راه حل منفرد مناسب باشد هیچ حس تلاشی برای تصمیم گیری وجود نخواهد داشت.

در عوض باید پرسید :

آیا این راه حل بهترین گزینه ممکن است؟ برای پاسخ به این سؤال باید طراحی های دیگر را نیز دید و بررسی کرد. رهیافت اندیشه گرافیکی بر اسکیسهایی تأکید میکند که اندیشیدن را تقویت میکنند.

فن اسکیس در معماری: اندیشه هایی که تقویت کننده اسکیس ها هستند و هر یک بر دیگری تأثیر میگذارد. ولی طراحان داخلی مبتدی نباید بر این نکات بسیار تأکید کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *