طراحی و اجرای ویلا

طراحی و اجرای ویلا
طراحی و اجرای ویلا:مهم ترین قدم برای طراحی یک ویلا سنجش و نقشه برداری زمین موجود است.

نکات قابل بررسی در مرحله ی اول طراحی ویلا

1.نقشه برداری و تهیه لندسکیپ 2.دسترسی های فرعی و اصلی 3.نور و جهت وزش باد 4.ویوها پس از تهیه نقشه های لندسکیپ به بررسی نقاط ضعف و قوت زمین بپردازید.با تهیه فایل دیاگرام تمام دسترسی ها را مشخص کنید.ورودی سواره رو و پیاده رو را پیش بینی کنید. جهت نور جنوب و وزش باد را روی نقشه ی اولیه پیاده سازی کنید.این مرحله جهت جایگذاری درست ویلاست. بنا بر ارتفاع ویلا همجواری ها را مارک کنید.ممکن است زمین شما دارای همسایگی باشد که در طراحی پنجره ها و نورگیرها اهمیت دارد..ویوهای اطراف را بررسی کنید و به سه دسته ی ویوی درجه ی عالی و خوب و بدون ویو تقسیم بندی کنید.

مرحله طراحی دو بعدی ویلا

برای این مرحله اگر شما یک معمار نیستید حتما از مهندس معمار و طراح داخلی برای طراحی پلان های دو بعدی کمک بگیرید.این دقیقا مرحله ای ست که باید برای انتخاب شرکت حرفه ای و مهندس معماری که طراح دکوراسیون داخلی نیز باشد بسیار وقت و هزینه ی مناسب صرف کنید. ابتدا نقشه های دو بعدی جایگذاری ها تهیه میشود.سپس نقشه های سازه و به موازات معماری فضاهای داخلی و نما تهیه میشوند. در حال حاضر استفاده از سبک مدرن بیشترین استفاده در طراحی ویلا را دراد. پس از تایید شدن تمامی نقشه های دو بعدی معماری و سازه و نما نوبت به تهیه نقشه های فنی مانند تاسیسات و مکانیک و برق میرسد که مهندس سازه و تاسیسات طبق نقشه های دو بعدی معماری آن را تهیه میکنند.

تاییدیه و مجوزها

از این مرحله به بعد شما باید به دنبال تاییدیه ها و مجوزهای لازم برای ساخت ویلا باشید. بیشار شرکت های معماری امکان اجرای همان طراحی را بصورت کامل دارند که این موضوع بسیار ایده ال و از نظر اقتصادی نیز به صرفه است.

مرحله ی دکوراسیون داخلی ویلا

پس از تاییدیه ی تمامی طرح های دو بعدی نوبت به طراحی سه بعدی ویلا میرسد. طراحی دکوراسیون داخلی به عهده ی طراح دکوراسیون معماری ست.در این مرحله جزییات داخلی مثل چیدمان.نور.رنگ.متریال و طراحی کف و سقف انجام میشود. مرحله ی اجرای دکوراسیون داخلی نیز به عهده ی شرکت معماری داخلی ست و هرچه در این روند از متخصصین این دوره کمک بگیرید در نهایت فضایی عالی خواهید داشت.
مقالات مرتبط