اسکیس معماری داخلی

اسکیس معماری داخلی

آشنایی با اسکیس معماری داخلی

اسکیس معماری داخلی ، یکی از اصطلاحاتی است که در رشته معماری زیاد به آن پرداخته می شود و افرادی که طراحی پلان ساختمان انجام می دهند با این عبارت، زیاد سروکار دارند. فعالان شیت بندی و ارائه طرح در معماری، از روش های مختلفی برای ارائه طرح های خود استفاده می کنند. شرکت دکوراسیون داخلی مثلا یکی از روش هایی که می توان برای ارائه طرح از آن استفاده کرد، ورود به نرم افزار فتوشاپ و استفاده از قابلیت های این نرم افزار است. روش دیگری که به عنوان یکی از روش های اولیه در طراحی پلان مطرح است، استفاده از طراحی با کمک اسکیس است. اسکیس معماری داخلی ، موضوعی است که ما در این متن قصد داریم به صورت جزئی شما را با آن آشنا کنیم. شرکت دکوراسیون داخلی این روش طراحی، با دست انجام شده و طراح با این روش می تواند در سریع ترین زمان ممکن، طرحی زیبا و منحصر به فرد خلق کند. البته برای آنکه بتوان با استفاده از این روش به طرحی که مد نظر طراح است دست پیدا کرد نکات مهم، باید به هنگام طراحی لحاظ شوند تا تصویری که طراح در ذهن خود دارد حاصل شود. اسکیس فرصت بسیار مناسبی برای خلق کردن طرح هایی با خلاقیت و ابتکار زیاد فراهم می کند و به راحتی می توان ایده ها را به کمک آن بر روی کاغذ ترسیم کرد. شما نیز اگر تمایل دارید به صورت حرفه ای در زمینه معماری داخلی  وارد شوید بهتر است تجربه خود را در این زمینه افزایش دهید.

نکات مهم در رابطه با طرحی اسکیس

  • برای طراحی اسکیس معماری داخلی ، یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید نحوه صحیح به دست گرفتن قلم است. برای طراحی با این روش، از حرکت دادن مداد به کمک مچ یا آرنج خود اجتناب کنید. متخصصان طراحی اعتقاد دارند که برای افزایش تاثیر طراحی، مداد در زاویه ای درست در دست گرفته شده و نوک آن را به آرامی بر روی کاغذ حرکت داده شود. در این شرایط می توان امید داشت که بهترین اسکیس طراحی به وجود آید.
  • نکته دیگری که خوب است به هنگام اسکیس معماری داخلی به آن توجه کنید استفاده از خطوط متنوع و متفاوت است. شرکت دکوراسیون داخلی  برای این کار باید بتوانید خطوط ضخیم و نازک را در جای خود به کار بگیرید. استفاده از یک نوع خط در طراحی نه تنها شما را به هدف نهایی خود نمی رساند بلکه باعث ایجاد بی روحی و تکرار در طرح خواهد شد. عدم بی تجربگی در این مورد تصورات زیبای طراح را نیز به طرح هایی خسته کننده تبدیل خواهد کرد.

ایجاد تفاوت در طرح های اسکیس

گاهی اوقات متقارن بودن و دقت زیاد در طرح، حس دل زدگی از تصویر را ایجاد خواهد کرد. بنابراین لازم است تا شما با استفاده از راهکارهایی بسیار ساده، رنگ و جنب و جوش را به طرح خود اضافه کنید و تفاوت منحصر به فردی را در آن به وجود آورید. در اسکیس معماری داخلی، شما می توانید بافت ها را نیز به تصویر بکشید تا طرح خود را به طرحی کاملا متفاوت تبدیل کنید. برای دستیابی به این موضوع می توانید از آبرنگ استفاده کرده و بافت هایی که مد نظر دارید را به طرح خود اضافه کنید. شرکت دکوراسیون داخلی  با این روش بسیار ساده و کاربردی خواهید توانست طرحی زنده و پویا و با بافت های متفاوت خلق کنید و موجب افزایش جذابیت و تاثیر گذاری آن شوید. از دیگر راهکارهایی که می توانید باعث تنوع در طرح شوید، استفاده از عناصری مانند درخت، گیاه و غیره است. استفاده از این عناصر در کنار خطوط معماری اسکیس داخلی، به خوبی می تواند ایده هایی که شما در ذهن خود دارید را بر روی کاغذ به تصویر بکشد تا طرح هایی بسیار اصولی و دقیق خلق شود.
مقالات مرتبط