آشنایی با طراحی داخلی با سنگ آنتیک

طراحی داخلی با سنگ آنتیک ، می تواند تاثیر فوق العاده شگرفی در دکوراسیون داخلی از خود به جای بگذارد. شاید در سال های گذشته اهمیت چندانی به دیزاین داخلی فضاها داده نمی شد، اما از یک زمانی به بعد سعی شد با استفاده از ابزار های مختلف، طراحی زیبایی در محیط ایجاد شود. طراحان داخلی در معماری داخلی  برای ایجاد تفاوت و زیبایی در دکور سعی کردند از وسایل و ابزار مختلف استفاده کنند. شرکت دکوراسیون داخلی یکی از چیزهایی که توانست تفاوت محسوسی را در دیزاین داخلی به وجود بیاورد، سنگ های آنتیک هستند. این سنگ ها زیبایی منحصر به فردی دارند و به دلیل داشتن رنگ و جلوه ای زیبا بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

سنگ های آنتیک از کنار هم قرار گفتن خرده سنگ های تراورتن ایجاد شده و در نهایت با کمک چسب رزین، بر روی دیوار یا سطح مورد نظر قرار داده می شوند. این سنگ ها از مقاومت و دوام بالایی برخوردار هستند و نحوه ایجاد آنها دلیلی بر کم بودن مقاومت آنها نخواهد بود. به همین خاطر به صورت گسترده این سنگ در نمای داخلی و خارجی ساختمان  مورد استفاده قرار می گیرد. کسانی که دوست دارند به فضای داخلی محل کار خود یا منزل خود جلوه ای طبیعی  و زیبا ببخشند، می توانند از معماری داخلی  با سنگ آنتیک استفاده مفیدی ببرند.

خصوصیت های سنگ آنتیک

  • از آنجایی که این سنگ از کنار هم قرار گرفتن خرده سنگ های سنگ تراورتن و سایر سنگ ها به دست می آید بنابراین در رنگ ها و طرح های مختلف در بازار موجود هستند.مزیت دیگری که استفاده از این نوع سنگ می تواند برای شما ایجاد کند، معماری داخلی قابلیت چینش آن در طرح های متفاوت است. معماری داخلی به دلیل شکل منظم و زیبایی که سنگ آنتیک دارد، بهترین گزینه برای معماری داخلی  با سنگ آنتیک است. شرکت دکوراسیون داخلی از آنجایی که این سنگ ها در شکل ها و رنگ های متفاوت تولید می شوند در هر فضایی متناسب با رنگ بقیه اجزای موجود به کار گرفته شده و این تناسب و هماهنگی می تواند جلوه ای بسیار زیبا در محل ایجاد کند.
  • نکته دیگری که باعث شده استفاده از این نوع سنگ در معماری داخلی با سنگ آنتیک با رشد فزاینده ای رو به رو باشد، نصب بسیار راحت آن است. معماری داخلی تنها با کمی حوصله و دقت می توانید به کمک چسب، شرکت دکوراسیون داخلی این سنگ ها را بر روی سطوح مختلف از جمله گچ و سیمان قرار داده و سطحی بسیار زیبا و منحصر به فرد ایجاد کنید.
  • از دیگر مزیت هایی که می توان در مورد این نوع سنگ اشاره کرد مقاومت آن در برابر فشار، ضربه و آسیب های فیزیکی، آتش و حتی ساییدگی است.

انواع مختلف سنگ آنتیک

سنگ های آنتیک انواع مختلفی دارند که در فضاهای مختلف می توان از آن استفاده کرد. معماری داخلی  انتخاب سنگ باید با توجه به فضایی که قرار است این نوع سنگ نصب شود، انتخاب خواهد شد و به  هنگام خرید باید به این موضوع توجه زیادی داشته باشید.

سنگ مالون

یکی از سنگ هایی که در نمای خارجی مورد استفاده قرار دارد، سنگ مالون است. شرکت دکوراسیون داخلی و معماری داخلی این سنگ ها بعد از آنکه از معدن استخراج شدند، به وسیله ابزارهای مخصوص، چکش خورده و به شکل مکعب های مستطیل در خواهند آمد.

سنگ تراورتن

از دیگر سنگ هایی که با استفاده از آن سنگ آنتیک تولید می شود، سنگ های تراورتن هستند. تراورتن یک نوع سنگ آهکی است و از ضایعات آن می توان این نوع سنگ را تولید کرد. معماری داخلی با سنگ آنتیک تولید شده توسط سنگ تراورتن، بسیار زیبا و جذاب خواهد بود و وجود تخلخل در این سنگ باعث می شود تا به راحتی بتوان آن را بر روی سطوح مختلف نصب کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *