اموزش معماری داخلی

اموزش معماری داخلی


وسایل اسکیس

مناسب ترین دفتر چه را که به راحتی قابل حمل است انتخاب نمایید. چون موضوعات ترسیمی یا ایدههای طرا ر آن ممکن است در برابر دیدتان قرار بگیرند.

از این رو لازم است خود را از قبل آماده نمایید. بعضی از طراحان دفترچه های اسکیس را در مواقع خواب نیز کنار خود میگذارند تا بتوانند تصاویر و ایده هایی که در خواب میبینند بعد از برخاستن از خواب ثبت نمایند.
همواره عادت به اسکیس کشیدن را در خود تقویت کنید و البته هفته ای دو بار و هر بار با زمان پانزده یا بیست دقیقه نتایج فوق العاده ای را به همراه خواهد داشت.

لازم است مکانی آرام و راحت، در جایی که کسی مزاحمتان نشود را بیابید موضوع جالبی را انتخاب کنید.

اگر تلفن همراه دارید آن را خاموش نموده و به موسیقی گوش فرا دهید. اگر گذر زمان حواستان را پرت میکند ساعت را پنهان و از زمان سنج دیگری استفاده نمایید.

 

نکته

 

اسکیسهای خود را در یک پوشه قرار داده تا بتوانید پیشرفت خود را در طول زمان مشاهده نمایید و همواره به خاطر داشته باشید که این اسکیسها تنها برای لذت و پیشرفت فردی اسکیس کشیدن در فضای باز را به عنوان تجربه ای جالب و نشاط آور خواهید یافت.

مردم غالباً شما را با او صاف مشخص مورد ستایش قرار میدهند با ممارست لازم میتوانید آن گونه که تمایل دارید با ناظران کنجکاو ارتباط برقرار کنید.
است.
انتخاب منظر دید انتخاب یک منظر دید قابل توجه از محیط به اندازۀ خود ترسیم اهمیت دارد. موضوعی جالب می تواند تأثیر قابل توجهی در ادراک محیط داشته باشد و تمایل به تکمیل طراحی را سرعت ببخشد. برای بررسی موضوع مورد نظر وقت بگذارید و گستره ادراک بصری متعلق به آن را بیازمایید به چشمان خود اعتماد کنید. از فرصتهای ایجاد شده که کیفیات خاصی را به همراه دارند میتوانید تجربه کسب نمایید طراحی نیز همانند مهارتهای دستی دیگر بیشتر با دیدن و واكنش نشان دادن نسبت به آن در ارتباط است.

کادر بندی اسکیس کشیدن در فضای باز

 

منظر دید انتخاب کادر برای منظر دیدی که قصد ترسیم آن را دارید به خلق اسکیس کمک قابل توجهی می کند .

کادر معمولاً به صورت مستطیل افقی یا عمودی انتخاب میشود به ازای هر منظر دید کادرهای متعددی وجود دارد که از میان آنها یکی را برگزینید .در انتخاب کادر منظر دید از ویژگیهای مشخصی از موضوع و منظر دید همچون تعادل ،تمرکز، تضاد، عمودی بودن، افقی بودن و امتداد آگاه خواهید شد .

این آگاهی نه تنها شما را در انتخاب کادر منظر ديد، بلكه در ارائه طیف تیرگی و جزئیات مورد نياز تكميل اسکیس یاری میرساند.
انتخاب منظر دید مربوط به یک موضوع و ساختار بندی عناصر آن نیاز به ممارست دارد. لازم است یک قاب خالی اسلاید عکاسی را همراه خود داشته باشید. تا هنگامی که زاویه دید را انتخاب کردید، قاب خالی اسلاید را برای انتخاب کادر منظر ديد دلخواه اسكيس مورد استفاده قرار دهید. آن را برای هر دو نوع جهات افقی و عمودی تجربه نمایید.
با داشتن ایده ای مشخص نسبت به موضوع طراحی و روشی که قصد کادربندی منظر دید را دارید.

کادر انتخابی منظر دید میتواند به عنوان ابزار راهنما جهت خلق اسکیس به کار رود. برای مثال در اسکیس انبار علوفه فوق درخت واقع در سمت چپ کادر دارای شاخهای بزرگ بوده که درست بالاتر از وسط ارتفاع کادر از آن منشعب میشود موقعیت لبه های افقی و عمودی انبار را میتوان به طریق مشابه ترسیم نمود.

تجهيزات اسکیس کشیدن در فضای باز

رمز یادگیری اسکیس، تمرین و تکرار مداوم و مستمر آن است. این امر به معنی آمادگی برای اسكيس كشیدن در هر زمان و مکانی است. خوشبختانه ابزار اصلی طراحی دست آزاد بسیار ساده است که معمو معمولاً شامل یک قلم جوهری نوک باریک یا ماژیک و یک صفحه کوچک کاغذ می باشد.

قابل حمل بودن خصوصیت مهم این وسایل است که میتواند امکان استفاده از هر فرصتی را جهت اسکیس كشيدن فراهم آورد.

ملاحظات

توجه به ملاحظات ،زیر سایر ابزارها موارد تکمیلی تجهیزات طراحی هستند این توصیه ها ممکن است در راستای نیازهای مرتبط با تنوع در مقیاس و خوانایی اسکیس و دوام، فایده و سازگاری ابزارها باشند.
مقیاس همچنان که علاقه و مهارتها توسعه می یابند معمولاً صفحات بزرگتری از کاغذ ترسیم لازم میشود.

اندازه های مختلف کاغذ را در تمرینات به کار ببرید تا قطع مناسب و بهینه کاغذ را بیابید.

بعضی از افراد برگهای مشابهی از کاغذ را در چندین موقعیت در منزل محل کار یا در ساک یا کیف خود نگه میدارند. تعدادی نیز از هر نوع کاغذ دم دست استفاده کرده و آنها را در یک پوشه بایگانی میکنند.
خوانایی اسکیسها باید قابل رؤیت بوده تا تأثیر پذیری لازم را داشته باشند.

جوهر سیاه می تواند تصاویر واضح با کنتراست بالا را به وجود آورد چنان به نظر میرسد که اثر جوهر بر کاغذهای نرم بهترین کارایی را داشته باشد. کاغذهای بسیار نازک ممکن است پاره یا موجب نفوذ جوهر به کاغذهای زیرین شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *