بازسازی

بازسازی آشپزخانه از جمله مهم‌ترین فضاهای دکوراسیون داخلی خانه است و به همین دلیل طراحی مناسب آن اهمیت خاصی دارد. برای طراحی مناسب هر آشپزخانه یک سری مراحل اصولی وجود دارد که می‌بایست گام به گام و مرحله به مرحله انجام بشود. در ادامه مطلب این مراحل را خواهیم آورد:

مراحل بازسازی آشپزخانه

در ابتدا با مشخص کرد چه وسایلی در آشپزخانه جای می‌گیرند و چه کاربردهایی دارد؟ آیا به عنوان فضایی برای غذاخوری نیز استفاده می‌شود و یا خیر؟

در مرحله دوم بررسی سیستم لوله‌کشی و برق‌کشی اهمیت دارد. این کار باعث می‌شود به راحتی بتوان مکان دقیق سینک ظرفشویی، ماشین لباسشویی و … را مشخص کرد و حداکثر استفاده را از فضای موجود داشت.

در مرحله سوم باید سبک طراحی تعیین بشود تا بتوان ویژگی‌های سبک موردنظر را با امکانات موجود تلفیق کرد.

در قدم بعد باید از یک طراح متخصص داخلی کمک گرفت. طراحان متخصص داخلی به راحتی می‌توانند سبک دلخواه شما را با متراژ فضای آشپزخانه تطبیق داده و کاری جذاب و اصولی ارائه بدهند.

در مرحله بعد باید به هزینه طراحی و متراژ آشپزخانه توجه کرد. برای نمونه در آشپزخانه‌های با متراژ کم بهتر است از انواع کابینت مدرن استفاده نمود در حالی که استفاده از کابینت‌های کلاسیک در چنین فضاهایی توصیه نمی‌شود.

نورپردازی از جمله دیگر مسائل مهم در طراحی آشپزخانه است. نورپردازی اصولی به کمک نورهای مصنوعی و یا یک نورگیر طبیعی بسیار اهمیت دارد و هر چه این نورپردازی اصولی‌تر باشد فضایی جذاب‌تر و دلنشین‌تر خواهید داشت.

نکته مهم در بازسازی آشپزخانه

در پایان آخرین نکته‌ای که در طراحی هر آشپزخانه باید به آن توجه داشت ایمنی است. بی‌توجهی به ایمنی ممکن است آسیب‌های جدی و جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. استفاده از کفپوش‌های ضد لغزش، پوشاندن لبه‌های تیز، استفاده از حفاظ در تراس‌ها و… از جمله موارد ایمنی هستند که در طراحی آشپزخانه باید رعایت بشوند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *