پنج نکته مهم در طراحی و اجرای اتاق خواب، اتاق مستر و اتاق کودک

 

تقارن در معماری داخلی : هماهنگی بین عناصر در هر مکانی از منزل شما ممکن است باعث تغییراتی در ادارک شما گردد. بنابراین ترکیب متدهای مختلف باعث تغییراتی در رو و روان کاربران می شود. پرسپکتیو داخلی در اینجام معنا و مفهوم تازه ای پیدا می کند. شرکت های دکوراسیون داخلی شما در هر لحظه با جابه جایی از یک نقطه تا نقطه دیگر ممکن است ادراکات مختلفی را درک کنید. دکوراسیون معماری داخلی نوع دیدگاه شما عزیزان در پرسپکتیو داخلی نیز از موارد مهم محسوب می شود. برای مثال برخی از افراد دوست دارند بیشتر از منابع طبیعی برای تامین نور دکوراسیون استفاده کنند و برخی هم استفاده از وسایل روشنایی مختلف از جمله لامپ ها را ترجیح می دهند.  علاوه بر ترکیب عناصز باید تعادل مناسبی نیز میان آن ها به وجود بیاید. این تعادل باید در هر سه بعد مرود بررسی قرار گیرد. معماری داخلی ساختمان این تعادل باید توانایی مقابله با تغییرات حاصل از زمان و مکان را دارا باشد. در زیر ریتم و انواع تعادل ها را در دکوراسیون داخلی مطرح می کنیم:

تقارن و توازن میان عناصر مختلف دکوراسیون

در بحث ریتم، استفاده از انواع تقارن ها اهمیت دارد. یکی از موارد بسیار مهم در ایجاد تنظم جلوه ها در دکوراسیون ایجاد تقارن قدرتمند است. معماران هلگر با دارا بودن علم و تجربه کافی این پدیده کاملا علمی را برای انواع فضاها و سبک های  تقارن در معماری داخلی پیاده سازی می کنند. الهام گرفتن از این قضیه باعث می شود تا هرچه بیشتر تکراری بودن و خشکی فضا را از بین ببرد.

رسیدن به نتیجه ایده آل در بحث تقارن طاقت فرسا بوده و باید با رعایت نکاتی خاص انجام شود. نحوه چیدمان و ترکیب رنگ ها از موضوعات حساس در بحق تقارن های موضعی است. این تقارن ها اغلب رضایت بخش کاربران است. تقارن نیز دارای دسته بندی های مشخصی است. هزینه معماری داخلی کیفیت این دسته بندی ها به صورت یکپارچه انجام می گیرد. برای ریتم دهی و هماهنگ سازی در ترکیب عناصر محیط استفاده از انواع تقارن ها واجب است.  ایجاد توازن های استوار و ثابت در ایجاد تعادل متوازن نقش مهمی دارد. برای حهت گیری ها در ترکیب عناصر استفاده از این توازن ها اولویت دارد. چیدمان هایی که متقارن شکل می گیرند، باعث تمرکز بر ناحیه مرکزی هندسه فضا می شوند.

تعادل نامتقارن

به تعادل های نامتقارن، تقارن های ناهمسان نیز می گویند، در این نوع تقارن هیچ تشابه ای میان رنگ، اندازه، موقعیت و دیگر موارد وجود ندارد. ترکیب کردن این تعادل ها بسیار سخت است. استفاده از جفت های همسان در این نوع تعادل بلامانع است و نیاز است با استفاده از این متد ترکیب های زیبایی رخ دهد. معماری داخلی هلگر تعادل در دید اول ناشی از بازتاب نیروی هایی است که از هریک از عناصر دکوراسیون متبلور می شود. یکی از اصول پیاده سازی چیدمان ها استفاده از این اهرم های کاری است.  این اهرم ها از لحاض دیداری بسیار مورد توجه معماران داخلی قرار گرفته است.  اجرای معماری داخلی برای مثال استفاده از رنگ های روشن یکی از جلوه های این امر به حساب می آید. تعادل های نامتقارن از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. یکی از مزیت های آن ها این است که با شرایط مختلف سازگاری دارد و کاربر با محیط راحت تر کنار می آید.

 

هماهنگی در دیزاین داخلی

 

هماهنگی نیز از بحث های مهم در علم  تقارن در معماری داخلی محسوب می شود. یکی از نتایج مفید آن همسان سازی بخش ها و عناصر مختلف محیط است. نوع دقت بالا در نحوه چیدمان در هماهنگی و ترکیب رنگ ها موثر است. بهترین شرکت دکوراسیون داخلی  ممکن است در بین ترکیب ها بعض از مشخصه ها ثابت باشد. این خصیصه های مشترک باعث می شوند تا هماهنگی جلوه کند. در برخی موارد ممکن است بهترین شرکت معماری داخلی  استفده بیش از حد از عناصر باعث به وجود آرودن دکوراسیونی ملال آور گردد. بنابراین مهارت طراحان داخلی در این زمینه از شروط آن محسوب می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *